Top 10 najlepsze ciśnieniomierze – ranking

Nadciśnienie tętnicze to inaczej choroba nadciśnieniowa lub hipertensja  i jest to jedna z chorób cywilizacyjnych, która dotyka co 3 Polaka. Dodatkowo choroba charakteryzuje się przewlekłym charakterem. Jeśli ciśnienie tętnicze jest podwyższone znacznie ponad normę i tendencja ta zauważalna jest przy powtarzalnych pomiarach można mówić o nadciśnieniu.

Wówczas serce pracuje silniej pompując krew niż to potrzebne. Znamy dwa rodzaje zawyżonych wyników. Pierwszy z nich mówi, że jeśli górne ciśnienie jest zbyt wysokie oznacza to, ze serce  bije zbyt silnie. Z drugiej strony gdy dolne jest zbyt wysokie oznacza to, że naczynia krwionośne są zwężone i hamują przepływ krwi do góry. Wartości odpowiednio większe niż: 140 i 90 mm Hg dla ciśnienia górnego i dolnego utrzymujące się przez dłuższy czas wskazują na chorobę. Jak zatem radzić sobie z nadciśnieniem? Najlepiej przez kontrole pracy własnego serca i układu krwionośnego.

Dobra profilaktyka wspomagana technologią zabezpieczy przed chorobą, albo uprzedzi przed nią. Przy tym wszystkim pojawieniu się nadciśnienia tętniczego można zapobiegać w sposób niefarmakologiczny (bez lekowy). Odpowiedzią jest zdrowy tryb życia. Kolejny sposób  to walka z nadwagą, ponieważ osoby otyłe mają dwa razy częściej nadciśnienie tętnicze niż ludzie szczupli. Aktywność fizyczna to kolejny aspekt, który należy uwzględnić. Sport to zdrowie. Należy o nie zadbać kontrolując ciśnienie podczas różnych czynności. Rozwiązaniem są ciśnieniomierze domowe, które z łatwością obsłużysz i wykorzystasz w odpowiedniej chwili bez potrzeby udawania się do lekarza. Aby wynik był wiarygodny  należy przy zakupie zwrócić uwagę na ważne aspekty. Poznaj ranking top 10 ciśnieniomierzy!

Numer 10 – Omron M3

To ciśnieniomierz automatyczny i naramienny  marki Omron. Pracuje wyłącznie automatucznie. Ważną cechą wyposażenia jest wielki wyświetlacz, zatem osoby z problemami z oczami i osoby starsze bez problemu odczytają wynik. Model posiada nowoczesną technologię Intelli Sense co nie sprawia dyskomfortu podczas badania i niweluje odczucie skurczonego ramienia. Zaleta jest inteligencja urządzenia, które informuje o możliwej arytmii lub nadciśnieniu.  Ostrzeżenie może pojawiać się kilkakrotnie, co należy skonsultować z lekarzem. Ciśnieniomierz ma czujnik prawidłowo założonego mankietu. Oprócz ciśnieniomierza  klient dostaje etui, arkusz do notowania pomiarów ciśnienia oraz baterie. Model jest niezwykle popularny. Zaletę stanowi kompaktowy rozmiar i mobilność. Cisnieniomierz jest wiarygodny, bo wyniki są rzetelne i powtarzalne. Na plus oceniana jest także łatwość obsługi, poradzimy sobie z pomiarem nawet nie czytając obsługi.

Numer 9 – Tech-Med TMA-6000

Kliknij i sprawdź ceny!

