Jak poradzić sobie z porowatością włosów?

Jak wiadomo – piękne i zadbane włosy są atrybutem piękna, a ich odpowiednie nawilżenie sprawia, że cieszymy się ich naturalnym blaskiem i gładkością. Nie zawsze jednak zapewnienie naszym kosmykom odpowiedniego nawilżenia jest proste – zazwyczaj jest to nie lada problem, który dotyczy praktycznie każdego z nas, niezależnie od wieku, płci czy stanu włosów.

Faktem jest, że drogeryjne półki uginają się zazwyczaj pod ciężarem różnych odmian szamponów, odżywek czy olejków do pielęgnacji włosów. Zazwyczaj kierujemy się tym, co na danym opakowaniu umieścił producent – widząc, że dany produkt przeznaczony jest dla włosów zniszczonych, a właśnie z takim problemem się borykamy, wybieramy właśnie taki produkt.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że włosy wraz z wiekiem tracą na swojej sile, oraz zdrowym i naturalnym blasku, poprzez co wymagają szczególnej pielęgnacji. Związane jest to najczęściej ze zniszczeniami i poważnymi nadwyrężeniami włosów, co w języku nieco bardziej profesjonalnym nazywamy wysoką porowatością włosów. Czym tak naprawdę jest porowatość włosów i czy możemy jej zapobiegać?

Czym jest porowatość włosów?

Mówiąc o prawidłowym odżywieniu i nawilżeniu naszych włosów często zapominamy o tym, że to co widać gołym okiem znacznie odbiega od tego, co mówi o strukturze naszego włosa, kiedy to weźmiemy go pod mikroskop. Faktem jest, że często na pozór zdrowe, piękne i zadbane włosy mogą charakteryzować się wysoką porowatością, która dotyka najczęściej osób w wieku starszym i charakteryzuje się mocno odstającymi łuskami – strukturą widoczną pod mikroskopem, która pokrywa każdy włos.

Faktem jest, że porowatość włosów jest problemem, który dotyczy najczęściej osób w średnim wieku, a w szczególności kobiet, które przez dość długi okres swojego życia przeszły sporo chemicznych koloryzacji włosów, rozjaśnień, czy innych zabiegów, które mają ogromny wpływ na późniejszy stan włosów.

Nie zawsze jednak wysoka porowatość włosa świadczy o dojrzałym wieku jego właściciela. Ówcześnie coraz częściej nawet młode dziewczyny decydują się na chemiczne koloryzacje, czy nie do końca bezpieczne rozjaśnienia włosów, mające miejsca najczęściej w zaciszu domowym.

Jak zweryfikować, czy problem nas dotyczy?

Faktem jest, że zapewne spora część z nas czytając ten artykuł zadała sobie pytanie, czy może powiedzieć, że jej włosy charakteryzują się duża porowatością. Istnieje jednak jeden prosty sposób, który w dosłownie kilka minut pomoże stwierdzić nam, czy nasze włosy charakteryzują się małą, średnią czy dużą porowatością.

Wystarczy wrzucić pojedynczy włos do przezroczystej szklanki, do połowy napełnionej wodą. Im niżej zanurzy się nasz włos – tym większa porowatość. Włos, który opadnie nad dno mówi nam o ogromnej porowatości, którą leczyć możemy chociażby przy pomocy naturalnych olejków.

Jak radzić sobie z porowatością włosów?

Jednym z lepszych sposobów, który pomoże nam poradzić sobie z porowatością włosów, niezależnie od tego, jak ogromnym stopniem zaawansowania tego zjawiska charakteryzują się nasze włosy są różnego rodzaju olejki i naturalne oleje, które mają swoje codzienne zastosowanie w wielu sferach codziennego życia.

Zależnie od stopnia porowatości naszych włosów wybrać możemy znakomity olejek, który poza właściwościami nawilżającymi pomoże znakomicie wygładzić i widocznie odżywić nasze włosy. Osobom, które borykają się z wysoką porowatością włosów zaleca się szczególnie olejek lniany oraz kukurydziany, a tym z nas, których włosy nie są aż tak bardzo zniszczone poleca się wypróbowanie klasycznego olejku kokosowego czy arganowego.

Jak zapobiegać porowatości włosów?

Faktem jest, iż porowatość włosów jest problemem, który dotyczyć może tak naprawdę każdej z nas. Odpowiednia pielęgnacja naszych włosów może być jednak pomocna w zniwelowaniu tego problemu, a używanie wspomnianych wcześniej olejków ograniczać ich łamliwość i widocznie regenerować. Faktem jest, że chcąc zachować piękne, zdrowe włosy powinniśmy pamiętać przede wszystkim o ich odpowiednim nawilżeniu. Należy również unikać częstych farbowań i rozjaśniania włosów, gdyż bardzo negatywnie wpływa to na ich stan.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.