Jak w prosty sposób pozbyć się przebarwień po trądziku?

Zmiany trądzikowe są chyba z najbardziej znienawidzonych objawów dorastania. Pojawiają się u większości w wieku 13-16 lat i bez wątpienia spędzają sen z powiek u niejednego nastolatka. Faktem jest jednak, że zmiany skórne obejmujące szczególnie wrażliwą skórę twarzy mogą pojawiać się aż do 30- go roku życia. Przyczyną pojawiającego się trądziku młodzieńczego jest nadmierna produkcja hormonów płciowych, które wpływają na wyraźne i znaczne pogorszenie również ogólnego wyglądu naszej skóry.

Mało kto wie jednak, że trądzik występuje równie często u osób w średnim wieku i jest jeszcze cięższy do wyleczenia. Zmagania się z trądzikiem są często czynnością wymagającą szczególnego dbania o naszą cerę.

Ogromnym problemem są zmiany i przebarwienia, które często wskutek intensywności lub nieprawidłowego leczenia trądziku zostają na naszej twarzy, wprawiając nas w olbrzymie kompleksy. Nie każdy z nas jednak wie, że przebarwień powstałych wskutek trądziku możemy się pozbyć lub w znaczny sposób obniżyć ich widoczność. Dziś przyjrzymy się bliżej sposobom na pozbycie się przebarwień po trądziku.

Trądzik – problem dorastającej części społeczeństwa?

Wielu z nas wydaje się, że trądzik jest schorzeniem, które obejmuje tylko i wyłącznie osoby w wieku młodzieńczym, które w ten właśnie sposób przechodzą uciążliwe dorastanie. Faktem jest jednak, że trądzik to nie tylko przypadłość wśród ludzi młodych – coraz częściej pojawia się u tych z nas, którzy są po 30 czy 40 roku życia. Jedną z częściej występujących form trądzika u osób dojrzałych jest trądzik neuropatyczny.

Trądzik neuropatyczny jest choroba, która poza leczeniem widocznych zmian skórnych wymaga również wizyty w gabinecie terapeutycznym. Coraz częstsze zachorowania na tą odmianę trądziku są spowodowane olbrzymim stresem i nerwami, towarzyszącymi nam w codziennym życiu.

Faktem jest, iż trądzik neuropatyczny jest chorobą przede wszystkim na podłożu psychicznym i wymaga długotrwałej terapii. Osoby cierpiące na to schorzenie często postrzegają swoją twarz jako coś szpetnego i chcąc „usunąć” uciążliwe i obfite zmiany trądzikowe, decydują się na ich wyciskanie. W rezultatach często w latach późniejszych borykają się z problemami związanymi z bliznami, czy przebarwieniami, które zostały na twarzy mimo, że po zmianach trądzikowych nie ma już śladu.

Jak usunąć przebarwienia po trądziku?

Faktem jest, że usuwanie uciążliwych przebarwień powstałych wskutek niedostatecznej pielęgnacji lub rozdrapywania i wyciskania zmian trądzikowych nie jest zadaniem prostym. Przebarwienia są bez wątpienia jednym z najmniej lubianych zmian, które często towarzyszą nam przez lata i mimo usilnych prób nie umiemy się ich pozbyć. Istnieje jednak kilka, dość prostych sposobów, które pomogą nam skutecznie pozbyć się uciążliwych zmian potrądzikowych.

Rumiankowe antidotum
Faktem jest, że ekstrakty i wyciągi z roślin są najlepsza, a jednocześnie jedną ze skuteczniejszych alternatyw walki z przebarwieniami lub wszelakimi niedoskonałościami skóry. Napar z rumianku znakomicie wpływa na przebarwienia po trądziku sprawiając, że są one mniej widoczne. Aby kuracja zakończyła się powodzeniem musimy pamiętać o regularności, oraz o tym, by napar, którym będziemy przemywać naszą cerę był mocny (2 torebki na szklankę wrzątku).

Sok z cytryny
Cytryna jest produktem obecnym w kuchni każdego z nas. Oprócz kulinarnego zastosowania wykazuje również te prozdrowotne, bowiem każdy z nas wie, że zawiera ogromne pokłady witaminy C, niezbędnej do prawidłowej pracy naszego organizmu. Warto pamiętać również o tym, że sok z cytryny jest naturalnym wybielaczem, od wielu lat z powodzeniem stosowanym w zwalczaniu przebarwień czy małych blizn.

Aby usunąć uciążliwe przebarwienia ze swojej twarzy powinniśmy regularnie przemywać ją wacikami kosmetycznymi nasączonymi świeżym sokiem z cytryny. Systematyczne powtarzanie tej czynności pomoże nam na dobre pozbyć się szpecących przebarwień potrądzikowych.

Roztwór witaminowy
Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na wygląd i stan naszej skóry mają witaminy. Dostępna w niemalże każdej aptece czy drogerii witamina E – w formie ampułek czy poręcznej buteleczce może przynieść znakomite rezultaty dla naszej skóry!

Prawdą jest, że systematyczna aplikacja witaminy E punktowo – to znaczy bezpośrednio na miejsca przebarwień, pomaga nam pozbyć się tego uciążliwego problemu maskując nieestetyczne znamiona na naszej twarzy. Warto dodać również, że regularne stosowanie witaminy E na naszą cerę sprawi, że będzie ona nie tylko wolna od trądzikowych przebarwień ale również widocznie odżywiona i promienna.

Kremy na przebarwienia
Chyba jedną z prostszych alternatyw walki z uciążliwymi przebarwieniami jest stosowanie kremów, które mają za zadanie zniwelować i ukryć ten przykry problem. Faktem jest, że nie każdy krem na przebarwienia potrądzikowe będzie idealny dla naszej cery – często, zanim trafimy na ten odpowiedni musimy wypróbować naprawdę dużo produktów. Prawdą jest jednak, że stosowanie kremów na przebarwienia jest zazwyczaj najszybszą i najprostszą drogą ku pozbyciu się potrądzikowych blizn.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.