Top 10 najlepsze szczoteczki soniczne – ranking

Nie sposób wyobrazić sobie pięknego i atrakcyjnego uśmiechu u osoby ze zniszczonym uzębieniem i zaawansowaną próchnicą. Zdrowie zębów ściśle bowiem zależy od prawidłowej higieny jamy ustnej i diety chroniącej przed próchnicą. Choroby zębów mogą mieć niezwykle  poważne skutki dla całego organizmu, a co więcej, w późniejszym stadium mogą być podłożem chorób ogólnych. Zdrowe i piękne zęby muszą być przede wszystkim szczotkowane dokładnie i precyzyjnie pastą z fluorem przynajmniej dwa razy dziennie.

Ponadto zaleca się stosowanie dodatkowych środków do higieny jamy ustnej, aby oczyścić przestrzenie między zębowe, takie jak: szczoteczki soniczne i nitki między zębowe, płyny do płukania jamy ustnej. Jeśli nie ma możliwości umycia zębów należy żuć bez cukrową gumę po jedzeniu lub słodkich napojach. Wskazane są regularne wizyty kontrolne u lekarza stomatologa minimum dwa razy w roku. Badania wykazują, że nie są to jednak czynności oczywiste, ponieważ w wieku 35-44 lat próchnicę zębów ma 99,9% Polaków, a wśród dzieci w wieku 6-12 lat problemy z próchnicą ma 76% uczniów, podczas gdy w grupie dzieci w wieku 7-9 lat ten procent jest jeszcze wyższy i wynosi 79%. Rozwiązanie problemu tkwi nie tylko w odpowiedniej higienie i zdrowym stylu życia ale również odpowiednim sprzęcie czyszczącym.

Szczoteczki soniczne

W obecnych czasach szczoteczki manualne wypierane są coraz mocniej przez szczoteczki elektryczne. Szczególnym rodzajem szczoteczek elektrycznych są szczoteczki soniczne. Szczoteczki soniczne są obecnie jednymi z najlepszych szczoteczek elektrycznych dostępnych na rynku. Sposób poruszania się włosia  jest znaczącą przewagą szczoteczek sonicznych nad obrotowymi.

Włosie szczoteczek sonicznych porusza się bowiem około 31.000 na minutę zależnie od modelu wzdłuż przestrzeni między zębowych, co zapewnia ich efektywniejsze czyszczenie, usuwanie płytki nazębnej i zapobieganie tworzeniu się kamienia na zębach. Szczoteczki soniczne, mają specjalny ruch i szczególny profil główki, dzięki czemu zapewniają bardzo dokładne oraz nieinwazyjne czyszczenie zębów . Korzystanie ze szczoteczki sonicznej nie powoduje recesji dziąseł oraz nadmiernego wycierania szkliwa. Łączą więc wysoką skuteczność czyszczenia z delikatnością dla wrażliwego szkliwa i dziąseł. Przekonaj się zatem o korzyściach wynikających ze stosowanie szczoteczek sonicznych i przeczytaj ranking top 10 szczoteczek sonicznych!

Numer 10 – Szczoteczki soniczne Philips Sonicare Easy Clean

Szczoteczki  soniczne SONICARE Philips to obecnie jedne z najlepszych szczoteczek elektrycznych jakie są na rynku. Wybór ogranicza się do wielu modeli oraz różnych konfiguracji zestawów.  Jakkolwiek, zasada działania we wszystkich modelach jest taka sama. Wszystkie szczoteczki korzystają  z technologii soniczniej. Czym zatem różnią się poszczególne modele i zestawy? Różni je ilość trybów pracy szczoteczki (od 1 do 5), pojemność akumulatora (czas pracy szczoteczki od 1 – 3 tyg.) i wygląd (od zwykłej plastikowej rączki do szczoteczek z wyświetlaczami LED i antypoślizgowymi elementami). Z kolei poszczególne zestawy różnią się między sobą ilością szczoteczek, końcówek, ładowarek oraz dodatkowych akcesoriów. Szczoteczki soniczne Sonicare to pełne innowacji rozwiązanie w dziedzinie higieny jamy ustnej.

