Rano bolą Cię plecy? Przyczyną może być materac

Rano bolą Cię plecy? Przyczyną może być materac
5 (100%) 1 vote

Ból pleców po przebudzeniu to dla Ciebie codzienny standard? Nie lekceważ tego, ponieważ Twój kręgosłup daje Ci wyraźny sygnał, że podczas snu dzieje się z nim coś złego – jeśli zaniedbasz ten problem, z biegiem czasu może spowodować poważne uszczerbki na zdrowiu. W czym zatem należy szukać przyczyn porannego bólu pleców? Okazuje się, że winowajcą w większości przypadków jest źle dobrany materac.

Skutki spania na niedopasowanym podłożu

Dokuczające bóle pleców to tylko początkowe stadium problemów, które mogą dotknąć użytkownika źle dobranego materaca. Nieodpowiednie ułożenie podczas snu sprawia, że przesunięciu ulegają punkty podparcia, co skutkuje nadmierną pracą poszczególnych odcinków kręgosłupa. To z kolei prowadzi do trwałego skrzywienia lub nawet zmian zwyrodnieniowych – schorzeń, które bardzo trudno wyleczyć, a walka z nimi może ciągnąć się przez całe życie i nawet skończyć się zabiegiem chirurgicznym. Jakie właściwości powinien posiadać materac, który pozwoli uniknąć tego typu dolegliwości?

Po pierwsze: 7 stref twardości

Tylko materac, którego wypełnienie zostało wyprofilowane w taki sposób, by dzielić całą jego powierzchnię na siedem symetrycznych stref, jest w stanie zapewnić optymalne podparcie każdego odcinka ciała. Dzięki temu uzyskuje się idealne dopasowanie, odciążające nie tylko kręgosłup, ale i mięśnie – poczynając od stóp, przez łydki, uda i biodra po strefę wysokiego komfortu, czyli klatkę piersiową i głowę. 7-strefowy podział gwarantuje podtrzymywanie poszczególnych części ciała, przez co zapomnisz nie tylko o bólu pleców, ale także o dyskomforcie zlokalizowanym w okolicy nóg, miednicy czy szyi.

Po drugie: lecznicza pianka termoelastyczna

Wypełnienia materacy mogą być różne – nie wszystkie jednak są w stanie zagwarantować indywidualne dostosowanie do każdego typu sylwetki, bez względu na wagę czy wzrost użytkownika. Inaczej jest w przypadku nowości na rynku – terapeutycznej pianki termoelastycznej VitaRest, która współpracuje z ciałem w trakcie snu, reaguje na wydzielane przez nie ciepło i dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn. W nocy przybiera odpowiedni kształt, otula i masuje delikatnie ciało, zapewniając w ten sposób podparcie w miejscach, które potrzebują tego najbardziej. Rano natomiast, gdy tylko użytkownik wstanie z łóżka, wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dodatkowo pianka ta jest niezwykle higieniczna, antyalergiczna i wykazuje właściwości przeciwodleżynowe.

Po trzecie: możliwość regulacji twardości

Źle dobrana twardość powierzchni do snu stanowi najczęstszą przyczynę dolegliwości związanych z kręgosłupem. Jeśli więc masz problem z dobraniem dla siebie odpowiedniego podłoża, powinieneś zwrócić uwagę na materace, których twardość można w niemal dowolny sposób regulować. Umożliwia to specjalna dwustronna budowa oraz warstwa ruchomej pianki, którą można przełożyć na drugą stronę wkładu. Dla zwiększenia twardości można także pomiędzy poszczególne warstwy włożyć matą kokosową. Dzięki temu w każdej chwili, jeśli tylko stwierdzisz, że jest Ci niewygodnie, możesz odwrócić materac lub zmienić ułożenie warstw i od razu cieszyć się komfortową powierzchnią do snu.

Podział na strefy twardości, odpowiedni wkład, najlepiej taki, który indywidualnie dopasuje się do Twoich potrzeb reagując na ciepło ciała oraz możliwość doboru optymalnej twardości podłoża – to najważniejsze cechy, niezbędne do tego, by materac zapobiegał porannym bólom kręgosłupa. Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości podłoża do snu i jednocześnie fachowej poradzie specjalisty, zwróć uwagę na materace medyczne SleepMed produkowane przez znany na całym świecie koncern Hilding Anders. W ofercie marki znajdziesz 3 wyjątkowe modele – w każdym z nich zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko zapobiegają bólom, ale także niwelują je, jednocześnie zapewniając niezwykle higieniczne i zdrowe środowisko snu.

Więcej w Ból, Promo, Zdrowie
Rzęsistkowica – choroba narządów płciowych

Zamknij