Ten domowy napój oczyści Twoje tętnice i wzmocni serce

Obecnie problemy z sercem są niesamowicie powszechne. Dużo stresu, tempo życia – to ma bardzo negatywny wpływ na najważniejszy organ naszego ciała (a przynajmniej jeden z najważniejszych). Dlatego miliony ludzi rocznie na całym świecie umiera na zawały itp. Są metody, by zaradzić, a przynajmniej w dużym stopniu zapobiegać problemom z sercem. I wcale nie mówimy tu o drogich lekach z apteki, ale o naturalnych, które możemy sami przygotować sobie w domu.

Uważaj na wysokie ciśnienie

Najczęściej choroby serca są spowodowane wysokim ciśnieniem krwi. Ciśnienie podnosi się nie tylko w stresujących sytuacjach, ale też za sprawą niezdrowej diety – niektóre produkty odkładają się na ścianach naczyń krwionośnych.

Odkładające się osady powodują miażdżycę. Krew z powodu osadów znajdujących się w naczyniach nie może swobodnie przepływać, co z kolei przyczynia się do występowania na ściankach naczyń krwionośnych stanów zapalnych. Z czasem niewątpliwie dojdzie do katastrofy w postaci pęknięcia naczyń krwionośnych, czego następstwem może być wylew.

Nie jest oczywiście tak, że każde pęknięcie powoduje wylew, bowiem organizm człowieka jest tak skonstruowany, że jest w stanie radzić sobie z małymi pęknięciami i regenerować je. Jednak każde z nich może przyczynić się do powstawania zakrzepów, które w konsekwencji mogą utrudniać przepływ krwi, albo nawet go odciąć. Jeśli tętnice są zablokowane istnieje ogromne ryzyko wystąpienia zawału serca.

Dbaj o swoje zdrowie

Naprawdę człowiek sam może zrobić wiele dla swojego zdrowia. Wystarczy tylko odrobina chęci. Warto więc postarać się, by serce służyło nam długo i sprawnie. Na pierwszy ogień idzie zmiana nawyków żywieniowych. Trzeba pamiętać, by jeść jak najmniej tłustych, ciężkostrawnych pokarmów, a częściej sięgać po te z dużą ilością błonnika i tych, które zawierają przeciwutleniacze.

Specjaliści medycyny naturalnej polecają rodzynki, bowiem zawierają i dużo błonnika, i przeciwutleniaczy. Liczne badania dowodzą, iż zapobiegają one odkładaniu się złego cholesterolu, a więc chronią nasze naczynia krwionośne.

Najlepszy napój chroniący nasze serce

Nasze babcie i prababcie znały wiele doskonałych przepisów na różnego rodzaju maści, napoje czy mikstury. Warto z tej wiedzy korzystać, bowiem owe przepisy składają się z naturalnych produktów i mają doskonały wpływ na nasze zdrowie.

Aby przygotować napój na zatkane tętnice potrzebujemy:

  • 1 szklankę rodzynek
  • 2 łyżeczki startego imbiru
  • 1 litr wody
  • 4 łyżeczki zielonej herbaty
  • 2 łyżki miodu (najlepiej ze sprawdzonej pasieki, miody z hipermarketów często mają dużo niepotrzebnych, a nawet szkodliwych dodatków).

Na początku wlewamy do garnka wodę i wrzucamy rodzynki. Podgrzewamy to wszystko na wolnym ogniu przez około 10-15 minut. Cały czas trzeba mieszać. Następnie zdejmujemy garnek z ognia i dodajemy miód, zieloną herbatę oraz imbir. Wszystko dokładnie mieszamy i wlewamy do słoika. Przykrywamy gazą i zostawiamy napój na 12 godzin. Po tym czasie odcedzamy miksturę i gotowe.

Napój warto jest pić dwa razy w ciągu dnia po niepełnej szklance (najlepiej przed posiłkiem).

Taką miksturę może pić każdy, bowiem zawiera same zdrowe i naturalne składniki. Mogą ją pić również kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.

Napój najbardziej wskazany jest osobom mającym zły cholesterol oraz osobom starszym narażonym na problemy związane z sercem i nadciśnieniem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.