Technologia zastosowana w szczoteczkach jest nowoczesna i w pełni spełnia cechy wymarzonej szczoteczki sonicznej do zębów. Wszystko dlatego, że zapewnia skuteczne oczyszczenie powierzchni zęba i przestrzeni niedostępnych dla tradycyjnych ręcznych szczoteczek. W szczoteczce Philipsa zastosowano opatentowaną technologię DFA (Dynamic Fluid Action). Taka technologia pozwala na połączenie 2 rodzajów ruchów: niezwykle szybkich ruchów włókien (o częstotliwości dźwiękowej) a także zezwala na jednocześnie szeroki zakres ruchów wymiatających zanieczyszczenia. Takie działanie sprawia, że szczotka Sonicare jest niebywale skuteczna w oczyszczaniu powierzchni  nie tylko szkliwa, ale też między zębowych oraz kieszeni dziąsłowej i okolicy pod dziąsłami, a także zachyłków w obrębie aparatów ortodontycznych stałych. Co więcej szczoteczka sprawdza się w usuwaniu przebarwień, płytki nazębnej, biofilmu. Przeprowadzone badania dowiodły, że Sonicare ma złoty standard w higienie jamy ustnej, zwłaszcza u osób noszących implanty oraz aparaty ortodontyczne. Szczoteczka Sonicare przyczynia się do powodzenia leczenia implantologicznego oraz ortodontycznego.

Co specjalnego?

Philips sonicare to model  wyposażony w nowoczesną technologię dostępną w przystępnej cenie, w smarttimer, który steruje czasem pracy szczoteczki sonicznej, quadpacer, który dzieli zęby na 4 strefy, system easy start, który zaczyna pracować od niższej mocy i przechodzi do najwyższej po 14 dniach stosowania, co pozwala użytkownikowi przyzwyczaić się do pracy, wskaźnik naładowania baterii. Ponadto sonicare ma właściwości wybielające. Szczoteczka jest kompatybilna z z końcówkami ProResults, DiamondClean, InterCare, Sensitive oraz dziecięcymi ForKids. Zaleta jest również to, że posiada ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt

Numer 10 – Szczoteczka soniczna WhiteWash SW2000

Szczoteczka soniczna Whitewash SW2000 to kolejna propozycja w rankingu. To szczoteczka do zębów z zaawansowaną technologią soniczną. Szczotka bardzo skutecznie i efektywnie usuwa płytkę nazębnej, gwarantując zdrowe zęby i dziąsła. Szczoteczka soniczna wykorzystuje dynamiczny przepływ cieczy, czym bezpośrednio przyczynia się do wybielania zębów, gdyż usuwa przebarwienia i osad. Klinicznie udowodniono, że jest bardziej skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej niż ręczna szczoteczka do zębów.

Do podstawowych funkcji sztoczeczki sonicznej Whitewash Sonic Whitening SW2000 należą: szybkie ruchy włosia (33 000 ruchów na minutę, zaawansowana technologię soniczną w celu jeszcze bardziej skutecznej higieny jamy ustnej, włączanie 2 minutowego timera z wbudowanym zegarem, pomoże Ci szczotkować zęby przez czas zalecany przez stomatologów, używanie 3 trybów pracy: Clean, Sensitive, Massage, używanie wskaźnika ładowania,podczas gdy  litowo – jonowy akumulator zapewnia długą żywotność baterii, bycie delikatnym dla szkliwa. Zestaw Whitewash SW2000 zawiera: rękojeść, 3 wymienne końcówki, ładowarkę, gwarancję, instrukcję obsługi. Szczoteczka jest kompatybilna z końcówkami: Whitewash SW2011, Whitewash SW2033. Ładowarka pasuje do większości gniazdek w krajach europejskich. Ponadto producent dodaje do zestawu również przejściówkę pasującą do kontaktów w Wielkiej Brytanii.

Numer 9 – Szczoteczki soniczne REMINGTON SONICFRESH TOTAL CLEAN

Szczoteczka soniczna ma za zadanie dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka jest nawet do  93% skuteczniejsza niż czyszczenie nitką dentystyczną w profilaktyce zapalenia dziąseł. Urządzenie usuwa bakterie znajdujące się głęboko między zębami i poniżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie daje rezultatów. Co więcej, masuje dziąsła, przez co w efekcie zyskują silny i zdrowy wygląd. Dodatkową zaletą jest to, że idealnie nadaje się do czyszczenia wokół stałych aparatów ortodontycznych, dzięki zastosowaniu specjalnej końcówki.

