Poznaj cudowne właściwości dziegcia brzozowego!

Naturalne kosmetyki są od wielu lat coraz popularniejszą alternatywą dbania o zdrową i piękną skórę. Okłady i napary z ziół, którymi raczymy naszą skórę działania często znacznie efektywniej, niż najdroższe i najpopularniejsze preparaty do pielęgnacji skóry i włosów.

Mało popularnym środkiem, który pozyskiwany jest bezpośrednio z kory drzewnej jest dziegieć brzozowy. Mimo tego, że substancja ta wykazuje wiele znakomitych właściwości, często odstrasza osoby gotowe by jej użyć swoim dość nieprzyjemnym, intensywnym zapachem. Jakie właściwości wykazuje ten pozyskiwany z kory drzew, aromatyczny preparat?

Czym jest dziegieć brzozowy?

Jak już wspomnieliśmy – dziegieć brzozowy, a tak właściwie intensywnie pachnąca ciecz pozyskiwana jest bezpośrednio z kory niektórych gatunków popularnych drzew. Swój intensywny aromat zawdzięcza procesom, które polegają na rozkładzie pewnych substancji (betulin).

Niegdyś ten naturalny sok, pozyskiwany z kory chociażby sosny był popularnym preparatem uśmierzającym i pomagającym leczyć wszelakie dolegliwości skórne, począwszy od wysuszających skórę alergii skórnych, aż po minimalizowanie widoczności blizn.

Dziegieć brzozowy od wielu lat z jest wykorzystywany z powodzeniem w produkcji naturalnych kosmetyków. Znany z właściwości antyseptycznych, bakteriobójczych i dezynfekcyjnych może być stosowany jako naturalna alternatywa środka, którego zadaniem jest dezynfekcja ran. Wyciąg z dziegcia sprawdzi się więc znakomicie podczas wakacyjnych wypraw, kiedy to łatwo o wszelkiego rodzaju urazy.

Dlaczego dziegieć ma tak małe grono zwolenników?

Faktem jest, że zapach dziegcia pozostawia wiele do życzenia. Intensywna, wręcz dusząca woń nie przypadnie do gustu szczególnie tym z nas, którzy wykazują się dużą wrażliwością na ostre zapachy. Nie jest polecany również kobietom w ciąży – jego intensywna woń może wywołać liczne zawroty głowy i prowokować wymioty.

Substancja pozyskana z kory drzew, jaką jest dziegieć charakteryzuje smolista barwa, która w swojej gęstości przypominać może płynną czekoladę. Wielu z nas przed użyciem tej substancji odstrasza właśnie jej ciemna barwa i dość zawiesista konsystencja, która w żadnym stopniu nie przypomina dobroczynnie działającego preparatu.

Kosmetyczne właściwości dziegcia brzozowego

Jak już wspominaliśmy – dziegieć brzozowy jest substancją, która znajduje wiele swoich zastosowań w kosmetycznej sferze swojego życia. Jest głównym składnikiem pielęgnujących mydeł, żeli pod prysznic, czy szamponów.

Dziegieć brzozowy znakomicie wpływa na nasze włosy – wykazuje właściwości, które pomogą nam likwidować uporczywy łupież i zmniejszają wypadanie kosmyków. Jest to znakomity produkt, który sprawdzi się również przy nawilżaniu wysuszonej i wrażliwej skóry głowy. Produkty bogate w te naturalne soki pozyskane z kory drzew są więc znakomitym produktem, który pomoże nam w prosty sposób zadbać o nasze włosy!

Dzięki swojemu naturalnemu składowi, dziegieć zwyczajny jest również preparatem, który znajduje swoje zastosowanie w codziennej pielęgnacji i nawilżeniu skóry. Jest ponadto znakomitym, naturalnym antidotum na blizny. Pomaga łagodzić również wszelkie stany zapalne skóry.

Wakacyjne wyjazdy niestety dość często obfitują w zmiany grzybicze skóry, które obejmują najczęściej nasze stopy (wskutek przebywania na basenach, czy nieodpowiedniej ochrony stóp w trakcie kąpieli i pryszniców w miejscach, z których korzysta wiele osób). Zmiany grzybicze są zdecydowanie jednymi z najmniej przyjemnych dolegliwości, które dotyczą naszej skóry. Nieprzyjemny swąd i pieczenie skóry to tylko cześć nieprzyjemnych objawów. Z pomocą idą nam preparaty na bazie dziegcia brzozowego – ta wspaniała substancja poza licznym właściwościami wykazuje również te przeciwgrzybicze. W trakcie wakacyjnych wypadów warto mieć ze sobą kosmetyk na bazie dziegcia – który w razie borykania się z ta nieprzyjemną chorobą pomoże nam załagodzić jej nieprzyjemne skutki.

Borykasz się z uporczywym trądzikiem, który sprawia, że czujesz się mało pewny/pewna siebie i popadasz w liczne kompleksy na punkcie wyglądu cery? Rozwiązaniem są produkty na bazie dziegcia! Ta smolista substancja zyskuje swoje grono zwolenników szczególnie wśród tych z nas, którzy borykają się z obfitym trądzikiem, którego nie mogą zlikwidować przy pomocy silnych leków i specjalistycznych preparatów. Systematyczna terapia dziegciowa naszej twarzy pomoże ograniczyć widoczność uporczywego trądziku i pomoże zminimalizować dolegliwości bólowe związane z tym nieprzyjemnym schorzeniem.

Bioarp dziegieć brzozowy

Dziegieć brzozowy – właściwości pro-zdrowotne

Mówiąc o dziegciu należy wspomnieć również o jego pro-zdrowotnych właściwościach. Dziegieć jest naturalną substancją o właściwościach oczyszczających – pomaga w usuwaniu z organizmu niebezpiecznych toksyn. Ponadto pomaga niwelować ryzyko wystąpienia chorób pasożytniczych, które są wyjątkowo niebezpieczne. Warto wspomnieć również o tym, że ten naturalny ekstrakt pozyskany z kory drzew wpływa na sprawne funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.