Leki na potencję, – które są dostępne bez recepty, jakie są przeciwskazania, kiedy trzeba skonsultować się z lekarzem?

Leki na potencję, – które są dostępne bez recepty, jakie są przeciwskazania, kiedy trzeba skonsultować się z lekarzem?
Oceń ten post

Problemy z erekcją dotykają dużej grupy mężczyzn – szacuje się, że może to być nawet 1.5 miliona osób. Przyczyn kłopotów z potencją jest wiele, a wciąż pogarszająca się dieta, brak aktywności fizycznej oraz stres, sprawiają, że coraz młodsi pacjenci zgłaszają się do lekarza po tabletki na potencję. Jak poradzić sobie z tą wstydliwą dolegliwością, który preparat wybrać i kiedy szukać pomocy profesjonalisty?

Przyczyn problemów ze wzwodem jest naprawdę wiele. Wśród młodych mężczyzn najczęściej jest to stres, który wpływa negatywnie nie tylko na życie seksualne, ale na wszystkie aspekty funkcjonowania organizmu. Kolejnym powodem zaburzeń erekcji wśród panów poniżej 30 roku życia są papierosy i alkohol. Wraz z wiekiem wzrasta liczba pacjentów, którzy sięgają po leki na potencję ze względu na nadciśnienie, cukrzycę i zmiany w ciele wywołane zbyt małą ilością ruchu oraz niezdrową dietą. Przyczynami problemów ze wzwodem u starszych mężczyzn może być przerost gruczołu krokowego lub choroba wieńcowa.

Jak działają leki na potencję?

Preparaty na potencję oddziałują na układ krwionośny mężczyzny poszerzając żyły i tętnice oraz zwiększając przepływ krwi. Dzięki temu do ciała jamistego w członku napływa wystarczająca ilość krwi, aby doszło do wzwodu. Większość leków zawiera sidenafil – substancję aktywną, która powoduje rozluźnienie mięśni naczyń doprowadzających krew do penisa. Innymi związkami wykorzystywanymi w preparatach pomagających rozwiązać problemy ze wzwodem są wardenafil i tadalafil. Leki zaczynają działać już po 25 minutach od przyjęcia tabletki a efekt ich działania utrzymuje się do czterech godzin. Lekarze zalecają nie przyjmować więcej niż jednej dawki preparatu dziennie. Warto zaznaczyć, że leki na potencję nie mają wpływu na libido mężczyzny, a poziom popędu seksualnego pozostaje na tym samym poziomie.

Które leki na potencję dostępne są bez recepty?

Obecnie na rynku istnieje wiele preparatów dostępnych bez recepty. Leki takie jak Maxigra Go, Inventum, Maxon Active oraz Mensil zawierają minimalną dawkę sidenafilu wywołującą pożądany efekt. Niezwykle ważne jest, aby w środki poprawiające erekcję zaopatrywać się jedynie w aptece. Dla wielu mężczyzn kupowanie tego typu preparatów może być wstydliwym przeżyciem, lecz nie warto ryzykować zdrowiem. Substancje nabyte w Internecie lub na czarnym rynku nie są przebadane pod kątem skutków ubocznych i mogą poważne komplikacje. Dodatkowo, możliwe jest wystąpienie reakcji na inne przyjmowane leki, co stanowi zagrożenie zdrowia a nawet życia. Więcej informacji na temat tabletek na erekcję bez recepty znaleźć można tutaj: https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-potencje

Przeciwskazania do stosowania leków na potencję

Przed zastosowanie któregokolwiek z preparatów należy uważnie przeczytać ulotkę. Najczęstszym przeciwskazaniem do stosowania leków na potencję jest nieustabilizowana choroba wieńcowa, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze oraz arytmia. W przypadku występowania tych chorób pacjenci powinni zgłosić się do lekarza w celu rozwiązania problemu a następnie mogą rozpocząć przyjmowania preparatów na potencję bez ryzyka dla zdrowia. Poważne ryzyko stanowi przyjmowanie tabletek na erekcję i picie alkoholu. Taka mieszanka jest wyjątkowo obciążająca dla wątroby, a alkohol utrudnia wzwód i opóźnia lub uniemożliwia wytrysk.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Mimo, że problemy z erekcją są dla większości mężczyzn powodem do wstydu, wizyta lekarska zalecana jest przed zastosowaniem leków na potencję, nawet tych dostępnych bez recepty. Podstawą skutecznej terapii jest ustalenie przyczyny problemu, podczas gdy przyjmowania preparatów poprawiających, jakość wzwodu jest jedynie działaniem objawowym. Lekarz nie tylko ustali powód, z którego pojawiły się kłopoty z erekcją, ale zaordynuje odpowiednie wielotorowe leczenie. Na szczęście od kilku lat świadomość społeczna poprawia się a problemy z potencją stopniowo przestają być powodem do wstydu.

Uzależnienie od leków na potencję

Częste przyjmowanie leków na potencję może powodować uzależnienie psychiczne. Nie wywołuje ono zmian w organizmie tak jak alkoholizm czy narkomania, może jednak poważnie wpływać na codzienne funkcjonowanie. Nałogowe przyjmowanie preparatów na erekcję spowodowane jest lękiem przed nieudanym stosunkiem, dlatego ważne jest, aby pozostawać w szczerej relacji z partnerką, która będzie wyrozumiała i świadoma problemu.

Więcej w Choroby męskie, Leki, Zdrowie
Leki na potencję stosowane w leczeniu nadciśnienia płucnego

Zamknij