Sposoby na „hollywood smile”

Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, sprawia, że człowiek lepiej się czuje. Powszechnie uważa się, że osoby z ładnym, zdrowym uzębieniem mają większą szansę na odniesienie sukcesu zawodowego. Coraz większą popularnością cieszy się kosmetyka estetyczna zębów. Polacy odwiedzają stomatologa nie tylko w przypadku nagłego bólu jamy ustnej, ale po to, by sprawić sobie zdrowe białe zęby.

Porcelanowe licówki

Jednym ze sposobów na poprawę estetyki uśmiechu, jest założenie licówek porcelanowych. Są to cieniutkie nakładki umieszczane na powierzchni przygotowanych odpowiednio zębów. Z licówek korzysta się przede wszystkim, gdy pacjent chce zmienić kształt, kolor czy wielkość uzębienia. To rozwiązanie polecane jest dla osób, które mają niewielkie wady zgryzu, diastemę lub szpary między zębami. Koszt założenia porcelanowych licówek waha się od 800 do 2000zł, w zależności od rodzaju nakładek.

W przypadku niewielkich ubytków w uzębieniu stosuje się materiał kompozytowy. Dzięki szerokiej palecie barw materiału, można wybrać najbardziej odpowiedni kolor dla pacjenta. Stosując tę metodę w krótkim czasie niweluje się niedoskonałości w uśmiechu. Tworzywo stosowane do wypełnień ubytków spowodowanych próchnicą świetnie sprawdza się przy estetycznej odbudowie zębów.

Wybielanie zębów

Specjaliści proponują pacjentom usługę aplikacji żelu wybielającego na uzębienie. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie wpływa na strukturę zębów. Efekt jest widoczny nawet po jednej wizycie. Po konsultacji ze stomatologiem można zastosować kurację żelem w domu. Pacjent dostaje specjalne nakładki na zęby, do których aplikuje substancję i zakłada je na noc.

Niezbędnym elementem do zachowania zdrowego, pięknego uzębienia, jest codzienna higiena jamy ustnej. Trzeba pamiętać, że niektóre produkty jak czerwone wino, kawa, herbata powodują tworzenie się osadu na zębach, dlatego najlepiej dbać o higienę zębów zaraz po ich spożyciu.

Aparat ortodontyczny

W przypadku poważniejszych ubytków w uzębieniu, skrzywieniach zgryzu zakłada się aparat ortodontyczny. Najbardziej popularna jest wersja metalowa, ale na rynku dostępne są również aparaty estetyczne, wyjmowane czy zdejmowane nakładki. Obecnie nowatorskim rozwiązaniem stosowanym w stomatologii jest aparat lingwalny, który umieszcza się od strony języka. Pozwala to na dyskretne, niewidoczne leczenie, łatwiejsze utrzymanie higieny i skrócenie całkowitego czasu leczenia. Dodatkowo zamki ortodontyczne są mniejsze niż w przypadku tradycyjnych aparatów, co pozwala na lepszą adaptację. Pacjent ma możliwość obejrzenia wizualizacji efektu końcowego leczenia jeszcze przed założeniem zamków. Aparaty lingwalne oferuje np. orto.info.pl, gdzie doświadczeni specjaliści doradzają i pomagają wybrać odpowiednią metodę leczenia wad uzębienia.

Obecnie istnieje wiele możliwości pozwalających uzyskać piękny, zdrowy uśmiech, warto z nich korzystać, by czuć się pewnie i dobrze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.