Trudny i żmudny proces odchudzania – jak przez to przebrnąć?

Większość z nas zmierzyła się z odchudzaniem przynajmniej raz w życiu. Mówimy o procesie, który wymaga czasu, cierpliwości, przygotowania, właściwych wyborów i determinacji. Bez tych czynników powodzenie jest niemożliwe. W odchudzaniu najważniejszą rolę odgrywa zmiana nawyków żywieniowych, na stałe, a nie na chwilę. Choć to trudne, z pomocą przychodzi dieta pudełkowa. Wbrew pozorom sposób na żywienie, który może z nami pozostać na stałe.

Odchudzanie z pomocną ręką

Gdy pojawia się myśl i chęć, by wreszcie zacząć zwalczać zbędne kilogramy, swoje kroki zwykle kierujemy do dietetyka. To nadzieja na ułożenie diety, która pozwoli uporać się z nadwagą. Innym razem próbujemy na własną rękę wybrać jedną z popularnych diet. Decydujemy się nawet na te najbardziej restrykcyjne, mając świadomość konsekwencji i tego, że na większości takich diet nie da się być do końca życia, bo targa nami nadzieja o szybkich i wręcz spektakularnych efektach. Koniec końców najczęściej tracimy pieniądze, czas, nierzadko zdrowie i do tego zmagamy się ze znienawidzonym efektem jo-jo.

Tych negatywnych konsekwencji złych wyborów można uniknąć. Przede wszystkim odchudzanie należy potraktować jak zadanie, które wymaga czasu, poświęceń i wyrzeczeń. Odchudzanie także zaczyna się w głowie, bo bez ambicji, chęci i determinacji, nic nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Przygotowanie psychiczne ma ogromne znaczenia, podobnie jak i wsparcie bliskich. Gdy domownicy mimo naszej diety, na naszych oczach zaczynają podjadać, nie pokładają wiary w podejmowane działania, a wręcz wyśmiewają je, o efektach nie ma mowy.

Przeszkodą w skutecznym odchudzaniu bywa także to, że dietę traktujemy jak klucz do sukcesu, który jednak ma określony termin – 2, 3, 4 tygodnie, kilka miesięcy i już. Chcemy efektów szybko, bez konieczności podejmowania wysiłku fizycznego i zmiany nawyków żywieniowych. Zapominamy również, że zdrowy i racjonalny jadłospis musi z nami pozostać na stałe. Na tym etapie może pomóc korzystanie z cateringu dietetycznego. Pod tym pojęciem kryje się dieta pudełkowa, przykładowo pośród oferty EatZone.pl. Dla osób, które dotąd stroniły od zdrowego jedzenia, a fast food i przekąski były dla nich codziennością, a gotowanie sprawiało trudności, to świetna opcja, by czegoś się nauczyć, przekonać do zmiany nawyków żywieniowych, a także odchudzić.

Dieta dla leniwych? Niekoniecznie!

Pojawiają się opinie, że dieta pudełkowa to propozycja dla osób leniwych, którym po prostu nie chce się robić zakupów i gotować. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nasz tryb życia i wzrastająca liczba obowiązków przy dobie, która wcale się nie wydłuża, nie ułatwia odchudzania. Codzienne zakupy i gotowanie są bardzo czasochłonne, a niejednokrotnie nie możemy pozwolić sobie na przyrządzanie wymyślnych dań. Osoby mające na głowie także rodziny, musiałyby do tego dołożyć oddzielne gotowanie dla siebie i dla pozostałych członków rodziny.

Dieta pudełkowa nie oznacza rozleniwienia. To ogromna pomoc dla osób pragnących jeść i żyć zdrowo, zmieniając dotychczasowe nawyki żywieniowe. Każdego dnia można liczyć na świeże, dostarczane pod wskazany adres posiłki, które są planowane i przyrządzane przez specjalistów. Można być pewnym, że są to dania o obniżonej kaloryczności, bo na tym polega odchudzanie, by dzienna liczba kalorii była mniejsza niż ich wydatkowanie. Otrzymując bilans ujemny, waga wreszcie zaczyna spadać.

Dieta pudełkowa składa się z różnorodnych posiłków, które wnoszą do codziennego jadłospisu nowe smaki i zapachy, jakich dotąd nie mieliśmy okazji próbować. Staje się zatem nauką tego, co i w jaki sposób łączyć, jakie porcje można spożywać. Nie tracąc czasu na zakupy i gotowanie, bez problemu można przypilnować tych samych pór spożywania posiłków, co ma ogromne znaczenie dla organizmu i efektów odchudzania.

Gdy wymarzone cele zostaną już osiągnięte, dietę z redukcyjnej można zamienić na optymalną, tym samym utrzymując pożądane efekty, jedząc zdrowo i racjonalnie, wciąż smacznie i łatwiej kontrolując masę ciała.

Taniej u dietetyka czy z cateringiem dietetycznym?

Wizyta u dietetyka i rozpisanie jadłospisu to dopiero początek wydatków, i to niemałych. Przynajmniej raz w miesiącu trzeba się spotkać na kontroli, by sprawdzić postępy i ewentualnie dokonać niezbędnych zmian w jadłospisie. Do tego dochodzi zalecana aktywność fizyczna, co najczęściej kończy się wykupionymi wizytami na siłowni lub opłaconymi spotkaniami z trenerami personalnymi. O czasie poświęconym na dojazdy, samodzielne zakupy i gotowanie, nie wspominając.

Za indywidualnie przygotowanie posiłki na każdy dzień, dostarczane wprost pod wskazany adres, także trzeba zapłacić. Koszty są jednak podobne do tych, jakie ponosimy na miesięczne wyżywienie. Dietę pudełkową także układa dietetyk, a do tego można zapomnieć o zakupach i gotowaniu. Zaoszczędzony czas przeznacza się na obowiązki lub aktywność fizyczną, nawet tę podejmowaną w domu. Jest łatwiej, wygodniej i tak naprawdę korzystniej pod względem finansów. Do tego wytrwanie na diecie, która nie pozwala być głodnym, jest urozmaicona i daje szansę na poznanie najrozmaitszych smaków, nie sprawia trudności, jak to ma miejsce w przypadku wielu restrykcyjnych diet.

Odchudzanie z dietą pudełkową odbywa się bezpiecznie, a na takim zdrowym i wartościowym jadłospisie, można pozostawać przez cały czas. Przyzwyczajamy się do walorów pożywienia, które przynosi korzyści organizmowi, pozwala uporać się z nadwagą, daje szansę na trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Odchudzanie przestaje być zadaniem niemożliwym do wykonania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.