Laserowe leczenie żylaków
Przewlekła niewydolność żylna to problem, który dotyka już co trzecią kobietę po 45 roku życia. Najczęściej żylaki kojarzą się z wypukłymi i zasinionymi żyłami oraz nieestetycznymi nogami. Tymczasem niewydolność żylna to choroba, która może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Współczesna medycyna wyszła naprzeciw problemowi a szpitale posiadają szeroką ofertę skierowaną do osób z przewlekłą niewydolnością żylną.
Czym są żylaki?
Żylaki to potoczna nazwa przewlekłej niewydolności żylnej, która jest jedną z najczęściej występujących chorób układu krwionośnego. Tzw. żylaki to chore żyły, które uległy nadmiernemu poszerzeniu. Bardzo często objawiają się one w postaci zgrubień, zasinień oraz przebarwień. Niestety w wielu przypadkach, problem choroby żylakowej skutkuje nieestetycznymi nogami, a co za tym idzie silnymi bólami nóg, uczuciem ciężkości oraz opuchlizną.
Jak powstają żylaki?
Żylaki nóg powstają wskutek niesprawnych naczyń żylnych. Krew płynie żyłami do serca, dzięki zastawkom oraz wypustkom. Gdy krew próbuje się cofnąć, znacząco rośnie jej ciśnienie wywierając nacisk na ściany naczyń. W tej sposób żyły rozszerzają się nieodwracalnie i tworzą żylaki. Chora żyła zwykle przyjmuje postać niebieskiej, falistej i wyglądającej nieestetycznie linii na skórze.
Do powstania żylaków przyczyniają się:
- Uwarunkowania genetyczne;
- Siedzący tryb życia;
- Brak aktywności fizycznej;
- Częste, gorące kąpiele;
- Częste korzystanie z sauny;
- Złe nawyki żywieniowe;
- Otyłość;
- Ciąża oraz poród;
- Palenie papierosów;
- Spożywanie alkoholu wysokoprocentowego.
Problem żylaków zdecydowanie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Niewydolność żylna to choroba, na którą cierpią kobiety rasy białej, nie zaś czarnej.
Laserowe leczenie żylaków
Niemal każda kobieta marzy o pięknych, zadbanych i estetycznych nogach. Niestety, problem żylaków jest bardzo powszechny, a leczenie może wydawać się długie i kosztowne. Tymczasem szpitale takie jak Medicover posiadają w swojej ofercie laserową metodą leczenia żylaków. Zabieg ten polega na zamknięciu chorej żyły przy pomocy lasera. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym i polega na nakłuciu żyły odpiszczelowej. Następnie do żyły zostaje wprowadzony światłowód oraz zostaje przeprowadzona koagulacja żył poprzez naświetlanie ścian żył od wewnątrz. Po zakończeniu zabiegu pacjentowi nakłada się specjalną pończochę uciskową.