4 witaminy, które odpowiadają za gęste włosy

Marzysz o gęstych i zdrowych włosach, które zachwycają bujnością i są jedwabiście gładkie? Stosowanie dobrze dobranych środków pielęgnacyjnych nie wystarczy – kluczową rolę odgrywają odpowiednie dawki składników odżywczych, które wzmocnią kosmyki i zapewniają im optymalne warunki do wzrostu. Sprawdź, które witaminy są najważniejsze w kontekście walki o piękne włosy i jak ich sobie dostarczyć.

Na gęstość włosów wpływają zarówno czynniki osobnicze, czyli specyfika pracy organizmu, jak i to, w jaki sposób je odżywiasz. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ jeśli kosmyki otrzymują niewystarczające ilości niezbędnych im składników, zwiększa się prawdopodobieństwo ich wzmożonej utraty. Czego zatem potrzebują? Oto witaminy niezbędne do walki z wypadaniem włosów, które muszą się znaleźć w Twojej diecie.

Witamina H

Lepiej znana jako biotyna i często wskazywana jako ważny składnik wspierający prawidłowy wzrost włosów. Znajdziesz ją m.in. w wątróbce, orzechach, grzybach, szpinaku, marchwi i pomidorach.

Witamina B12

Bierze udział w podziałach komórkowych w macierzy włosa. Oddziałuje na mieszki włosowe, wspierając szybki wzrost włosów. Jej głównym źródłem jest mięso – m.in. wołowina czy podroby, a także żółtko jaj.

Witamina B9

Czyli kwas foliowy. Wspólnie z cyjanokobalaminą (witaminą B12) bierze udział w podziałach komórkowych, a jego prawidłowy poziom wspiera prawidłowy wzrost włosów. Znajduje się m.in. w drożdżach piwnych czy warzywach strączkowych.

Witamina PP

Ułatwia transport substancji odżywczych do cebulki włosa, dzięki czemu przyczynia się do poprawy jego metabolizmu i wzmocnienia struktury. Absolutnie obowiązkowa, jeśli chcesz się cieszyć gęstą czupryną. Jej źródła to m.in. pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy i suszone owoce.

Witamina B5

Znana lepiej jako kwas pantotenowy. Składnik ten wspiera metabolizm energetyczny w obrębie mieszków włosowych, wspomagając prawidłowy przebieg podziałów komórkowych. W efekcie przekłada się to zarówno na efektywny wzrost włosów, jak i na ich zdrowszy wygląd.

Dobry stan Twoich włosów mogą wspierać nie tylko witaminy. Równie istotne są inne składniki odżywcze. Te najważniejsze to m.in.: krzemionka, żelazo, cynk, jod oraz miedź – dlatego tak istotna jest zróżnicowana i zbilansowana dieta. Dodatkowo możesz sięgnąć po witaminy na wypadanie włosów takie jak VITAPIL® Tabletki. Przeprowadzona kuracja wspomoże prawidłowy wzrost kosmyków i sprawi, że staną się zdrowe i gęste.

Pamiętaj również, że aby zachwycać bujną czupryną, warto zadbać także o zewnętrzną pielęgnację. W jaki sposób? Unikaj m.in. gwałtownego szarpania włosów podczas szczotkowania, zbyt ciasnego upinania oraz intensywnej stylizacji z wykorzystaniem prostownicy czy lokówki. Stosowane nagminnie mogą przyczynić się do pogorszenia stanu kosmyków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.