Niezbędnik optyka

Niezbędnik optyka
Oceń ten post

Ciekawą opcją, która proponowana jest salonom optycznym, jest korzystanie z usług szlifierki optycznej. Zwykle przy okazji korzystania ze świadczeń takiej firmy AVM możliwe jest zakupienie soczewek od renomowanych firm.

Szlifiernia optyczna

Firmy, zajmujące się szlifierką optyczną, oferują nawet wykonywanie takich zleceń, które zaliczane są do skomplikowanych. Należą do nich np. patenty czy oprawy z dużą krzywizną bazową. Wszystkie zlecenia są wykonywane sprzętem najwyższej jakości, obsługiwanym przez doświadczonych pracowników. Soczewki są idealnie dopasowane do oprawy, dlatego że ostateczny montaż i regulacja całych okularów odbywa się ręcznie. Dzięki temu spełniają one oczekiwania klienta w każdy calu.

Szczegółowo można powiedzieć, że szlifiernia optyczna zajmuje się szlifowaniem krawędzi do oprawy pełnej (z załamaniem krawędzi, polerowaniem i montażem), szlifowaniem krawędzi do oprawy żyłkowej (z takimi samymi usługami jak w poprzednim przypadku), szlifowaniem krawędzi do oprawy patentowej, szlifowaniem krawędzi do oprawy z dużą krzywizną bazową.

Dobry automat do szlifowania soczewek

Jeśli używa się dobrego urządzenia, to jakość wykonania będzie lepsza. Zautomatyzowany bloker, ekran dotykowy gwarantują, że okulary powstają w naprawdę najwyższym standardzie. Dobry sprzęt doskonale radzi sobie z różnorakimi kształtami, dużymi krzywiznami, żyłkami czy nawet wykonywaniem wiercenia. Zdarza się, że dobry sprzęt posiada dodatkowe funkcje. Wykonuje np. frezowanie czy samodzielnie rozpoznaje wiercone otwory.

Hurtownie soczewek

Hurtownie soczewek to specjalne miejsca, w których można znaleźć wszystko, co dotyczy tych poprawiających wzrok elementów. Zwykle swą ofertę kierują oni do lekarzy okulistów, optometrystów, salonów optycznych, a nawet do sklepów internetowych. Dzięki temu, że wszystkie produkty są zgromadzone w jednym miejscu, łatwiej jest znaleźć coś w dobrej cenie, a oprócz tego zaoszczędzić czas. Soczewki rozprowadzane przez hurtownie są zawsze najwyższej jakości, ponieważ mają one zasięg w całym kraju. Produkty zawsze spełniają wszystkie normy. Oprócz soczewek w sprzedaży hurtowej znajdują się także wszystkie inne elementy, chociażby te służące do ich pielęgnacji (np. płyny do dezynfekcji).

Rodzaje soczewek

Istnieją różne rodzaje soczewek, które są proponowane przez szlifiernie optyczne. Dość popularne są te jednodniowe. Są przeznaczone szczególnie dla tych osób, które tylko na jakieś okazje decydują się założyć soczewki. Są one dostosowane do potrzeb takiego klienta. Nie trzeba do nich dokupywać żadnych środków pielęgnacyjnych, ponieważ codziennie się je zmienia, higiena jest zawsze zachowana. Istnieją soczewki jednodniowe kolorowe albo toryczne.

Drugim rodzajem są soczewki dwutygodniowe. Wykonuje się je z miękkich materiałów, ponieważ zmienia się je szybciej niż najpopularniejsze – miesięczne. Są też dużo bardziej higieniczne od miesięcznych, ponieważ przez dwa tygodnie odłoży się na nich dużo mniej zanieczyszczeń, niebezpiecznych dla oka z punktu widzenia higieny. Są świetną opcją dla tych, którzy cierpią na suchość oka albo którzy często zapadają na infekcje.

Innym rodzajem są soczewki miesięczne – chyba najbardziej rozpowszechnione w społeczeństwie. Są zawsze tak przystosowane, aby jak najlepiej nawilżać oko i zadbać o nie. Można przebierać wśród soczewek kolorowych albo klasycznych.

Nie sposób nie wspomnieć o soczewkach kwartalnych, czyli zmienianych raz na trzy miesiące. Oczywiście w tym czasie trzeba zadbać o ich higienę, stosując odpowiednie środki pielęgnacyjne. Największą ich zaletą jest fakt, że nie trzeba często ich kupować.

Okulary i soczewki kontaktowe naprawdę ułatwiają życie komuś, kto ma problemy ze wzrokiem. Poprawiają jakość widzenia, a jeśli są dobrze wykonane, to także służą za dodatek do codziennej stylizacji, podkreślają atuty twarzy (w przypadku okularów). Natomiast dobrze wybrane soczewki pozwalają cieszyć się komfortem ich noszenia na co dzień i chociażby uprawiać w nich sport. Trzeba pamiętać, że gwarancją sukcesu jest wybranie dobrego optyka, który z kolei posiłkuje się fachową szlifiernią optyczną i hurtownią soczewek.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Poradnik, Zdrowie
Modafinil – działanie pobudzające, jak go stosować

Zamknij