Ciśnieniomierz automatyczny naramienny firmy Tech-Med.Model poddany skrupulatnym badaniom. Wyniki pomiarów są bardzo wiarygodne i rzetelne. Instytut Kardiologii. Udzielił rekomendacji opisywanemu produktowi. Wysoka dokładność pomiarów została udowodniona licznymi testami klinicznymi. Badania pokazują, że skuteczność porównywalna jest do metody osłuchowej. Ciśnieniomierz posiada wielki wyświetlacz LCD, ze wskaźnikiem klasyfikacji wyniku zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia, co ułatwia samodzielną diagnozę i wykrywanie nadciśnienia. Urządzenie zostało wyposażone w  detektor arytmii serca, do której potwierdzenia należy jednak skonsultować się z lekarzem. Ciśnieniomierz pamięta ostatnie 60 pomiarów, ze wskazaniem daty i godziny dokonania badania. Obsługa urządzenia nie odbiega od innych modeli i jest prosta. Wymaga jedynie wciśnięcia jednego przycisku. Istnieje możliwość podłączenia zasilacza sieciowego. W pakiecie otrzymamy  instrukcję w języku polskim. Użytkownicy podkreślają niezawodność i rzetelność otrzymywanych wyników. Ceniony jest także ładny wygląd i lekkość urządzenia. To niezawodny i wydajny polski produkt.

Numer 8 – Tech-Med TMA-250

To ciśnieniomierz automatyczny i nadgarstkowy firmy Tech – Med.  Wszystkie ciśnieniomierze tej firmy otrzymały rekomendację Instytutu Kardiologii w Warszawie. Ciśnieniomierze gwarantują wysoką dokładność pomiaru. Ciśnienie skurczowe pacjenta dyktuje poziom powietrza w mankiecie. Dyskomfort podczas badania jest więc zminimalizowany. Ciśnieniomierz zapisuje aż do 90 pomiarów badań. Aparat posiada opcje oszczędzania baterii. Urządzenie posiada funkcję wykrywania arytmii czyli nieregularnego bicia serca. Ekran wyświetla duży wynik, datę, godzinę i informację o ewentualnej arytmii. Sprzęt jest bardzo wygodny w użyciu, jego obsługa jest wręcz intuicyjna.

Numer 7 – Microlife BP A2 Basic

Produkt szwajcarskiej marki Microlife. Dobry stosunek ceny do jakości przemawia za marką. Urządzenie posiada duży czytelny ekran, co bardzo ułatwia odczyt wyników. Dodatkowo po lewej stronie ekranu widoczna jest skala zawierająca cztery przedziały klasyfikowane przez Światową Organizację Zdrowia. Koniec badanie kończy się przypisaniem wyniku do konkretnego przedziału.  a my będziemy wiedzieć czy nasze ciśnienie mieści się w normie czy też nie. Początki z kontrolowaniem swojego ciśnienia będą łatwiejsze z ta funkcją. Urządzenie posiada pamięć 30 ostatnich wyników. Technologia System Gentle +, dobiera i personalizuje zakres ciśnienia w mankiecie. Urządzenie posiada także wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. Badanie powtarza się, gdy mankiet został źle założony. Mankiet ciśnieniomierza ma kształt stożka, co wpływa na łatwe dopasowanie się do ramienia, a w następstwie gwarantuje wiarygodność pomiaru. Ważną zaletą jest łatwość obsługi oraz specjalna jakość materiałów z których został wykonany. Najistotniejsza jest jednak dokładność pomiaru.

Numer 6 – Hyuindai BPM1001

Ciśnieniomierz typu nadgarstkowego z wyświetlaczem LCD. Mierzy ciśnienie metodą oscylometryczną i działa automatycznie. Posiada funkcję wykrywania nieregularnej akcji serca. Oprócz ciśnienia mierzy też puls. Pamięta ostatnie 60 wyników pomiarów oraz datę i czas ich wykonania. Model jest intuicyjny i wyłącza się po dłuższej bezczynności. Poręczność i kompaktowość służą w podróży. Zasilany tylko dwiema bateriami typu AAA. To produkt  polski i  można go kupić w bardzo korzystnej cenie. Klienci podkreślają dobrą relację ceny do jakości.  Wadą może być szybkość pomiaru. Co ważniejsze, pomiar jest precyzyjny.

