Sposoby na poranne mdłości

Sposoby na poranne mdłości
5 (100%) 4 votes

Nic nie utnie euforii na wieść, że jesteś w ciąży tak skutecznie jak poranne mdłości. Niemal wszystkie kobiety doświadczyły w ciąży wymiotów. W większości przypadków objawom nie towarzyszy żadna dolegliwość zdrowotna. Wymioty znikają około 4 miesiąca, jednakże u części kobiet trwają dłużej, nawet do końca ciąży. Sztuką jest ustalenie jakie sposoby na poranne mdłości są najlepsze, gdy wśród rad królują zakazy. Ponadto każda kobieta jest inna, podobnie jak ciąża, którą znosimy inaczej. Weź pod uwagę wszystkie zapachy i smaki, których powinnaś unikać. Następnie eksperymentuj z żywnością i napojami, które mogą łagodzić objawy. Bądź otwarta na to, co mówi twoje ciało. Zobacz najlepsze sposoby na poranne mdłości.

Przyczyny porannych mdłości

W rzeczywistości poranne mdłości uchodzące za tak charakterystyczne dla ciąży nie muszą być jedynymi wymiotami w ciągu dnia. Mogą wystąpić o każdej godzinie i są podpowiedzią, że chodzi o hormon ciążowy, którego stężenie we krwi jest najwyższe w pierwszych 3 miesięcach ciąży. Nie takie poranne mdłości straszne, ponieważ okazuje się, że mają one za zadanie utrzymanie kobiety z dala od substancji szkodliwych dla rozwijającego się płodu. Gorsze mdłości pojawiają się z rana, gdy jesteśmy na czczo. Jedz małe i częstsze posiłki, aby nie dopuszczać do przejedzenia i głodu. Jeżeli leki przyjmowane na czczo wprawiają cię w mdłości, spróbuj wziąć je o późniejszej godzinie. Należy unikać tłustych potraw, roślin wzdymających, mocnych przypraw, które powodują gazy i wzdęcia.

Najlepsze będzie połączenie węglowodanów z białkiem. Choć w ciąży możesz mieć większe skłonności do zamartwiania się, nie myśl o niewystarczającej ilości spożywanego jedzenia w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli nie masz dużego apetytu, to dlatego, że potrzeby żywieniowe płodu nadal są minimalne. Picie wystarczającej ilości płynów, zwłaszcza jeśli jesteś nadwrażliwa, jest szczególnie ważne dla zdrowia i samopoczucia kobiet w ciąży. Kobiety w ciąży powinny pić co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Na nudności można zaparzyć sobie herbatę z rumianku lub mięty. Lepiej nie decydować się na leki na wzdęcia i krople żołądkowe. Jeżeli już chcesz takie przyjąć, to na opakowaniu powinna znaleźć się informacja, że dane lekarstwo jest odpowiednie dla ciebie i bezpieczne dla dziecka. Sposoby na poranne mdłości nie obędą się bez remedium na problemy żołądkowe ? imbiru. Imbir można zaparzać we wrzącej wodzie lub przyjmować w formie tabletek Prevomit stworzonych specjalnie dla kobiet w ciąży. Oprócz tego polecane jest zażywanie witaminy B6, np. Olimp Chela-Mag B6 Mama.

Suplement diety dla kobiet w ciąży Elevit Pronatal

Co na poranne mdłości?

Oto sprawdzone sposoby na poranne mdłości, które przetestowało wiele kobiet. Wśród nich będą te najlepsze dla ciebie.

Nic nie powstrzymuje porannych mdłości lepiej niż spacer. Wystarczy nawet otwarte okno, które wpuści do wnętrza świeże powietrze.
Odpoczywaj i postaw na relaks. Choć wiele kobiet w ciąży pracuje i łączy aktywność w domu z zawodową, to nie zapominaj, że w twoim stanie nie możesz pozwolić sobie na stres i przemęczenie.
Przyjmuj witaminy dla kobiet w ciąży z jedzeniem lub tuż przed pójściem spać. Jeżeli to nie pomoże odstaw żelazo lub wybierz środek go pozbawiony. Żelazo trudno się wchłania i może powodować mdłości oraz wymioty nawet u kobiet nie będących w ciąży. Dowiedziono także, że kobiety przyjmujące suplementy od chwili poczęcia nie skarżą się na mdłości, choć dokładna przyczyna takiego stanu nie jest znana. Nie unikaj więc przyjmowania suplementu dla kobiet w ciąży i wybierz taki, który najbardziej ci odpowiada, np. zbierający dobre opinie i polecany przez inne mamy Pregna Plus.

W ciągu dnia popijaj miętę, a przy sobie miej cukierki miętowe lub imbirowe, które łagodzą nudności i wspomagają trawienie. Skorzystaj z patentów stosowanych w chorobie morskiej, np. opaski uciskającej zakładanej na nadgarstek. Niektórym kobietom w ciąży pomogła ona zwalczyć poranne nudności. Spróbuj wyciszyć swój zmysł powonienia wdychając olejki eteryczne. Niektóre z nich są na tyle orzeźwiające, że pomagają pozbyć się mdłości.

Godne wypróbowania są szczególnie cytrynowy, pomarańczowy, miętowy. Olejki podgrzewaj w specjalnym kominku gdy przebywasz w domu. Przed wyjściem z domu rozpyl kilka kropel na koszulkę. Zapach będzie towarzyszył ci przez resztę dnia i uwolni od mdłości. Z drugiej strony unikaj intensywnych zapachów nie tylko kosmetycznych ale także jedzenia. Najlepiej być nie próbowała nowych zapachów perfum, pachnących balsamów i mgiełek a wybierała kosmetyki o delikatnej woni lub bezzapachowe. Myj zęby i płucz jamę ustną nie tylko po wymiotach. Wielu kobietom na początku ciąży przeszkadza charakterystyczny posmak w ustach. Pozbędziesz się problemu, gdy zaparzysz miętową herbatę do płukania gardła lub weźmiesz miętową pastylkę do ssania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Układ pokarmowy, Zdrowie
Preparaty wzmacniające serce

Zamknij