Piękne, lśniące i zadbane, czyli jak wyhodować włosy idealne

Grube i błyszczące włosy to marzenie wielu z nas. Niestety, na co dzień zwykle nie oglądamy w lustrze filmowej fryzury. Nasze pukle są słabe, łamliwe, matowe. To efekt złej diety, nieodpowiedniego ich traktowania i szkodliwych nawyków. Co zrobić, by zadbać o wzrost włosów? Jak się o nie zatroszczyć?

Dieta

Pierwszym punktem pielęgnacji powinna być zmiana nawyków żywieniowych. Jeśli w codziennym menu znajdują się produkty typu fast food, słodycze i tłuste potrawy, konieczne będzie ich całkowite wyeliminowanie. Takie jedzenie nie tylko jest niezdrowe, ale wpływa też fatalnie na nasz wygląd.

Dobra dieta jest bogata w witaminy i minerały. Szczególnie potrzebne są tutaj takie składniki jak cynk, miedź i krzem. Znajdziemy je w owocach i warzywach, których w każdym jadłospisie powinno być jak najwięcej.

Zadbajmy o świeże, naturalne ingrediencje potraw, jedzmy mięso bogate w białko i biotynę. W razie potrzeby wspierajmy się lekiem, który pomoże zwalczyć ewentualny niedobór.

Oczyszczanie

Szalenie ważny etap dbania o fryzurę to mycie. Przede wszystkim – nie róbmy tego każdego dnia. Częste szorowanie nie jest wskazane.

Ważne też, jaki wybierzemy szampon. Zwracajmy uwagę na jego skład, który powinien być bogaty w naturalne, drogocenne elementy. Bioaktywne peptydy i oligosacharydy kiełków soi i pszenicy, biotyna, prebiotyki, ekstrakt z żeń-szenia, sok z aloesu. Wszystkie one wykazują działanie pobudzające wzrost włosów i sprawiają, że naturalna ozdoba nabiera blasku i siły.

Wymienione składniki znajdziemy w kosmetykach aptecznych, np. w szamponie Biotebal, który został stworzony przy współpracy lekarzy dermatologów. Pamiętajmy – dobry szampon to wielki krok do sukcesu w kwestii zachwycającego uczesania. Dzięki niemu stanie się ono nawilżone, mocniejsze, odżywione, odzyska witalność i gęstość.

Odżywianie

Kolejnym punktem solidnej opieki jest zastosowanie odżywki i maski. Kosmetyki te powinniśmy dobierać do konkretnych problemów. Inne dla włosów suchych, inne dla przetłuszczających się.

Ważne jednak, by każdy stworzony był na bazie wysokiej jakości, najlepiej naturalnych ekstraktów będących gwarancją sprawdzonego i bezpiecznego działania.

Najlepsze są produkty, które po upływie kilku minut spłukujemy wodą. Te, które zostają na dłużej, mogą obciążać włosy i, w efekcie, osłabiać je.

Co jeszcze?

Dobre kosmetyki i rozsądna dieta sprawią, że fryzura nabierze blasku i siły. Ale oprócz tej podstawowej pielęgnacji nasze włosy potrzebują też… spokoju. Nie męczmy ich codziennie skomplikowanymi zabiegami, ograniczmy użycie suszarki, prostownicy, lokówek. Wysoka temperatura niszczy delikatną strukturę i prowadzi do jej wyniszczenia.

Oprócz tego regularnie podcinajmy końcówki. Centymetr czy dwa naprawdę mają znaczenie! Rozdwojone końce nie dodają nam uroku. Wręcz przeciwnie – oszpecą nawet najbardziej wymyślne uczesanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.