Jak wybrać krem idealny dla cery trądzikowej?

Trądzik jest przykrą przypadłością, która może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy płci. Ten najbardziej uciążliwy rodzaj trądziku jest przyczyną kompleksów wśród młodzieży, która boryka się z nim wskutek dojrzewania. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zmiany trądzikowe mogą być również przyczyną zaburzeń na tle psychicznych (trądzik neuropatyczny) i wymagają specjalistycznej terapii.

Mimo, że cera trądzikowa poprzez uporczywe zmiany jest nadto tłusta i często wydaje nam się, że poprzez to nie wymaga dodatkowego nawilżenia, to stosowanie odżywczych kremów przeznaczonych do cery trądzikowej jest czynnikiem, który wpływa na gojenie się i niwelowanie uporczywych zmian. Nie każdy jednak wie, czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego kremu do tego rodzaju cery. Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii doboru idealnego kremu dla cery trądzikowej,

Trądzik – problem wśród nastolatków?

Chcąc wybrać produkt idealny, który będzie w bezpieczny i delikatny sposób nawilżał naszą skórę jest zadaniem ciężkim. W dobie ogromnego wyboru produktów, które zalecane są osobom borykającym się ze zmianami trądzikowymi często sami nie wiemy, na który kosmetyk powinniśmy postawić.

Problem trądziku jest wręcz plagą, szczególnie wśród dojrzewających nastolatków i generuje u nich kompleksy z których ciężko jest się wyleczyć. Faktem jest niestety, że osoby dojrzewające często nie zdają sobie z powagi leczenia tego uciążliwego schorzenia i często rozdrapują powstające zmiany trądzikowe, co prowadzić może do licznych infekcji bakteryjnych i blizn, które będą szpecić naszą twarz.

Warto dodać jednak, że trądzik nie jest chorobą, która dotyczy tylko i wyłącznie osób w okresie dojrzewania. Zmiany trądzikowe mogą pojawić się również na twarzy osoby w kwiecie wieku, która etap dojrzewania ma dawno za sobą. Przyczyn może być wiele.

W dobie wszech obecnie panującego pośpiechu, stresu i nerwowego trybu życia coraz częściej osoby dojrzałe borykają się z problem uciążliwego trądziku neuropatycznego, który jest zmianą przede wszystkim na podłożu psychicznym i wymaga leczenia nie tylko w gabinecie dermatologicznym ale przede wszystkim w zaciszu terapeutycznego azylu.

Wybór odpowiedniego kremu

Borykając się z uciążliwym trądzikiem często zastanawiamy się na jakiej podstawie wybrać idealny krem, który pomoże nam uporać się z problemem tej uciążliwej choroby skóry ale również pomoże z jej dogłębnym nawilżeniu i odżywieniu.

Odpowiedź jest prosta. Powinniśmy stawiać przede wszystkim na kremy, które posiadają substancje pomocne w walce z trądzikiem. Idealny krem, który nawilży naszą cerę, a dodatkowo będzie niwelował uporczywe zmiany na naszej twarzy to ten na bazie chociażby kwasu salicylowego, który pomaga w skutecznej walce z wszelakimi zmianami skórnymi. Kremy na bazie tego preparatu przyczyniają się przede wszystkim do złuszczania martwego naskórka co pozwala na tworzenie się nowej, świeżej warstwy zdrowego naskórka na naszej twarzy.

Kremy idealne, które z powodzeniem stosować powinniśmy na cerę z problemami trądzikowymi to również te zawierające silny nadtlenek benzoilu. Substancja ta jest szczególnie istotna w leczeniu uporczywego trądziku i pomaga w znacznym stopniu łagodzić trądzikowe zmiany powstałe na naszej twarzy.Warto wspomnieć również o tym, że kremy zawierające duże stężenie nadtlenku benzoilu wymaga dodatkowego nawilżenia i odżywienia.

Borykając się z problemem uciążliwego trądziku powinniśmy stawiać na kremy, które zawierają filtr UV, gdyż dodatkowe niezabezpieczenie naszej trądzikowej cery przed słońcem może być opłakane w skutkach i w rezultatach powodować jeszcze większe i bardziej uciążliwe zmiany na naszej twarzy.

Krem do cery trądzikowej – czytaj etykiety!

Ważne jest, aby przy chęci zakupu każdego kosmetyku – czy to tego do pielęgnacji skóry trądzikowej, czy kremów do stóp czytać skład. Często, zupełnie nieświadomie wybieramy produkty, które zawierają szereg niebezpiecznych związków, które przy dłuższym stosowaniu mogą znacznie obciążać naszą skórę. Powinniśmy stawiać przede wszystkim na kosmetyki, które w swoim składzie zawierają jak najwięcej naturalnych składników, które w prosty i delikatny sposób będą pielęgnować naszą skórę.

Chcąc wybrać krem idealny powinniśmy stawiać na te, których głównym zadaniem jest nawilżenie skóry, a nie jej dodatkowe natłuszczenie! Jest to szczególnie ważne, gdyż wybierając tłuste kremy, które zamiast szybko wchłaniać się w skórę pozostawiają na niej uciążliwe tłuste smugi i zatykają pory. W składzie kremu przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej powinniśmy szukać również witamin i naturalnych ekstraktów, takich jak wyciągi czy miąższ aloesowy, czy olejki pochodzenia roślinnego.

Czytanie etykiet jest niezmiernie ważne i stanowi postawę zakupu idealnego, dopasowanego do rodzaju naszej skóry i indywidualnych preferencji. W doborze odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji cery trądzikowej powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi przekonaniami, a nie tym, co podpowiedzą nam osoby trzecie – każda skóra nieco inaczej reaguje na dany produkt i ten, który u kogoś sprawdził się idealnie może być totalnie nieskuteczny, kiedy użyjemy go na własnej skórze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.