Laminowanie włosów – domowy sposób na piękne włosy!

Jak dobrze wiemy – włosy są atrybutem piękna, a ich odpowiednia pielęgnacja sprawia, że czujemy się piękniejsze i znacznie bardziej pewne siebie. To, co nosimy na głowie wbrew pozorom wpływa na nasz ogólny wygląd, a odpowiednio dobrana fryzura pozwoli wydobyć z nas ukryte nieraz piękno. Włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i używanie wyłącznie szamponu do włosów nie pozwoli nam zachować ich w dobrej kondycji. W dobie ogromnego wyboru na rynku kosmetycznym często same nie wiemy, na jaki produkt do pielęgnacji włosów się zdecydować. Pianki, odżywki, maski – często same gubimy się czytając etykiety tych innowacyjnych produktów do pielęgnacji włosów.

Wiele z nas decyduje się również na zabiegi keratynowe w gabinetach fryzjerskich. Niestety, tego typu usługa jest dość droga. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się nowy trend pozwalający na skuteczną pielęgnację włosów w domowym zaciszu, pospolicie nazywany laminowaniem. Ta niecodzienna kuracja naszych kosmyków wykonywana regularnie przynosi efekty podobne do keratynowych zabiegów, za które musimy zapłacić spore pieniądze w salonie fryzjerskim. Na czym tak naprawdę polega laminowanie włosów?

Czym jest laminowanie włosów?

Laminowanie włosów jest prostym zabiegiem, który możemy wykonać w zaciszu własnego domu. Dzięki użyciu prostych składników doskonale wpływa na stan naszych włosów, sprawiając, że są one widocznie bardziej odżywione i zdrowe.

Laminowanie włosów jest czynnością, która przy regularnym wykonywaniu pomoże w utrzymaniu naszych włosów w idealnej kondycji. Zabieg ten od kilku lat jest hitem kobiet na całym świecie.

Zabieg laminowanie włosów polega na regularnym nakładaniu na nasze kosmyki roztworu z żelatyny spożywczej. Tą obecną w każdej kuchni substancji należy rozpuścić w odrobinie gorącej wody i nanieść na włosy. Dla pogłębienia efektu zaleca się nałożenie na naszą głowę bawełnianego „turbanu” i odczekania 30-40 minut. Ważne jest, aby substancje dokładnie spłukać z całej powierzchni głowy, gdyż nawet niewielkie ilości żelatyny pozostałe na włosach mogą wpłynąć na ich posklejanie.

Laminowanie włosów – komu się zaleca?

Zabieg laminowania włosów polecany jest szczególnie tym z nas, które borykają się z problemem przesuszonych i słabych włosów. Laminowanie pomoże nadać naturalny blask i znacznie wzmocni nasze suche kosmyki. Na tego typu eksperyment powinny pozwolić sobie również te z nas, które uskarżają się na problem zniszczonych farbowaniem włosów, które poprzez częste koloryzacje straciły swój naturalny blask.

Warto dodać również, że zabiegowi laminowania włosów powinny poddać się te z nas, które są zagorzałymi fankami prostowania i kręcenia włosów. Jak dobrze wiemy – tego typu zabiegi w znaczny sposób osłabiają i wysuszają nasze włosy. Laminowanie włosów jest znakomitą alternatywą, która w domowych warunkach i praktycznie zupełnie darmowo pozwoli nam na całkowite odzyskanie blasku naszych włosów.

Korzyści płynące z laminowania włosów:

Laminowanie włosów sprawi nie tylko, że będą widocznie bardziej błyszczące i nawilżone ale przede wszystkim – nada naszym włosom delikatności i idealnej gładkości. Warto dodać również, że dzięki temu zabiegowi przy jego regularnym wykonywaniu nasze włosy są znacznie mniej podatne na przetłuszczanie się. Sprawdzi się to szczególnie latem, kiedy to pod wpływem słońca i upałów nasze włosy często się przetłuszczają i wyglądają na nieświeże.

Kuracja laminowania włosów sprawia ponadto, że nasze włosy nie puszą się – dzięki czemu łatwiej stworzymy na naszej głowie codzienną fryzurę, bez problemu odstających włosów. Jest to szczególnie ważne dla posiadaczek długich włosów, które uskarżają się często na problem puszących się i elektryzujących włosów.

Laminowanie włosów jest również wspaniałą alternatywą dla kobiet w średnim wieku, które posiadają krótkie, eleganckie fryzury. Zabiegi laminowania pomogą znacznie wzmocnić strukturę włosa, wygładzić nasze niesforne kosmyki ale również – blask, który nada ta żelatynowa kuracja wpłynie na znaczne odmłodzenie! Prawdą jest bowiem, że zdrowe i piękne włosy są wizytówką każdego z nas, a ich odpowiednia pielęgnacja pomoże nam się odmłodzić o 5 lat!

Jak dbać o włosy – 5 prostych rad!

  • Używaj jak najrzadziej suszarki do włosów – gorące powietrze płynące z wnętrza tego przydatnego urządzenia wpływa na wysuszenie i osłabienie struktury włosa
  • Stosuj ziołowe płukanki – faktem jest, że zioła są niezastąpione, jeśli chodzi o pielęgnację naszej skóry i włosów. Domowe płukanki na bazie rumianku i mięty sprawią, że nasze kosmyki będą nie tylko znacznie bardziej nawilżone ale również zdrowsze, mocniejsze, a przy tym cudownie pachnące!
  • Chroń włosy przed słońcem – jak wiadomo, nasze kosmyki szczególnie latem są narażone na działanie promieni słonecznych, które znacznie wysuszają i osłabiają strukturę włosa. Pamiętajmy więc, by latem szczególnie chronić nasze włosy – słomkowy kapelusz sprawi na tylko, że nasze włosy będą bezpieczne ale nada nam również szykownego wyglądu.
  • Daj odetchnąć swoim włosom – jesteś perfekcjonistką, a świeżość i wygląd włosów stawiasz na pierwszym miejscu? Pamiętaj jednak, że codzienne mycie włosów sprawi, że włosy będą znacznie bardziej obciążone i coraz bardziej podatne na przetłuszczanie. Im częściej myjemy nasze włosy – tym szybciej będą się one przetłuszczać.
  • Stop z częstym farbowaniem – jesteś zwolenniczką częstych zmian, a na Twojej głowie gości co jakiś czas zupełnie inny kolor? Pamiętaj jednak, że koloryzacje z znaczny sposób niszczą nasze włosy i często wskutek nieprzemyślanych, częstych koloryzacji są w opłakanym stanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.