Przedłużanie rzęs – rodzaje sztucznych rzęś,, metody przedłużania, jak dbać o sztuczne rzęsy

Przedłużanie rzęs – rodzaje sztucznych rzęś,, metody przedłużania, jak dbać o sztuczne rzęsy
5 (100%) 9 votes

Piękne, długie, gęste i podkręcone rzęsy podkreślają spojrzenie i optycznie powiększają oczy. Sztuczne rzęsy znacznie skracają czas wykonywania porannego makijażu. Do wyboru mamy pełen wachlarz możliwości. Są różne rodzaje sztucznych rzęs oraz wiele metod ich przedłużania. Najbardziej poleca się przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym wykonywane przez kosmetyczkę metodą 1:1. Jakie są jednak jeszcze inne warianty i na co zdecydować się w konkretnym wypadku?

Sztuczne rzęsy przykleja się do rzęs naturalnych tworząc przy tym piękny wachlarz. W drogeriach można kupić różne rodzaje i długości sztucznych rzęs. Warto jednak skorzystać z pomocy kosmetyczki, która dobierze odpowiednią metodę i rodzaj rzęs, tak by nie przeciążał naturalnych włosów.

Rodzaje sztucznych rzęs

Na rynku mamy wiele rodzajów produktów. Można spotkać się między innymi z:

  • Rzęsami jedwabnymi – są one wykonane z naturalnego jedwabiu, przez co są one najbardziej podobne do rzęs naturalnych. Są bardzo lekkie dzięki czemu po ich nałożeniu nie mamy do czynienia z wyglądem obciążonego oka. Choć przy przedłużeniu rzęs z zastosowaniem rzęs jedwabnych nie zachodzi potrzeba malowania ich tuszem, warto przeczesywać je codziennie grzebykiem lub czystą szczoteczką ze skończonej maskary, by poprawić ich kształt. Aplikacja jedwabnych rzęs nie przeszkadza w noszeniu soczewek czy pływaniu. Można je dodatkowo tuszować, lecz nie ma takiej konieczności.
  • Rzęsami z futra norek syberyjskich – są one najbardziej podobnymi rzęsami do naturalnych, ponieważ mają identyczną grubość, ale różnią się długością. W związku z tym doklejenie ich tworzy efekt naturalnego przedłużenia. Przed takim przedłużeniem rzęs warto wykonać testy na obecność alergii na futro norek. Przy wykonywaniu makijażu rzęsy tuszować powinno się jedynie przy użyciu maskar na bazie wody, by nie niszczyć kleju stosowanego do przyklejania.
  • Rzęsami syntetycznymi – charakteryzują się one najmniejszą delikatnością i elastycznością. Ich zaletą jest natomiast najbardziej regularny kształt. Można je zakupić w różnych rozmiarach, co sprawia, że wybór tych idealnych staje się prostszy. Ponadto rzęsy syntetyczne nie wykazują właściwości uczulających. Mają jednak tendencje do plątania się, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas rozczesywania.

Metody przedłużania rzęs

Metod przedłużania rzęs również istnieje na rynku sporo. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Metoda 1:1 – Polega ona na doklejaniu pojedynczych jedwabnych rzęs do każdej rzęsy naturalnej ok milimetr od ich górnej nasady., by zapobiec alergii na klej. Rzęsy przedłużone taką metodą mają bardzo naturalny wygląd.
  • Metoda 2:1 – w tym przypadku kosmetyczka dokleja dwie sztuczne rzęsy do jednej naturalnej. Wykorzystuje się do tego rzęsy pochodzące z futra norek, głównie ze względu na to, że są one najlżejsze spośród wszystkich dostępnych produktów. Metoda jest podobna do 1:1 z tym, że jedną sztuczną rzęsę przyklejamy identycznie jak w pierwszym przypadku, a drugą u podstawy. Dzięki temu osiągamy efekt pięknego pogrubienia
  • Metoda 3:1 – ta metoda polecana jest głównie kobietom, których naturalne rzęsy są wyjątkowo cienkie. W tym przypadku do każdej naturalnej rzęsy kosmetyczka dokleja aż trzy rzęsy wykonane z futra norek. Efekt jest naprawdę zadziwiający. Rzęsy są ekstremalnie wydłużone oraz pogrubione i tworzą piękny wachlarz.
  • Metoda Blink&Go – to sposób polecany paniom, którym zależy na widocznym przedłużeniu rzęs. Polega na doklejaniu rzęs jedwabno-poliestrowych do włosków naturalnych przy pomocy wolnoschnącego kleju. Nie mamy tu jednak do czynienia z przyklejaniem sztucznych rzęs do każdej rzęsy naturalnej, a tylko do niektórych. Sprawia to, że taki zabieg trwa krócej oraz jest dużo tańszy. Jego koszt waha się miedzy kwotami 100 a 120zł.
  • Inne metody – kosmetyczki często stosują często również połączenie wyżej wymienionych metod. Używają w tym celu rzęs o różnych długościach, grubościach, a nawet kolorach. Kobiety, które chcą uzyskać ekstremalny efekt mogą pozwolić sobie na doklejenie większej ilości sztucznych rzęs do jednej naturalnej.


Sztuczne rzęsy
Kliknij i sprawdź ceny!

Przedłużanie rzęs – bezpieczeństwo

               Większość sztucznych rzęs nie powoduje reakcji alergicznych, jednak nie powinno się przedłużać rzęs przy taki dolegliwościach jak: zapalenie spojówek, stany zapalne oka, jęczmienie. Jeżeli kobieta nosi soczewki powinna wyjąć je podczas zabiegu i ponownie założyć dopiero po upływie 48 godzin.

Pielęgnacja sztucznych rzęs

               Zazwyczaj efekt przedłużenia jest widoczny przez mniej więcej osiem tygodni. Warto je jednak uzupełniać raz w miesiącu, by ciągle cieszyć się pięknymi wachlarzami rzęs. Jeżeli istnieje taka potrzeba, można dodatkowo tuszować syntetyczne rzęsy. Nie wolno jednak zapominać o używaniu do tego celu specjalistycznych kosmetyków. Przedłużanie rzęs powinno wykonywać się w salonie kosmetycznym u osoby, która przeszła odpowiednie kursy i ma doświadczenie w wykonywaniu takich zabiegów. Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie przedłużenia rzęs samodzielnie możemy niepotrzebnie zrobić obie krzywdę przez wpuszczenie do oka kleju lub nieumiejętne przyklejenie sztucznych rzęs do naturalnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Piękno, Twarz
TOP 15 – najlepsze balsamy do ciała – ranking

Zamknij