Co na uspokojenie? – sposoby naturalne i leki bez recepty

Co na uspokojenie? – sposoby naturalne i leki bez recepty
5 (100%) 11 votes

Pierwsza randka, rozmowa o pracę czy planowana podróż samolotem – między innymi te sytuacje mogą wpędzić nas w niepokój a nawet wywoływać lęk. Wszystkie zmuszają nas bowiem do przełamywania barier, tych osobistych lub społecznych. Dlatego dobrze jest znać podstawowe sposoby radzenia sobie ze stresem i wykorzystywać techniki relaksacyjne na co dzień, by od przysłowiowego święta, nie poddać się złym emocjom i zachować spokój ducha. Podpowiadamy co na uspokojenie – sposoby naturalne i leki bez recepty będzie najskuteczniejsze.

Co mi dolega?

Jeżeli masz podwyższony puls, serce bije ci szybciej, pocisz się a twoje myśli są splątane, to cierpisz na? no właśnie, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wymienione symptomy to charakterystyka zaburzeń w pracy serca, niskiego poziomu wapnia, hipoglikemii i jeszcze możliwie wielu chorób zagrażających życiu. Jeśli reagujesz tak za każdym razem, gdy czeka cię ważne wydarzenie, to możesz być niemal pewny, że tak stało się także dzisiaj. To dobry moment na wypróbowanie domowych sposobów na stres, które podzieliliśmy na te wymagające zmian w długiej perspektywie i szybkich środków zaradczych potrzebnych na już.

Leki na uspokojenie

Silne napady lękowe i niepohamowany strach z nieuświadomionych źródeł wymagają konsultacji ze specjalistą. W naszym społeczeństwie istnieje pogląd, że wizyta u psychologa czy psychiatry równa się całkowitemu poddaniu i okazaniu bezradności, lecz z drugiej strony przyznanie do błędu i chęć skorzystania z pomocy powinna być oceniana wysoko. Nie każdy z nas miał warunki do tego, aby nauczyć się podstawowych prawd o życiu z mądrości rodziców i rodziny, dlatego czasem błądzi i naszym obowiązkiem jest takiej osobie pomóc. Może to być ciepłe słowo, wsparcie materialne czy jakiekolwiek inne, ale zdecydowanie nie powinniśmy pozostawiać chorego samego sobie. Lekarz może zaproponować następujące sposoby rozwiązania problemów:

  • Leki: antydepresanty, antyhistaminy, beta-blockery, benzodiazepiny (w napadach paniki)
  • Psychoterapia w połączeniu z lekami lub bez nich, która jest fundamentalnym aspektem leczenia zaburzeń lękowych. Spotkania pomagają łagodzić objawy lęku na różne sposoby, np. uświadomienie, że lęk jest następstwem naszych emocji i nie bierze się znikąd, uczą technik relaksacyjnych i nowych sposobów myślenia.

Naturalne sposoby na uspokojenie

Istnieje całe mnóstwo sposobów na uspokojenie, gdy dopada nas strach i lęk przed nieznanym. Zależy nam na jednoczesnym odzyskaniu pewności siebie i sprawności umysłu, abyśmy świadomie mogli stawić czoło wyzwaniom i skutecznie się z nimi rozprawić. Chodzi o tak zwane tabletki nie powodujące otumanienia jak Deppelherz Aktiv Na uspokojenie. Dobrze jest ich szukać na półkach z naturalnymi remediami. Znajdź pożytek ze składników ziołowych tj. korzeń kozłka, żeń-szeń, melisa, chmiel. Ponadto na nerwy polecane są witaminy z grupy B, potas i magnez, które regulują pracę serca, wzmacniają system nerwowy i uodparniają na stres. Możesz pić herbaty ziołowe na uspokojenie, lecz pamiętaj, że ich działanie będzie uzależnione od wielu innych czynników. Na jednych działają od pierwszej nocy, inni na ich efekty poczekają kilka tygodni.

Tabletki uspokajające Neopersen Forte

Potrzebna zmiana stylu życia

Przyjmowanie tabletek i picie herbatek ziołowych to jedno, ale prawdziwe mierzenie się z problemami oznacza zmianę swoich złych przyzwyczajeń ciągnących nas w dół. Istnieją badania twierdzące, że zbyt mała ilość snu powoduje rozdrażnienie i niecierpliwość, które w dłuższej perspektywie czasu przeradzają się w stres. Złe emocje należy zawsze rozładowywać, bo w przeciwnym razie skumulują się w nas i kiedyś wybuchną. Codziennie wychodź na szybki spacer lub pobiegać, bo sport to najskuteczniejszy i najtańszy sposób zachowania zdrowego ciała. Bieg wyrównuje oddech i pogłębia wdechy dotleniając mózg. Większość technik relaksacyjnych opiera się właśnie na ćwiczeniu oddechu.

Poczucie stresu potęguje także chęć zapalenia papierosa, dlatego wolność od używek to najlepszy sposób na trwałe zlikwidowanie stresu. Co prawda nie będzie łatwo, ale z pomocą lekarza i środków nikotynowych możesz sobie poradzić. To samo dotyczy kawy sztucznie podnoszącej ciśnienie i alkoholu zaburzającego percepcję. Odżywiaj się zdrowo, bo to co jemy zasila nasz cały organizm, a ten nie poradzi sobie bez witamin, minerałów, błonnika i kwasów omega. Jedz ryby, mięso, nabiał, owoce, warzywa i ziarna zbóż. W momentach nasilonego stresu przyjmuj profilaktycznie magnez, który zmniejsza ryzyko stresu, depresji i bezsenności. Utrzymuj swój mózg zajęty, aby nie mieć czasu na zmartwienia. Aktywności potrzebuje nie tylko twoje ciało, ale także mózg. Teraz sam wybierz co na uspokojenie – sposoby naturalne i leki bez recepty będzie dla ciebie odpowiednie i nie zapominaj dbać o zdrowie całego ciała, nie zaniedbuj zarówno umysłu jak i fizyczności.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Leki, Zdrowie
Co na uczulenie? krople, maści, leki bez recepty

Zamknij