Preparaty wzmacniające serce

Preparaty wzmacniające serce
4.8 (95.56%) 9 votes

Choroby serca są poważnym zagrożeniem zdrowotnym społeczeństw stojących na wysokim poziomie rozwoju. Szczególnie teraz, gdy kraje Unii zmagają się z niskim przyrostem naturalnym i postępującym starzeniem populacji, choroby serca będą jeszcze powszechniejszym zjawiskiem. Winą za ten stan obarczamy stres, przemęczenie, praca ponad siły, nieracjonalne odżywianie i niedobory witaminowe, siedzący tryb życia. Najgorsza w tej sytuacji jest ogólna świadomość ryzyka i zagrożeń przy jednoczesnej bierności. Wiemy jak przeciwdziałać, podczas gdy nie robimy nic w tym kierunku. Pierwszym przebudzeniem jest często choroba kogoś bliskiego lub nasza. Dowiedz się jak zapobiegać chorobom serca i jakie preparaty wzmacniające serce przyjmować, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.

Witaminy wzmacniające serce

Pewne witaminy, takie jak witamina B, C, D kwas foliowy i koenzymu Q10 pomagają wzmocnić serce w chorobach serca, niewydolności. Kwas foliowy i witaminy z grupy B zwiększają funkcję śródbłonka w układzie krążenia. Warstwa śródbłonka jest wykonana z płaskich komórek wyściełających serce i wszystkie naczynia krwionośne. Istnieje powiązanie pomiędzy niedostatkiem witaminy B a postępem niewydolności serca. Im mniej witaminy B w diecie, tym słabsze serce.

Witamina D z kolei pomaga leczyć stany zapalne w sercu. Niewydolność serca jest przykładem sytuacji, podczas której dochodzi do zaostrzenia stanu zapalnego. Układ odpornościowy wyrzuca do krwi cytokiny, które mogą pomagać w zapaleniu mięśnia sercowego. Odkryto, że witamina D wzmacnia serce i pomaga leczyć osłabienie.
Koenzym Q10 nie jest co prawda witaminą, ale związkiem aktywnym znanym ze swoich właściwości odżywczych i przeciwstarzeniowych. Zawiera go m.in. pstrąg, ale do kupienia są także tabletki ze skoncentrowaną formułą. To naturalny przeciwutleniacz, który pomaga zachować sprawne działanie wszystkich układów w ciele człowieka. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie energii, a jego niedobór jest charakterystyczny dla osób z obniżoną wydolnością serca. Substancja może zapobiec niszczeniu komórek mięśnia sercowego, co pomogłoby zapobiec osłabieniu mięśni serca. Substancję znajdziemy w suplemencie diety na krążenie Doppelherz Aktiv.


Witamina C to przeciwutleniacz, powszechnie występujący w owocach cytrusowych, który służy wielu celom w organizmie człowieka. Witamina C poprawia czynność komórek śródbłonka u chorych z niewydolnością serca. Jednym z zadań warstwy śródbłonkowej jest rozszerzanie i zwężanie naczyń opartych na przepływ krwi. W przewlekłej niewydolności serca, komórki śródbłonka są zbyt słabe, aby móc sprostać temu wyzwaniu. Witamina C ma poprawiać pracę śródbłonka i tym samym regulować przepływ krwi. Jednym z najlepszych źródeł witaminy C jest dobrze przyswajalna acerola, którą znajdziemy w preparacie witaminowym Acerola Plus.

Tran Mollers z kwasami Omega-3 dla silnego serca

Dieta wzmacniająca serce

Oprócz suplementów diety wzmacniaj serce ćwiczeniami i dietą. Pojedyncze produkty, które będą tu wymienione nie sprawią, że nagle poczujesz się lepiej a objawy ustąpią. Nie oznacza to jednak, że są nam niepotrzebne, wręcz przeciwnie, zdrowa dieta wspiera ogólny stan zdrowia i układ krążenia. Na dłuższą metę przyniesie nam to wiele pożytku i wsparcia w podstawowych problemach zdrowotnych. Wśród produktów wzmacniających serce zwróć szczególną uwagę na owoce i warzywa. Przykładowe ziemniaki i banany zawierają potas, który reguluje skurcze serca, tym samym dotleniając organizm. Ponadto obniżają ciśnienie krwi. Witaminę C znajdziemy w owocach cytrusowych i papryce. Zdrowe białko pomaga utrzymać mięśnie w dobrej kondycji. Wybieraj chudy drób, owoce morza, ale także fasolę, orzechy i nasiona. Mleko jest dobrym źródłem białka, wapnia oraz potasu. Choć tłuszcze są uważane za niezdrowe dla serca i naczyń krwionośnych, należy zróżnicować je na te dobre i złe. Dla zdrowia serca zastąp tłuszcze nasycone nienasyconymi. Unikaj masła, smalcu, tłustych mięs. Zamiast tego wybieraj chude mięso drobiowe, tłuste ryby, awokado bogate w kwasy omega, a potrawy przyrządzaj z oliwą z oliwek. Dietę możesz wzbogacić w tran, który dostarczy ci kwasów omega 3 i 6, gdy nie możesz pozwolić sobie na wysokokaloryczne posiłki. Preparaty wzmacniające serce polecane do codziennego stosowania to takie zawierające czosnek, lecytynę, głóg. Wyciąg z owoców głogu wpływa korzystnie na funkcjonowanie serca. Flawonoidy wykazują działanie wzmacniające. Czosnek wpływa na poziom cholesterolu i triglicerydów, usprawnia układ krążenia. Lecytyna jest obecna w każdej komórce organizmu człowieka, głównie jako składnik błon komórkowych. Bierze ona udział w rozmaitych procesach przemiany materii. Znajdziesz ją w dużej dawce w suplemencie diety Olimp Gold Lecytyna Jako zastępnik podanych substancji możesz wyszukać innych o podobnym działaniu. Przykładowo liście oliwne mają działanie przeciwutleniające, podobnie jak sok z granatu i wiele innych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Układ krążenia
Wysoki cholesterol. Podwyższony poziom cholesterolu LDL

Zamknij