Łechtaczka – co to jest, co warto wiedzieć, aby sprawnie ją pieścić

Łechtaczka – co to jest, co warto wiedzieć, aby sprawnie ją pieścić
5 (100%) 1 vote

Łechtaczka, tajemnicze, zapomniane, a czasami wręcz znienawidzone przez świat miejsce powodujące kobiecą rozkosz. W dawnych czasach, kiedy rola kobiety ograniczała się do prowadzenia domu i rodzenia dzieci nie wolno było mówić o jakiejkolwiek kobiecej przyjemności. Wszystko wskazuje na to, że nikt nie pomyślał nawet o tym, że kobieta z lepszego domu z aktywności seksualnej mogłaby mieć przyjemność. W niektórych kulturach do dzisiaj odbywa się obrzezanie kobiet polegające na bolesnym wycięciu tego narządu z powodu jego nieprzydatności lub wręcz dlatego, że powoduje on kobiece zdrady. Jest to jednak często proceder zabroniony, a co ciekawsze współcześnie w niektórych krajach możliwe jest operacyjne usunięcie łechtaczki na specjalne życzenie.

Co to jest łechtaczka

Łechtaczka to miejsce, na które składa się wiele składowych jak żołądź łechtaczki, ciało jamiste łechtaczki, a także odnoga łechtaczki, całość wyglądem przypomina nie co główkę kwiatka i opadające od niej dwa płatki pomiędzy którymi znajduje się ujście cewki moczowej, a niże pochwa. Zatem chociaż powszechnie uważa się, że jedynie to okrągłe wybrzuszenie czyli żołądź łechtaczki jest nią samą to jest to błędne myślenie, które często jest powodem niewłaściwego lub skąpych pieszczot tego narządu. Łechtaczka nie ma nic do punktu G!

Łechtaczka a penis

W życiu płodowym na początku zaczynają wykształcać się cechy kobiece, dopiero później zaczynają działać męskie hormony, które powodują zmiany w organizmie jak wzrost penisa, wykształcenie się moszny i jąder. Z tego też powodu mężczyźni mają sutki, które nie są im do niczego potrzebne. Z tego również powodu penis i łechtaczka są niemal tymi samymi narządami, z tym, że łechtaczka skupia w sobie miliony zakończeń nerwowych, które na penisie są nieco bardziej rozłożone, jednak można powiedzieć, że żołądź jest ten sam. Penis i łechtaczka wykształcają się z tych samych tkanek, jednak ze względu na wczesny wpływ hormonów pełnią inne funkcje.

Cel istnienia łechtaczki

Jak wyżej było wspomniane niektóre kultury uważają, że łechtaczka jest kompletnie zbędnym organem, który jest powodem wielu zdrad, nadużyć lub zbytniej pewności i rozochocenia kobiety. W pewnym sensie jest to prawda, ponieważ łechtaczka nie służy w dosłowny sposób reprodukcji. Naukowcy twierdzą, że cel istnienia łechtaczki jest nieznany, gdyż jej jedyną funkcją jest odczuwanie przyjemności (lub bólu przy zbyt mocnym nacisku). Faktycznie jednak możliwe jest, że łechtaczka i przyjemność płynąca z jej pieszczenia może być tym, co zachęca kobietę do stosunku, gdyż nasz rozum może skutecznie wyprzeć naturalne mechanizmy potrzeby reprodukcji, a zatem jest wtedy większa szansa, że kobieta w końcu zajdzie w ciążę.

Jak wygląda łechtaczka

Jak już było powiedziane, na łechtaczkę nie składa się jedynie żołądź łechtaczki, po którym się ją rozpoznaje, ale również ciało jamiste czy odnoga. Te dwie pozostałe części są stosunkowo niewidoczne, a rozpoznaje się je po tym, że są bardziej unerwione a zatem delikatniejsze. Często też są nieco bardziej różowe, a odnoga łechtaczki znajduje się na wewnętrznej części warg mniejszych. Stąd chociaż jej dokładnie nie widać można rozpoznać jej całe rozmieszczenie. Ważne jest również pamiętać, że łechtaczka i jej żołądź nigdy nie mają takiego samego kształtu i każda kobieta wygląda nieco inaczej.


Gdzie jest łechtaczka

łechtaczka znajduje się poniżej wzgórka łonowego ukryta pomiędzy wargami większymi i mniejszymi, jest to między innymi przystosowanie ochronne, gdyż wiele zakończeń nerwowych gdyby nie było tak dokładnie schowane mogłyby powodować wiele cierpienia. Łechtaczka znajduje się jednocześnie najbliżej samego wzgórka łonowego, gdyż najniżej (od pupy) znajduje się pochwa, dalej ujście cewki moczowej, a tuż nad nią znajduje się żołądź łechtaczki.

Przyjemność powodowana przez łechtaczkę – poznaj siebie

To jedna z najprzyjemniejszych aktywności dla kobiety – przyjemność z dotykania czy pieszczenia łechtaczki, jednak skąd się o niej kobieta dowiaduje? Często jest to bardzo wcześnie i może wpłynąć na całe przyszłe życie nie tylko seksualne, ale też w kwestii samoakceptacji.

