Leczenie przedwczesnego wytrysku

Leczenie przedwczesnego wytrysku
5 (100%) 2 votes

Mężczyzna z problemem przedwczesnego wytrysku bardzo często czuje się przygnębiony i winny z powodu wstydliwej dolegliwości. Nie raz zdarza się, że unika on kontaktów płciowych. Powoduje to nawarstwianie się kilku problemów. Natomiast wystarczy wyeliminować tylko przyczynę przedwczesnego wytrysku. Z pewnością właściwe warunki współżycia pozwolą mężczyźnie otworzyć się na nowe doznania i potrzeby swojej partnerki. Warto zastanowić się czy problem przedwczesnego wytrysku nie dotyczy również Ciebie. Wbrew pozorom nie raz wydaje nam się, że w sprawach intymnych jest wszystko dobrze, ale należy też zapytać partnerkę. Opinia obiektywna pozwoli konstruktywnie ocenić problem. Wymaga to w dużym stopniu szczerości i wzajemnej chęci rozwiązania problemu. Najgorzej, gdy żadna ze stron nie dostrzega dolegliwości i tłumi negatywne emocje w sobie. Taka sytuacja prędzej czy później kończy się rozstaniem bez głośno wypowiedzianej przyczyny.

Czym jest przedwczesny wytrysk

Najprościej mówiąc przedwczesny wytrysk stanowi niekontrolowaną kulminację stosunku płciowego. Mężczyzna nie potrafi zwyczajnie zapanować nad erekcją. Pod wpływem bodźców płynących z pieszczot następuje wytrysk nasienia zanim dojdzie do osiągnięcia maksymalnej przyjemności przez oboje partnerów. Badania przeprowadzone na mężczyznach dowiodły, że problem ten dotyczy od 30 do 70 procent mężczyzn. Dolegliwość można rozpoznać po tym, że już na etapie gry wstępnej dochodzi do wytrysku lub po kilku ruchach w pochwie. Na tym kończy się zabawa i pozostaje gorzkie rozczarowanie. Powoduje to konsternację w związku. Dodatkowo mężczyzna jest psychicznie pogrążony w problemie.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przede wszystkim  samą przyczyną jest nieleczony problem związany z niekontrolowanym wytryskiem. W miarę szybko zdiagnozowana dolegliwość pozwala podjąć kroki w kierunku ratowania sytuacji. Zazwyczaj inicjacja seksualna może mieć kilkukrotną kulminację w postaci wytrysku. Do pierwszego dochodzi dosyć szybko, gdyż facet w wyniku podniecenia natychmiast pozbywa się ładunku. Za każdym kolejnym jest lepiej, ponieważ czas osiągnięcia orgazmu ulega wydłużeniu. Zazwyczaj młodzi partnerzy, którzy mają niewielkie doświadczenie borykają się z problemami przedwczesnego wytrysku. Związane jest to z brakiem kontroli nad emocjami i burzą hormonów. Dopiero z upływem czasu mężczyzna uczy się jak panować nad wytryskiem dającym pełną satysfakcję i przyjemność. Również z wiekiem okres latencji wytryskowej wydłuża się i problem przedwczesnego wytrysku stopniowo zanika. Młodzi partnerzy na skutek bezradności popadają w poczucie wstydu, a nawet mogą stać się ofiarą szyderstwa ze strony rówieśników. Może to skutkować awersją do obcowania płciowego z kobietą i zjawiska alienacji. Wbrew pozorom ta sfera życiowa przekłada się na resztę codziennych czynności. Powstaje niezadowolenie z życia i pracy, a tym samym spadek efektywności. Przyczynami niekontrolowanego wytrysku mogą być:

  • Mała częstotliwość stosunków płciowych,
  • Okoliczności, w którym odbywamy stosunek płciowy: np. w domu rodziców, miejsce publiczne lub brak odpowiedniej intymności,
  • Podłoże anatomiczne, czyli: krótkie wędzidełko, stany zapalne cewki moczowej, gruczołu krokowego, cukrzyca, zaburzenia neurologiczne lub leki stymulujące seksualnie.
  • Przemęczenie, stres, zaburzone relacje partnerskie lub nadmierny, a tylko chwilowy pociąg seksualny.

Skutki przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk powoduje nie lada dyskomfort dla Panów, którzy na niego cierpią. Najgorsze jest zamiatanie sprawy pod partnerski dywan. Dodatkowo dochodzi wzajemne obwinianie się i czucie się jak ofiara. Jeszcze gorsze jest unikanie rozmowy na temat wspólnego problemu. Wprawdzie skutki problemu związanego z przedwczesnym wytryskiem są różne. Zależą od indywidualnej reakcji mężczyzny na stres. Niektórzy przenoszą problem na inne dziedziny życia najczęściej osowiałość oraz brak pewności siebie. Ponadto unikają kontaktów z kobietami, a wręcz stronią od płci pięknej. Przez społeczeństwo mogą być postrzegani, jako snobi.

octabs_240x240

Tabletki nad przedłużenie stosunku
Kliknij i sprawdź!

Leczenie przedwczesnego wytrysku

Często przedwczesny wytrysk ma swoje podłoże w psychice. I od tej strony należy zacząć leczenie. Warto zacząć od szczerej rozmowy partnerskiej. Silne wsparcie kobiety to podstawa każdego mężczyzny. Są też inne metody na niwelowanie przedwczesnego wytrysku:

  • skracanie czasu gry wstępnej, aby podniecenie nie było zbyt silne,
  • masturbacja przed stosunkiem wydłuży jego czas,
  • pomaga też niewielka ilość alkoholu, aby ograniczyć silne odczuwanie pieszczot,
  • wizyta u seksuologa.

Oczywiście są też inne techniki, jak na przykład prezerwatywy pokryte środkami pomagającymi wydłużyć czas stosunku. Innym rozwiązaniem jest stosowanie maści znieczulającej na członka, ale w połączeniu z założeniem prezerwatywy. Podczas gry wstępnej warto naprzemiennie pobudzać i studzić doznania. Dodatkowo mężczyzna w celu wydłużenia stosunku będąc w pochwie kobiety przed momentem szczytowania wycofuje członka, a wtedy kobieta uciska  palcami miejsce poniżej żołędzi.  Powoduje to zmniejszenie podniecenia, a tym samym ustąpienie wytrysku. Następnie można kontynuować stosunek. Im częściej trenujemy te nawyki tym bardziej są one skuteczne. Można stosować również środki farmakologiczne, ale pod kierunkiem lekarza specjalisty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Choroby, Poradnik
Eozynofile – funkcja eozynofilów w organizmie, norma eozynofilów, eozynofilia, eozynopenia.

Zamknij