Badania pokazują, że  miesiąc ze szczoteczka obniżył o 40% krwawienie dziąseł i ich zapalenie.  Szczotka ma zaawansowaną konstrukcję z bardzo miękkimi, zaokrąglonym i delikatnym włosiem, co ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.  Szczoteczka daje wymierne korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Posiada zaawansowane funkcje,  do których należą  ergonomiczny uchwyt, trzy unikalne końcówki do szczoteczki, dwie prędkości dla delikatnego czyszczenia lub maksymalnego usuwania płytki nazębnej i wskaźnik ładowania. Co więcej, dla kontroli mycia zębów posiada 2 minutowy timer, który co 30 sekund przypomina o zmianie ćwiartki mycia zębów. Ta szczoteczka jest aż o 25% szybsza niż w inne szczoteczki soniczne. A badania udowodniły, że jest bardziej skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej niż inne szczoteczki dźwiękowe. Do innych cech szczoteczki należą:  smukła, ergonomiczna konstrukcja uchwytu, nowa podstawka ładująca, trzy głowice opcje pędzla w celu zaspokojenia potrzeb pacjentów oraz zaawansowany projekt.

Numer 7 – CURAPROX SZCZOTECZKA SONICZNA HYDROSONIC BLACK IS WHITE

Szczoteczka soniczna wykazuje wysoką skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej i osadów ponieważ  szczoteczka porusza się 30.000 ruchów na minutę co stanowi ok 500 razy więcej niż w myciu ręcznym. Istnieje możliwość regulacji prędkości wg 2 trybów, gdzie: niska prędkość to łagodne czyszczenie i masaż dziąseł, wysoka prędkość  to dokładne usuwanie płytki nazębnej.

Szczoteczka posiada 30-sekundowy timer. Zęby podzielone są na cztery strefy: przednia górna i tylna górna oraz przednia dolna i tylna dolna. Co 30 sekund pojawia się dźwięk interwału, który informuje Cię by przejść do mycia następnej ćwiartki zębów. Szczoteczka po upływie 2 minut bezczynności wyłącza się automatycznie. Jest to optymalny, zalecany przez stomatologów, czas mycia zębów, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty czyszczenia zębów. Zestaw dodatkowo zawiera 2 różne końcówki zapewniające jeszcze większą skuteczność w myciu zębów. Moc akumulatora pozwala na używanie szczoteczki sonicznej przez tydzień bez ładowania. A wskaźnik baterii pozwala kontrolować czas, w którym bateria się wyczerpie. Etui na szczoteczkę umożliwia podróżowanie z nią gdziekolwiek.

Numer 6 – SEYSSO Basic Edition – Szczoteczka soniczna z 3 trybami pracy

Szczoteczka soniczna SEYSSO Basic Edition to projekt współpracy z europejskimi dentystami gwarantujący nowy wymiar mycia zębów. Szczoteczka posiada aż 3 tryby pracy, mocny akumulator litowo – jonowy i innowacyjną technologię. Głębokie i delikatne czyszczenie to główny atut szczoteczki. Bowiem szczoteczka zapewnia nie tylko dokładne i skuteczne usunięcie płytki nazębnej i powierzchniowych przebarwień z zębów, ale także z miejsc trudno dostępnych. 3 tryby pracy szczoteczki to kolejno:

  • Tryb Clean – najlepszy do codziennej higieny jamy ustnej, a prędkośc w tym trybie to aż 41 000 ruchów na minutę.
  • Tryb Soft – dedykowany osobom z nadwrażliwością, krwawiącymi dziąsłami czy paradontozą. Różni się od poprzedniego trybu prędkością – osiąga 31 000 ruchów na minutę.
  • Tryb Massage – tryb ten masuje dziąsła i zwiększa ich ukrwienie. Pomaga to osiągnąć zdrowsze dziąsła.

Szczoteczka jest efektywna a bateria wydajna, ponieważ jedno naładowanie wystarcza na 84 szczotkowania bez ładowania szczoteczki sonicznej. Akumulator litowo – jonowy daje 6 tygodni bez ładowania. Co jeszcze posiada szczoteczka? Są to gadżety takie jak : auto timer i technologia DCT. Zestaw składa się z: rękojeści, końcówki wymiennej, stacji ładującej z miejscem na dwie końcówki, instrukcji obsługi, 2-letniej gwarancji

Numer 5 –  Philips Sonicare flexcare

Philips Sonicare Easy Clean to unowocześnienie starszej wersji, które zostało zaprojektowane tak, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Producent ma na swoim koncie wiele udanych propozycji nie tylko, gdy chodzi o sprzęt do higieny jamy ustnej. Opracowany przez Philips zestaw do oczyszczenia płytki nazębnej będzie w stanie dotrzeć głęboko między zęby, poruszać się wzdłuż linii dziąseł, jednocześnie pozwalając na usunięcie nawet najmniejszych zabrudzeń.

