Suche oczy – problem naszych czasów

Suche oczy – problem naszych czasów
5 (100%) 8 votes

Suchość oczu – objawy

Zdecydowana większość pracowników biurowych skarży się na suchość oczu. Objawy, które dokuczają większości z nas są bardzo podobne. Często skarżymy się bowiem na bolące, wysuszone, piekące i czerwone oczy. Wszystko to przynosi nam duży dyskomfort, szczególnie podczas pracy przy komputerze. Warto wiedzieć, że wysuszone oczy oznaczają nie tylko niekomfortową pracę. Mogą nieść ze sobą znacznie poważniejsze konsekwencje. Okazuje się bowiem, że podrażnione oko może być podatne na rozwój wielu infekcji, w tym tych naprawdę niebezpiecznych dla zdrowia i wzroku. Warto więc zadbać o siebie i o piekące oczy, ponieważ pozwoli nam to uniknąć wielu poważnych problemów zdrowotnych. Trzeba też pamiętać, że do objawów suchości oczu należą także częste bóle, a w skrajnych przypadkach nawet zawroty głowy. Pacjenci skarżący się na wyschnięte oczy, mówią także o uczuciu piasku na gałce ocznej. Jak łatwo się domyślić podrażnione oko to nic przyjemnego.

Bolące oczy – jak leczyć?

W leczeniu bolących oczu ogromną rolę odgrywa uregulowanie trybu życia oraz dbanie o codzienną dietę i odpowiednią dawkę odpoczynku. Nie bez znaczenia jest także aktywność fizyczna, która pozytywnie wpływa na cały organizm, w tym wzrok. Warto zadbać też o regularne spacery, ponieważ podczas nich oczy mają szansę na odpoczynek i uspokojenie. Codzienna praca przy komputerze wymaga bowiem równowagi na łonie natury. Ponadto niezawodnym sposobem na leczenie suchości oczu są kropelki do oczu, których zadaniem jest przede wszystkim nawilżenie gałki ocznej oraz ukojenie bólu i nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli zastanawiamy się, co pomaga na piekące oczy, powinniśmy wiedzieć, że pomagają także witaminy oraz luteina. Warto włączyć je codziennej diety.

Jakie krople wybrać na zmęczone oczy?

Na rynku farmaceutycznym znajdziemy wiele preparatów na bolące oczy. Jakie krople wybrać, by okazały się skuteczne? Przede wszystkim zawsze warto poradzić się lekarza i farmaceuty, ale należy też wiedzieć, że w aptekach dostaniemy wiele świetnych preparatów na suchość oczu. Jednym z nich są kropelki do oczu Bepanthen® Eye, które, dzięki specjalnie opracowanej formule, przynoszą ulgę suchym, zaczerwienionym, piekącym lub podrażnionym oczom. Ich sekret tkwi w połączeniu kwasu hialuronowego w postali soli sodowej i prowitaminy B5, co sprawia, że krople do oczu Bepanthen Eye są naprawdę skuteczne. Warto zaufać produktowi, który wybrały tysiące Polaków.

Jak zakraplać oczy?

Zastanawiając się, jak zakraplać oczy, powinniśmy pamiętać, że przede wszystkim należy to robić zawsze wtedy, gdy odczuwamy dyskomfort wywołany suchością oczu. Tylko wówczas terapia będzie skuteczna. Zmęczone oczy należy zakraplać zakraplać, wpuszczając do każdego oka jedną lub dwie kropelki. Następnie konieczne jest kilkukrotne mrugnięcie, który pozwoli na dokładne rozprowadzenie preparatu po całej powierzchni gałki ocznej i nawilżenie całego oka. Podczas zakraplania oczu trzeba pamiętać o higienie osobistej. Przed aplikacją preparatu umyjmy ręce i zadbajmy o to, by pomieszczenie,w którym się znajdujemy nie było mocno zapylone lub zadymione. Zmniejszymy ryzyko dostania się zanieczyszczeń do oka.

Suchość oczu to choroba naszych czasów. Bez wątpienia przyczynił się do tego rozwój cywilizacyjny i to, że większość dnia spędzamy w klimatyzowanych pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. Oliwy do ognia dolewa ciągła praca przed monitorem komputera oraz częste oglądanie telewizji. Ponadto powszechnym współcześnie problemem jest nieprawidłowa dieta. Brak witamin oraz cennych składników odżywczych sprawia, że nasz wzrok szybko się męczy, a my uskarżamy się na suche i bolące oczy. Jeśli naszym problemem są piekące oczy, najprawdopodobniej brakuje nam także odpowiedniej dawki snu i odpoczynku. Relaks po całym dniu pracy wpływa bowiem zbawiennie na regenerację wzroku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Leki, Układ Nerwowy, Zdrowie
Progesteron czyli luteina – funkcje i rola w organizmie

Zamknij