U dzieci

Przyjemność spowodowana pocieraniem, dotykaniem i pieszczeniem łechtaczki jest odkrywana już we wczesnym wieku dziecięcym i jest to absolutnie naturalne zachowanie, gdyż dziecko poznaje swoje ciało. Nie powoduje to również uzależnienia od masturbacji lub negatywnych skutków w psychice czy zdrowiu fizycznym i rozwoju dziecka. Ważne jest aby pozwolić dziecku poznawać ciało, gdyż zabranianie, karanie i straszenie może powodować w dojrzałym wieku nienawiść do siebie, brak samoakceptacji, a nawet blokadę powodującą nie odczuwanie przyjemności z powodu seksu lub masturbacji.

U dorosłych

Warto aby kobieta, która jednak w wieku dziecięcym nie poznała dokładnie swoich organów bez skrępowania spróbowała je poznać. To naturalna sprawa i nie ma się czego wstydzić, zwłaszcza, że właściwe poznanie co sprawia przyjemność, co boli i co ważniejsze, co gdzie jest może się przyczynić do udanego związku! Jeśli z kolei wiesz, że Twoja kobieta nie umie i nie wie jak sprawić jej przyjemność, warto eksperymentować i próbować, to z pewnością również ucieszy Twoją partnerkę.

Orgazm łechtaczkowy

Łechtaczka jest odpowiedzialna przede wszystkim za orgazm łechtaczkowy lub łechtaczkowo-pochwowy, może się to również wiązać z kobiecym wytryskiem. Aby do tego doprowadzić trzeba wiedzieć jak dotykać kobietę lub siebie, niestety nie ma dokładnych porad, gdyż każda kobieta lubi inny dotyk, ma inny prób przyjemności i bólu.

Jak nie pieścić łechtaczki

Jeżeli chodzi o porady to przede wszystkim jak nie pieścić łechtaczki! Łechtaczka to bardzo delikatny i czuły organ, dużo delikatniejszy od penisa, delikatnością może przypominać jądra, jednak nawet one są w mosznie, która nieco je chroni. Zatem:

  • Nigdy nie pieść łechtaczki na sucho! Jeśli nie ma poprawnego nawilżenia użyj lubrykantu lub oliwki (pamiętaj, że oliwka niszczy zwykłe lateksowe prezerwatywy)
  • Nigdy nie dotykaj zbyt pewnie i gwałtownie odkrytej łechtaczki, może być to bolesne jak uderzenie! Nacisk powinno się stopniowo zwiększać i przyzwyczajać łechtaczkę do niego, co sprawi większą przyjemność partnerce
  • Uważaj na żołądź łechtaczki, niektóre kobiety mają to miejsce tak czułe, że dopiero w trakcie stosunku pod długiej grze wstępnej pieszczenie go jest przyjemne, niestety jest grupa kobiet która nie lubi tych pieszczot w ogóle!

Jak poprawnie pieścić łechtaczkę

Chociaż można znaleźć wiele porad, na końcu każdych jest również dopisek, że każda kobieta jest inna i lubi co innego, więc „uważaj!”, nie jest to jednak w zupełności prawda. Chociaż każda kobieta ma inne preferencje, są czynności, które rozgrzeją każdą kobietę. Między innymi są to aktywności związane z łechtaczką. Jak więc sprawić przyjemność kobiecie?

  • Zanim przejdziesz konkretnie do żołądzia łechtaczki nie zapominaj o wzgórku łonowym, wewnętrznej części ud oraz co ważniejsze warg mniejszych i większych, delikatny dotyk przyjemnie pobudzi oraz może doprowadzić do erekcji łechtaczki, czyli jej powiększenia, co będzie połową sukcesu w pieszczeniu samej łechtaczki.
  • Oprócz żołądzia pamiętaj o tym, że łechtaczka ma także ciało jamiste i odnogi, oznacza to, że wewnętrzna część warg mniejszych jest równie unerwiona i może sprawiać tyle przyjemności co sam żołądź.
  • Wykonuj okrężne lub podłużne ruchy, sprawdź co podoba się konkretnie Twojej partnerce i koniecznie nie zapomnij o nawilżeniu.
  • Niektóre kobiety lubią klapsy lub poklepywanie w miejscu łechtaczki, warto subtelnie sprawdzić czy podoba się to Twojej kobiecie
  • Eksperymentuj! Nic nie podoba się kobietom bardziej jak odważny mężczyzna, jeżeli nie masz pomysłu na nowe zabawy i sposoby sprawiania przyjemności wypróbuj wibratory, masażery lub inne zabawki i gadżety erotyczne. Kobieta może się nie przyznać do tego, że chętnie ich spróbuje, a z pewnością zaskoczysz ją swoją kreatywnością i odwagą, jeżeli sam je zaproponujesz!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Porady, Seks
Reumatoidalne zapalenie stawów – przyczyny, objawy, leczenie, diagnoza

Zamknij