Jak przyspieszyć okres? Domowe sposoby

Zbliża się ważne wydarzenie lub długo oczekiwana impreza a miesiączka się spóźnia? To sytuacja w której była na pewno każda kobieta, wiele z nich ma swoje wypróbowane metody, dzięki którym krwawienie zostaje wywołane o kilka dni wcześniej. Przeciwniczki ingerencji w własne ciało twierdzą, że natury nie można zmieniać, jednak co zrobić, kiedy jesteśmy w grupie kobiet, których miesiączka trwa długo, jest bolesna i towarzyszą jej omdlenia, bóle głowy oraz gwałtowne zmiany nastroju? Jeśli nie chcesz zmieniać swoich planów, koniecznie spójrz na kilka sprawdzonych sposobów.

Najpewniejszy sposób – środki hormonalne

Najłatwiej mają kobiety korzystające z antykoncepcji hormonalnej, wystarczy przerwać ich stosowanie a miesiączka się pojawi. Jeśli zależy nam na wydłużeniu cyklu, wtedy tabletki zażywamy dłużej niż zwykle. Metoda sprawdza się zawsze, a w przeciwieństwie do innych sposobów jest niezawodna.

Zioła

Istnieją zioła, których działaniem możemy przesunąć miesiączkę o kilka dni. Niestety ich stosowanie ma różne środki uboczne oraz nie wszystkie można ze sobą łączyć. Ponadto wiele z nich smakuje okropnie i aby wypić całą szklankę potrzebujemy naprawdę silnej woli. Jeśli jedna herbatka nie przyniesie oczekiwanego efektu, zmieńmy zaparzane zioło i próbujmy dalej.

Zioła przyspieszające miesiączkę:

Gorąca kąpiel

Kąpiel nie tylko relaksuje nasze ciało, ale również przyspiesza krążenie, co ma wpływ na pojawienie się miesiączki. Jeśli nie mamy dostępu do wanny, możemy udać się do sauny, lub położyć na brzuchu termofor wypełniony gorącą wodą. Pamiętajmy, że metodę należy stosować przez kilka dni, więc nie zmienimy nią terminu jeśli wydarzenie wypadnie nagle. Ważne jest też, żeby woda nie była za gorąca, ponieważ grozi to poważnymi poparzeniami, a nie o to nam chodzi.

Wysiłek fizyczny

Równie prostym sposobem co kąpiel jest zwiększenie wysiłku fizycznego. Aktywność poprawia krążenie i działa na mięśnie brzucha. Wysiłek fizyczny ma swoją dodatkową zaletę, jeśli systematycznie uprawiamy jakiś sport, lub wykonujemy ćwiczenia, to miesiączki są mniej bolesne. Najskuteczniejsze ćwiczenia, to takie które obciążają dolne partie ciała: brzuszki, przysiady, skłony, bieganie, chodzenie czy skakanie po schodach. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić, ponieważ zbyt duże zmęczenie i wyczerpanie organizmu może doprowadzić do zaniku miesiączki.

Środki farmakologiczne

Niektóre lekarstwa mogą przyspieszyć pojawienie się miesiączki, należą do nich aspiryna i nospa. Aspiryna rozrzedza krew i ułatwia jej wydalanie z organizmu, a nospa działa rozkurczowo. Ważne! Aspiryny nie powinno się stosować, jeśli podejrzewamy u siebie ciąże, środek ten prowadzi do nieprawidłowego rozwoju płodu.

Czerwone wino

Kilka kieliszków czerwonego wina działa rozkurczająco i relaksująco na nasz organizm, co prowadzi do szybszego pojawienia się krwawienia. Jednak zachowajmy ostrożność, ponieważ alkohol w nadmiarze szkodzi zdrowiu i może mieć skutki uboczne, jeśli przyjmujemy wtedy jakieś leki.

Stosunek płciowy

Upojna noc może sprawić, że miesiączka nadejdzie szybciej. Seks sprawia, że się relaksujemy, krążenie krwi przyspiesza, a wszystkie mięśnie intensywniej pracują. Warto spróbować, ponieważ nieudana próba na pewno nam nie zaszkodzi.

Łączenie wyżej wymienionych metod

Pamiętajmy, by nie łączyć ze sobą wszystkich metod, ponieważ nie warto tracić zdrowia, na którym nam zależy podczas planowanej uroczystości. O ile ćwiczenia możemy dołączyć do herbatki czy środków farmakologicznych, to w żadnym wypadku nie łączmy ziół z lekami i alkoholem!

Weźmy pod uwagę również możliwość bycia w ciąży. Zaplanujmy wizytę u specjalisty, który badaniami potwierdzi czy nic nam nie dolega a w razie czego zaleci odpowiednie środki i podpowie sposób działania. Bardzo bolesne i obfite miesiączki, to problem który również często da się rozwiązać zmieniając styl życia lub rozpoczynając odpowiednią terapię. Dzięki poradzie lekarskiej unikniemy wielu niedogodności, a nawet poważnych schorzeń.

Warto pamiętać, że nie poleca się stosowania wyżej wymienionych metod, by przyspieszyć zakończenie trwającej miesiączki. Wiele środków wzmaga krwawienie i może doprowadzić do silniejszych bólów brzucha niż zazwyczaj.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.