Numer 5 – Omron M6 Comfort

Bardzo solidny model japońskiej formy Omron. To automatyczny model naramienny. Kompaktowość czyni go poręcznym i praktycznym. Model został wzbogacony w bardzo przyjazne dla użytkowników technologie. Urządzenie posiada wskaźnik poprawności dokonanego pomiaru. Istnieje tez system informacji o arytmii. Nowoczesna technologia Intelli Sense  usuwa dyskomfort związany z badaniem, do czego przyczynia się również funkcja Comfort Cuff, która powoduje, że pacjent nie odczuwa mocnego ścisku przy pompowaniu rękawa. Mankiet jest łatwy do założenia, ale jeśli założymy go niepoprawnie, zostaniemy o tym poinformowani. Pamięć ciśnieniomierza pamięta aż 90 ostatnich pomiarów. Dobre opinie o sprzęcie wynikają z wygodnego mankietu, który sprawdzi się na chudym, jak i grubszym ramieniu. Dodatkowo ciśnieniomierz nie wymaga skomplikowanej obsługi. Na duży plus zasługują także nowoczesne technologie, które gwarantują prawidłowość i rzetelność wyników pomiaru.

Numer 4 – TensoVal Duo Control II

Jest to ciśnieniomierz naramienny, w pełni automatyczny. Ciekawym jest połączenie dwóch metod mierzenia ciśnienia, czyli osłuchowej i oscylometrycznej.  Podwójna technologia zagwarantuje nam  większą dokładność i rzetelność wyników. Sprzęt informuje o  arytmii serca. Pomiar ciśnienia nie przysparza bólu ani dyskomfortu, gdyż urządzenie indywidualnie dopasowuje  ciśnienie powietrza w mankiecie. Urządzenie wyciąga średnią ze wszystkich pomiarów, przy czym rozróżnia poranne i wieczorne badania. Ciśnieniomierz może zostać podłączony do komputera przez kabel USB, dzięki czemu możliwy jest transfer danych do komputera, monitorowanie ich i analiza wyników. Sam ciśnieniomierz jest solidnie wykonany.

Numer 3 – Braun BPW4100C

Urządzenie wykorzystujące metodę oscylacyjną. Jest to urządzenie nadgarstkowe. Automatycznie pompuje i spuszcza ciśnienie. Wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz LCD.  W wyposażenie wchodzi też czujnik prawidłowego położenia ręki. Przedstawiony jest on za pomocą czytelnej grafiki.  Ciśnieniomierz pamięta 80 ostatnich pomiarów. Zasilany jest dwiema bateriami typu AAA. Informuje też o niskiej baterii. Ciśnieniomierz również wykrywa arytmię. Wyłącza się automatycznie. Bransoletka na nadgarstka jest regulowana. Ciśnieniomierz mierzy szybko, dokładnie, jest lekki i kompaktowy.

Numer 2 – Microlife BP A6

Automatyczny ciśnieniomierz marki  Microlife  typu naramiennego. Urządzenie posiada funkcję wyrywania arytmii. Cisnieniomierz pamięta 30 pomiarów i wyposażony jest w technologię Gentle +, dzięki czemu ilość wpompowanego w mankiet powietrza jest dopasowana do rozmiaru ręki. Znika zatem dyskomfort badania. Każdy niepotrzebny ruch jest rejestrowany przez sprzęt a użytkownik jest o nim informowany. Funkcja poprawnego założenia mankietu wpływa na dokładniejsze wyniki.  Pomiary są powtarzalne, a sam aparat lekki i intuicyjnie obsługowany.

Numer 1 – Boso medicus

W pełni automatyczny ciśnieniomierz firmy Boso medicus. To nowoczesny nadgarstkowy ciśnieniomierz z funkcją włączenia sieci Bluetooth, dzięki czemu potrafi połączyć się z  innymi urządzeniami mobilnymi. Możliwy jest transport danych na komputer. Taka funkcja pomocna jest w sporządzaniu wykresów ciśnienia i ocenie stanu zdrowia. Pozwala to na szersze spojrzenie i obserwację dynamiki naszego ciśnienia. Ciśnieniomierz pamięta 3 uzytkowników i 60 wyników.  Zapisywana jest także data oraz czas wykonania badania. Ciśnieniomierz jest lekki, kompaktowy i ciekawy wizualnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.