Wypalanie świecy w uchu skutecznym sposobem na odetkanie ucha

Uszy to nasze źródło informacji zaraz po oczach. Wiele spraw w codziennej komunikacji załatwiamy przez umiejętne słuchanie. Dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja w celu utrzymania prawidłowego poziomu słuchu. W życiu wiele zależy od warunków, w których przebywamy, czyli środowiska pracy, spędzania czasu wolnego i higieny osobistej. Nasze uszy są organem dosyć mocno narażonym na hałas. Warto przebywać w otoczeniu, gdzie jego poziom jest bezpieczny dla naszego słuchu. Ten organ ciała ma przewód słuchowy posiadający błonę bębenkową, w okolicach której gromadzi się wydzielina. Dzieje się to na skutek naturalnego oczyszczania przewodu słuchowego, gdyż ten proces nieuchronnie chroni delikatną błonę przed przebiciem.  Gromadzący się wosk tworzy barierę dla środowiska zewnętrznego, jednocześnie neutralizując procesy zachodzące w uchu.  Trzeba jednak dostrzec, że wydzielinę z ucha trzeba regularnie usuwać, ponieważ jej nadmiar powoduje niebezpieczne  zatkanie i stworzenie korka.

W czym przeszkadza zatkane ucho?

Kiedy pierwszy raz zaczynasz dostrzegać, że Twój słuch zaczyna się pogarszać często bagatelizujesz problem. Działasz dopiero, gdy ma to bezpośrednie przełożenie na życie codzienne. Zwłaszcza, gdy mocno utrudnia Tobie funkcjonowanie w takich sytuacjach jak:

 • jesteś muzykiem, a przecież słuch to podstawa w tej branży,
 • pracujesz z klientami bezpośrednio i nie jesteś w stanie skompletować komunikatu;
 • również tancerz, który ma zablokowany słuch gubi rytm;
 • zatkane ucho powoduje przybywanie wydzieliny i prowadzi do zakażenia;
 • zakażenie ucha to bolesne doświadczenie.

Chcąc uniknąć tych nieprzyjemności sprawdź czy, aby u Ciebie nie pojawił się problem z uszami. Im szybciej zdiagnozujesz problem tym wcześniej podejmiesz kroki, aby go wyeliminować.

Skąd wzięło się świecowanie uszu?

Tak jak wszystkie nietypowe metody zwalczania dolegliwości świecowanie uszu ma swoje korzenie w medycynie alternatywnej, zwanej też naturalną. Metoda ta była praktykowana już  przez  starożytnych Egipcjan, Greków, Azteków i Majów. W czasach obecnych świecowanie uszu stosują północnoamerykańscy Indianie Hopi. Zabieg ten zawędrował też do gabinetów medycyny naturalnej. Już dawniej ludzie borykali się  z problemem  zatkanych uszu. Dlatego szukali sposobów, aby temu zaradzić. Chodzi głównie o rozgrzanie wydzieliny z ucha, aby wypłynęła osadzając się na świecy – świece możesz kupić TUTAJ.

Na czym polega świecowanie uszu?

Celem świecowania uszu jest jak wiadomo ich oczyszczenie z nadmiaru woskowiny, która często powoduje tzw. korek. Jak wiadomo codzienne czyszczenie nie zawsze skutkuje, gdyż powszechnie stosowane do tego patyczki wpychają tylko brud do środka, gdzie się gromadzi. Najważniejsze jest,  aby posiadać odpowiednie świece – produkowane tradycyjnie  z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Dodatkowo są one nasączone specjalnymi olejkami leczniczymi. W trakcie zabiegu do ucha przenikają opary olejków oraz aromaty ziołowe. W momencie podgrzania świecy wytwarzane jest podciśnienie wyciągające wosk i zanieczyszczenia z kanału słuchowego. Taki zabieg jest polecany do wykonywania raz na pół roku. Emitowane ciepło palącej się świecy pobudza obieg energii w uchu. To automatycznie generuje falę pozytywnych procesów zachodzących w partiach bezpośrednio z nim sąsiadujących. Analogicznie do tego następuje aktywizacja i udrażnianie węzłów chłonnych, limfy oraz stymulację metaboliczną. Zabieg ma charakter leczniczo – relaksacyjny. Poleca się wykonanie świecowania w sprawdzonym gabinecie,  ale można też wykonać go w domu. Jednakże będzie potrzebny do tego odpowiedni sprzęt, a właściwie świece, które oryginalne.  W innym przypadku można sobie tylko zaszkodzić, jeszcze bardziej zatykając uszy.

Zabieg świecowania – w kilku krokach?

 • Po pierwsze połóż się na boku;
 • Głowę okrywamy w taki sposób, aby odsłonić jedynie ucho;
 • Zewnętrzną część ucha nacieramy preparatem pobudzającym krążenie, pozwoli to zadziałać olejkom eterycznym  zawartym w  świecy;
 • Kolejnym krokiem jest rozpalenie przeznaczonej do tego świecy z wbudowaną wewnątrz blaszką, ponieważ  na niej osadzają się  zanieczyszczenia z ucha;
 • Zapaloną świecę wtykamy na głębokość 1 cm w przewodzie słuchowym;
 • Zabieg trwa do momentu, aż świeca wypali się na określonym poziomie.

Podczas zabiegu powinniśmy uważać, aby wosk ze świecy nie osadzał się w uchu. W trakcie trzeba to kontrolować, a nadmiar usuwać.

Kto może świecować uszy?

Może na początku warto zauważyć, kto nie powinien poddawać się świecowaniu uszu, czyli osoby z zapaleniami lub nadwrażliwą błoną bębenkową.

Świecowanie warto wykonać raz na pół roku, jeżeli mamy problemy z nadmiernie odkładającą się woskowiną, która zatyka nam uszy.

Regularny zabieg przeznaczony jest dla ludzi pracujących w miejscach, gdzie występuje intensywny: hałas, kurz, pył, podróżujących samolotami, cierpiący na niedosłuch, podrażnienia uszu, nieżyt dróg oddechowych, katar, szumy w uszach, stres, niedrożność kanałów zatokowych lub anginę.  Taki zabieg pomaga wyrównać ciśnienie w uszach. Poleca się jego wykonanie po wyjazdach nad morze lub w sezonie ryzyka zachorowania i infekcji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.