Czym jest arytmia serca?

Serce to jeden z najważniejszych organów. Jego nieprawidłowa praca wiąże się nie tylko ze złym samopoczuciem, ale również zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia.

Nie dziwi więc fakt, że wszystkie zaburzenia mocno nas niepokoją. Wśród tych, które występują najczęściej wymienić trzeba arytmię serca. Czym jest i co ją powoduje? Jak możemy jej zapobiegać? Sprawdźmy to.

Arytmia serca – co to takiego?

Arytmia serca to nic innego jak zaburzenia jego pracy. Nieregularne bicie serca, kołatania, przyspieszenie pracy serca a także zwalnianie jego rytmu – to wszystko określane jest mianem arytmii. Zaburzenia te powodują złe samopoczucie, zmęczenie, stany lękowe a nawet uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Przyczyny arytmii serca

Arytmia może mieć wiele przyczyn. Wśród nich wymienić możemy między innymi nadciśnienie, nieprawidłową pracę zastawek a także choroby, które pozornie nie są związane z pracą serca. Mowa między innymi o zaburzeniach hormonalnych, problemach z pracą tarczycy oraz nadciśnieniem. Arytmia serca to również częsty problem kobiet w ciąży, których serca muszą wykonywać wytężoną pracę.

W jaki sposób możesz chronić swoje serce?

Warto mieć świadomość, że arytmia spowodowana może być nie tylko schorzeniami, ale również naszym stylem życia. Zaburzenia te często pojawiają się gdy mamy problemy emocjonalne, zmagamy się ze stresem, przesadzamy z używkami lub pijemy zbyt mało wody. Dlatego też, osoby, które odczuwają wspomniane dolegliwości powinny dokładnie przyjrzeć się swoim nawykom.

Dieta ma znaczenie!

Poza prawidłowym trybem życia warto zadbać również o to, co znajduje się na naszych talerzach. To co jemy ma bowiem ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Osoby, które odczuwają dolegliwości związane z nieregularną pracą serca powinny zadbać o to, by pić dużo wody. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że arytmia ma związek z odwodnieniem organizmu. Poza tym warto zadbać o to, by w naszej diecie znalazły się produkty bogate w magnez oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Sporo informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://optymalnewybory.pl/arytmia-serca-jak-ja-rozpoznawac-i-jak-jej-zapobiegac/.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.