Jak działa?

Szczoteczka soniczna łączy 2 rodzaje ruchów: szybkich ruchów włókien, o częstotliwości dźwiękowej, z ruchami wymiatającymi zanieczyszczenia o częstotliwości 31 000 drgań na minutę. Szczoteczka drąży w jamie ustnej wymiatając zanieczyszczenia i resztki pokarmów, a jednocześnie jest delikatna i bezpieczna dla szkliwa. PHILIPS SONICARE czyści okolice dziąseł, pod dziąsłami, okolice między zębowe i zachyłki w aparatach ortodontycznych. Co więcej, skutecznie usuwa przebarwienia zębów, płytkę nazębną i biofilm. To niezastąpione rozwiązanie dla osób noszących mosty, implanty oraz aparaty ortodontyczne. Kolejną zaletą jest wykorzystanie opatentowanego systemu, który ogranicza przebarwienia płytek.  Zestaw HX6512/02 EasyClean jest rzeczywiście sposobem na wspieranie walki o biały uśmiech. Szczoteczka zmniejsza lub całkowicie usuwa wszelkie przebarwienia oraz chroni przed pojawieniem się nowych. Kwestie bezpieczeństwa zostały zapewnione przez badania kliniczne, które potwierdza delikatność stosowania szczoteczki sonicznej. Zestaw bezpieczny jest dla aparatów ortodontycznych, a co więcej mostów, koron i recesji dziąseł.

Numer 4 – SEYSSO Professional – Profesjonalna Szczoteczka Soniczna

Szczoteczka Soniczna Seysso to efekt współpracy stomatologów z całego świata. Szczoteczka łączy wysoka jakość wykonania z niezwykłą skutecznością działania zapewniając zębom doskonała opiekę. Szczoteczka jest laureatem międzynarodowych targów stomatologicznych w Krakowie, gdzie odznaczono ją Medalem Najwyższej Jakości Targów KRAKDENT® 2017. Jeśli chodzi o działanie to Szybkość szczoteczki sonicznej automatycznie dostosowuje się do trybu pracy. Możliwy jest wybór jednego  spośród trzech programów:

  • Clean – program do codziennej higieny jamy ustnej dla wszytskich osób, również z aparatem, mostami i koronami.
  • Soft to tryb przeznaczony osobom z  nadwrażliwością zębów. W porównaniu do poprzedniego ma zmniejszoną ilość obrotów i sprawia, że szczoteczka może być używana już przez dzieci od 4 roku życia.
  • Whitening – specjalny tryb służący do wybielanie zębów, ponieważ usuwa przebarwienia i osady z kawy, herbaty, czerwonego wina oraz przywraca zębom naturalnego koloryt. Tryb ten doskonale pobudza krążenie krwi, przez co polepsza ukrwienie dziąseł

Główne zalety

Szczoteczka soniczna Seysso dzięki swej kompaktowości i długiemu czasowi szczotkowania bez ładowania jest doskonała dla osób często podróżujących. Szczoteczka bez ładowania pozwala aż na 84 użycia, co przy szczotkowaniu zębów 2 razy dziennie, umożliwia aż 6 tygodni mycia zębów bez ładowania szczoteczki. Co więcej, niezwykle gęste, podwójnie cieniowane włosie DuPont TM wybieli twoje zęby Dzięki specjalnemu włosiowi szczoteczka jest miękka. Profil końcówki ułatwi docieranie do zagłębień miedzy zębami.

