Regeneracja wątroby – leki bez recepty i dieta

Regeneracja wątroby – leki bez recepty i dieta
4.5 (90.77%) 13 votes

Jeżeli miewasz częste problemy ze swoją wątrobą, sprawia ci ból, a jedzenie nie przysparza tyle przyjemności co kiedyś, wypróbuj sprawdzone sposoby na regenerację wątroby. Dlaczego regeneracja wątroby jest tak ważna? Przede wszystkim spełnia wiele funkcji, od których zależy zdrowie całego organizmu:

 • Odpowiada za zdrowie układu odpornościowego
 • Filtruje krew z toksyn, bakterii, wirusów i grzybów
 • Magazynuje witaminy, minerały i węglowodany
 • Przetwarza żółć uczestniczącą w trawieniu
 • Rozkłada chemikalia i produkty uboczne przemiany materii oraz hormony

Co szkodzi wątrobie

Wątroba odpowiada za oczyszczanie organizmu, odtruwa go. My natomiast żyjemy zbyt intensywnie i żywimy się na tyle niezdrowo, aby przysparzać jej wielu kłopotów. Na wątrobę szczególnie źle wpływa:

 • Alkohol
 • Leki
 • Nikotyna
 • Mocna kawa i herbata

Lek bez recepty wspomagający pracę wątroby

Objawy chorej wątroby

Wątroba spełnia kilkaset funkcji, w tym te kluczowe dla zdrowia całego organizmu. Jeżeli nie pracuje sprawnie , narażamy się na rozwój wielu dolegliwości. Czy wiesz, że objawy chorej wątroby nie muszą być bezpośrednio związane z narządem? Regeneracja wątroby jest potrzebna chociażby dlatego, aby ustrzec się wielu dolegliwości i związków szkodliwych: toksyn, bakterii, drożdżaków chemikaliów, metali ciężkich, pasożytów, problemów z trawieniem, a nawet alergii pokarmowych. Osoby z chorą wątrobą powinny przyjmować leki oczyszczające wątrobę, które pomogą zregenerować komórki wątrobowe, np. Esselver. Gdy wątroba jest obciążona a jej funkcje spełniane połowicznie, doświadczamy symptomy:

Poza tym dochodzą częste u chorych na niewydolność wątroby: cienie pod oczami, bladość skóry, wysypki, odczuwana irytacja, opuchnięcie oczu.


Dieta lekkostrawna dla wątroby

Regeneracja wątroby powinna zaczynać się na twoim talerzu. Niezbędne jest wprowadzenie kilku zasad zdrowego żywienia. Rady pomogą ci wspomóc trawienie, zmniejszyć wydzielanie żółci, pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn. Dietę warto uzupełniać w leki na wątrobę, które przyspieszą jej regenerację i będą działały na nią osłaniająco: Proliver czy Hepato Protect. Dieta lekkostrawna dla wątroby powinna uwzględniać:

 • Zakaz spożywania alkoholu, palenia papierosów, częstego przyjmowania leków innych niż przepisane przez lekarza
 • Urozmaiconą dietę, obfitą w warzywa, owoce, chude mięso
 • Odstawienie tłustych i wzdymających potraw (kapusta i groch)
 • Rezygnację z dań smażonych na oleju
 • Odstawienie ostrych przypraw


Tabletki bez recepty na wątrobę

Zioła na wątrobę

Regeneracja wątroby może przebiegać w sposób naturalny, ponieważ istnieje wiele związków w przyrodzie, które pomagają wspierać jej funkcje – są nimi zioła na wątrobę. Do takich roślin zalicza się ziele karczocha zawierające cynarynę, a oprócz tego algi chlorella i cholina. Dzięki nim detoksykacja wątroby i usuwanie metali ciężkich przebiegają sprawniej i szybciej. Wszystkie trzy znajdziemy w preparacie Hepatil Detox. Wypróbuj także tabletek Ostropest Plamisty, gdy masz problem z pęcherzykiem żółciowym i drogami żółciowymi. Ostropest zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych i pomaga w leczeniu zapalenia wątroby. Pamiętaj, że gdy twoja wątroba jest zdrowa, zdrowie odzyskuje cały organizm. Krew jest oczyszczona z toksyn, dolegliwości żołądkowe złagodzone, a twoje ciało odżywione. Bo to wątroba, a nie jak nam się wydaje żołądek, karmi nasze ciało. Wychwytuje składniki odżywcze, przetwarza je i przekazuje do pozostałych komórek. Dobrym przykładem zioła na wątrobę jest mniszek lekarski, który wspiera funkcjonowanie wątroby i pobudza trawienie, zwiększa produkowanie żółci, pomaga przy zaburzeniami czynności wątroby, działa moczopędnie, pomaga zapobiegać cukrzycy. Zioła na wątrobę to jednak nie wszystko, bo w leczeniu wart wykorzystać także związki aktywne, tj. tauryna i witaminy. Tauryna będzie pomagała nam zniwelować stres i dodać energii, a witaminy B6 i B12 oraz kwas foliowy (B9) obniżą ciśnienie krwi i ukoją system nerwowy. Będą także skutecznie zapobiegać anemii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Leki, Układ pokarmowy, Zdrowie
Jakie są choroby żołądka?

Zamknij