Kobiecy wytrysk – co to jest, jak go uzyskać, wytrysk a orgazm

Kobiecy wytrysk – co to jest, jak go uzyskać, wytrysk a orgazm
5 (100%) 1 vote

Przez wiele lat kobiecy wytrysk funkcjonował jako uliczny mit, pojawiał się jako temat plotek, lub krępujące wytłumaczenie na niezrozumiałe sprawy. Jednak żyjemy w czasach, w których tabu kobiecego ciała odchodzi w zapomnienie. Kobiety walczą o samoświadomość i coraz intensywniej edukują młode społeczeństwo. Kobiece ciało jest również obiektem wielu projektów naukowych, coraz więcej wiemy o jego intymnej stronie.

Kobiecy wytrysk – fikcja czy fakt?

W czasach, kiedy kobiece ciało było tematem tabu o wytrysku się nie mówiło. Przez lekarzy często mylony był z nietrzymaniem moczu podczas stosunku czy podniecenia, kobiety którym zdarzyła się “wpadka”, zamiast cieszyć się intensywnym uniesieniem były zawstydzone. Krążyły również plotki, że wytrysk u kobiety jest objawem obojnactwa. Z drugiej strony, wytrysk obrazowany był jako fontanna, czy wodospad. Maksymalnie budował napięcie oraz ciekawość u wielu mężczyzn, marzono, by chociaż raz w życiu być świadkiem kobiecej ekstazy lub dojść do perfekcyjnych umiejętności zaspokajania kobiecego ciała.
Dzisiaj wiemy, że kobiecy wytrysk jest faktem i może wystąpić razem z orgazmem, czyli jest potwierdzeniem męskich umiejętności, jednak może też pojawić się niezależnie od finału.

Czym jest wydobywający się płyn?

Analiza chemiczna składu płynu wydobywającego się podczas wytrysku jest potwierdzeniem, że to nie mocz. Mimo, że pochodzi z pęcherza, ponieważ wytrysk powoduje intensywna stymulacja przedniej ściany pochwy, czego efektem jest parcie na cewkę moczową, to posiada inne składniki. Według wyników, damski ejakulat zawiera dużo fruktozy, glukozy oraz mało kreatyniny i mocznika, co jest typowe dla męskiego nasienia. Nie należy również porównywać ejakulatu z lubrykantem odpowiadającym za nawilżenie ścianek pochwy i możliwość odbycia stosunku, ponieważ powstanie zawdzięcza innym bodźcom.

Co powoduje wytrysk, czy można go osiągnąć świadomie

Badania wykazały, że pojawienie się wytrysku związane jest z mięśniami miednicy, których skurcz uciska gruczoły około cewkowe. U kobiet osiągających wytrysk, mięśnie są prawie dwukrotnie bardziej rozwinięte niż przeciętnie. Również skurcze cewki moczowej mają inną intensywność. Również intensywność wytrysku jest różna w zależności od kobiety, jeśli skurcze mięśni są mocne, to jest intensywny, można wtedy porównać go do strzelania ze strzykawki. Jeśli intensywność skurczy jest mniejsza, to jest on wolniejszy i zauważymy wylewający się płyn – bez fajerwerków. Jednak po podstawionym ręczniku możemy się upewnić, czy wytrysk miał miejsce, bez względu na jego siłę. Ćwiczenia mięśni oraz praca nad samoświadomością pomogą w osiągnięciu takiego finału. Według specjalistów wytrysk nie jest zarezerwowany dla orgazmu i ćwiczenia pomogą osiągnąć go niezależnie od intensywności doznań w innej sferze.


Dowód na istnienie “kobiecej prostaty”?

Badając skład ejakulatu, naukowców zaskoczył fakt, że w swoim składzie zawiera dużo PSA, jest to antygen charakterystyczny dla męskiej prostaty. Jednak kobiety nie mają prostaty w swoim ciele, za to posiadają gruczoły przedsionkowe położone u ujścia cewki moczowej. Gruczoły te odpowiadają za produkcje śluzu, jednak podczas orgazmu wydzielają żeński ejakulat. Prawdopodobnie większość kobiet jest w stanie osiągnąć wytrysk, jednak u części płyn cofa się do pęcherza moczowego i to jest powodem dla którego nie jest widoczny. Finalne doznania zostają takie same u obu grup. Kolejna teoria mówi, że u części kobiet gruczoły przedsionkowe są tak małe, że nie są w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości płynu i tym samym zapewnić wytrysku.

Zestaw do ćwiczenia mięśni Kegla

Co zatrzymuje kobiecy wytrysk, jak osiągnąć wytrysk

Amerykańskie badania statystyczne wykazały, że 13% kobiet doświadcza wytrysku w swoim życiu, ale tylko 6% ma go regularnie. Założono więc, że przez piętnowanie tego rodzaju finału, kobiety które go osiągnęły blokują wytrysk podświadomie, ponieważ wstydzą się przed swoim partnerem.
Badania nie powinny zatrzymywać nas przed pracą nad własnym ciałem, ponieważ to od nas ostatecznie zależy jakość doznania i intensywność orgazmu. Włączenie partnera w nasze starania na pewno urozmaici życie erotyczne! Pieszczoty powinny być koncentrowane na przedniej ścianie pochwy. Często zdarza się, że przy próbach stymulacji następuje silne parcie na pęcherz, powinniśmy wtedy przerwać ćwiczenia i go opróżnić, jednak z każdym kolejnym ćwiczeniem łatwiej nam będzie się kontrolować. Seksuolodzy zalecają klasyczną pozycję, ponieważ łatwiej wtedy stymulować punkt G i jego okolice, oraz seks oralny połączony z pieszczotami wykonywanymi rękoma. Większość ćwiczących par właśnie podczas seksu oralnego przeżyło pierwszy kobiecy wytrysk! Zwiększa to również szanse, że nie zostanie przeoczony.

Ćwiczenie mięśni kegla

Ćwiczenie tych mięśni zdecydowanie poprawi jakość seksu, oraz ułatwi osiągnięcie orgazmu i wytrysku. Dzięki nim zyskujemy większą kontrolę nad naszym ciałem.
Mięśnie kegla najłatwiej wyczuć przez włożenie dwóch palców do pochwy, a następnie napinając z całej siły mięśnie. Te, które wyczujemy to właśnie to czego szukamy. Możemy także spróbować zahamować oddawanie moczu, ponieważ wtedy oprócz mięśni cewki moczowej zaciskamy również mięśnie kegla, czyli te otaczające wejście do pochwy i odbytnicy.
By trening przyniósł widoczne rezultaty musimy wykonywać ćwiczenia minimum 3 razy dziennie przez 5 minut. Ćwiczenie jakie musimy wykonać, to naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni które wcześniej wyczuliśmy.
Ogromnym plusem ćwiczeń jest to, że nie musimy ich przekładać, ponieważ wykonamy je wszędzie i w każdej pozycji, bez dodatkowych wydatków na sprzęt i nakładów energii. Z czasem nawyk intymnej gimnastyki wejdzie nam w krew.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Porady, Seks
AIDS – objawy, po czym rozpoznać chorobę i jak ją leczenia, metoda HAART

Zamknij