Numer 3 –  SEYSSO Oxygen – Biała szczoteczka soniczna O-Sonic

Szczoteczka Soniczna O-Sonic to najnowszy produkt z nowej linii SEYSSO OXYGEN. Szczoteczka spełnia dwie funkcje: wybielanie oraz dokładne czyszczenie.  Szczoteczka posiada aż 3 tryby pracy (Clean, Whitening, Soft), których główną różnicą jest prędkość ruchu włosia zależnie od potrzeb użytkownika. Szczoteczka, tak jak jej starszy brat posiada 3 tryby pracy, a jednym z nich jest tryb wybielający (Whitening) w którym szczoteczka wykonuje aż 96 000 ruchów na minutę. Specjalny tryb Soft doskonale sprawdzi się u osób z nadwrażliwością czy krwawiącymi dziąsłami, ponieważ to tryb, w którym  zwalnia, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczna dla zębów i dziąseł, nawet dla osób z paradontozą. Auto timer w szczoteczce SEYSSO Oxygen ma 2 minuty, co oznacza, że przestrzegamy zalecanego przez stomatologów czasu mycia zębów. Dzięki temu można optymalnie rozłożyć czas szczotkowania na wszystkie ćwiartki jamy ustnej, by zęby było równomiernie wyczyszczone. Dodatkową zaleta jest wydajny litowo – jonowy akumulator, który pozwala na nawet 250 minut szczotkowania zębów bez potrzeby ładowania. Szczoteczka SEYSSO Oxygen posiada wysoką klasę wodoszczelności (IPX7), pozwalającą na bezpieczne szczotkowanie zębów. Zaletą w odróżnieniu do poprzedników jest to, ze w zestawie znajdują się 2 różne końcówki. Końcówka Sensitive jest przeznaczona dla delikatnego czyszczenia wrażliwych zębów i dziąseł, zaś końcówka Oxygen Clean pozwala na optymalną higienę każdego dnia.

Numer 2 – Waterpik WP-900 E – Szczoteczka do zębów z irygatorem Waterpik WP 100

Zestaw zawiera irygator i szczoteczkę soniczną z 7 końcówkami wymiennymi. Firma Waterpik to lider na rynku irygatorów dentystycznych. Ich produkty są uniwersalne i należą do grupy irygatorów specjalistycznych. Co ważne, doskonale czyszczą trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, do których należą przestrzenie między zębowe czy kieszenie dziąsłowe. Zestaw zawiera irygator, który jest wynikiem intensywnie prowadzonych badań naukowych i klinicznym co sprawia że produkty są ulepszane pod względem akumulatora, hałasu oraz wyglądu, poręczności i pojemności. Irygatory mają za zadanie chronić dziąsła, zwalczać niebezpieczne bakterie i masować i stymulować dziąsła. Zdrowe dziąsła są bardziej odporne na tworzenie się płytki nazębnej i zapalenia dziąseł.

Numer 1 – Philips Sonicare Diamond Clean Amethyst Edition – Fioletowa szczoteczka elektryczna (soniczna)

To najnowocześniejsza wersja szczoteczki sonicznej Philips Sonicare Diamond Clean w oryginalnym ametystowym kolorze. Wspaniałe recenzje wynikają z tego, że jej wyjątkowy wygląd i niezwykła skuteczność działania idą ze sobą w parze.  Szczoteczka usuwa płytkę nazębną i bakterii z przestrzeni międzyzębowych i wzdłuż linii dziąseł. Dokładne wymiartanie bakterii i zanieczyszczeń przeciwdziała pojawianiu się stanów zapalnych i gromadzeniu się płytki nazębnej poprawiając stan zdrowia dziąseł. Efekty zauważalne są już w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia używania. Skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej sięga krotności 7. Rzędu w porównaniu ze  zwykłą szczoteczką. Co więcej, szczoteczka usuwa przebarwienia i osady z zębów zdecydowanie bardziej skutecznie, nawet już po tygodniu stosowania dając wyjątkowy efekt wybielonych zębów dzięki główce z wybielającą końcówką. Co jest znamienne dla tego typu szczoteczki sonicznej – końcówka DiamondClean posiada dodatkową ilość włosia pośrodku główki (w kształcie rombu), która pozwala na jeszcze skuteczniejsze i dokładniejsze czyszczenie zębów, dzięki temu zęby szybciej się wybielają. Ciekawy atutem jest też możliwość ładowania na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest ładująca szklanka a drugim ładujące etui, które łąduje się przez laptopa lub z gniazdka. Szczoteczka jest zalecana osobom z nadwrażliwością zębów, ponieważ posiada specjalny tryb sensitive. Szczoteczka posiada 4 tryby pracy: sensitive, clean codzienny, white, polish i gum care.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.