Feromony – czym są i w jaki sposób działają?

Feromony – czym są i w jaki sposób działają?
5 (100%) 1 vote

Często zastanawiamy się dlaczego niektóre kobiety pomimo przeciętnej urody zdecydowanie bardziej przyciągają do siebie mężczyzn czy w  jaki sposób zwyczajny mężczyzna pozyskuje respekt oraz ma w sobie dziwną aurę dominacji lub też w jaki sposób niektórzy ludzie są bardzo komunikatywni i z łatwością wchodzą w interakcje międzyludzkie. Tak, na to wszystko znaczący wpływ mają feromony.

Feromony są związkami chemicznymi wydzielanymi przez nasz organizm. Dla zmysłu powonienie człowieka są pozbawione zapachu, jednak wdychane są bezpośrednio przez nos i docierają do mózgu. Są sposobem na komunikacje zwierząt z innymi osobnikami za pomocą zapachu, chociaż my ich nie wyczuwamy – przekazują odpowiednią informację dla umysłu bezpośrednią drogą. Chociaż w dzisiejszych czasach przy naszym trybie życia feromony są wydzielane w mniejszym stopniu niż dawniej, możemy znaleźć na rynku wiele dostępnych produktów z dodatkiem feromonów. Dowiedz się w jaki sposób chemia wpływa na nasze funkcjonowanie w społeczeństwie oraz relacje w innymi.

Feromony a ich wpływ na otoczenie

Feromony w bardzo dużym stopniu wpływają na nas samych oraz otoczenie w jakim się znajdujemy. Dzięki stosowaniu feromonów stajemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej, nasze stosunki seksualne są dłuższe, bardziej intensywne oraz występują z większą częstotliwością.

Jednak feromony są ważnym aspektem nie tylko w sferze łóżkowej. Wpływ feromonów w bardzo dużej mierze zależy od ich struktury chemicznej, jednak większość zwiększa naszą atrakcyjność oraz dodaje pewności siebie. Bardzo często ułatwia też komunikacje, szybciej ludzie przed nami się otwierają i darzą nas sympatią. Łatwiej też jest nam nawiązywać nowe relacje oraz przełamać nieśmiałość.

Stosowanie feromonów ma wiele zalet, oto niektóre z nich:

  • Zwiększenie atrakcyjności
  • Otwartość oraz pewność siebie
  • Podniesienie wiarygodności podczas kontaktów w innymi osobami
  • Lepsze traktowanie na rozmowach kwalifikacyjnych
  • Lepszy kontakt z drugim człowiekiem
  • Większy szacunek w stosunku do naszej osoby
  • Większa wrażliwość oraz bogatsze stosunki seksualne
  • Łatwiejsze kontakty oraz zawieranie bliższych relacji z innymi
  • Przewodnictwo w grupie, efekt lidera

Rodzaje feromonów i ich podział

Feromony możemy podzielić na męskie oraz żeńskie, chociaż większość może być używana przez obie grupy, należy dopasować ich wybór do naszych potrzeb oraz efektu na jakim osiągnięciu nam zależy.

Kopuliny

Jest bardzo popularnym feromonem wśród kobiet. Dodaje kobiecości, podnosi naszą atrakcyjność oraz dodaje szybkości i dzikości relacjom wobec mężczyzn. Ten feromon bardzo silnie wpływa na testosteron u mężczyzn, dlatego często jest wykorzystywany przez kobiety aby większość przyjemność oraz częstotliwość zbliżeń intymnym. Dodaje im też pikanterii i pewnego rodzaju dzikości, warto jednak pamiętać, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może obniżyć działanie tego feromonu.

Estratetraenol

Jest kolejnym feromonem typowo kobiecym i podobnie jak opisany wyżej – zwiększa atrakcyjność kobiety w oczach płci przeciwnej, zwiększa naszą kobiecość oraz wpływa na poprawienie stosunków w sferze intymnej. Ponadto w mniejszych dawkach poprawia nastrój dla mężczyzn a na samą kobietę wpływa pobudzająco oraz sprawia, że czuje się bardziej seksowna. W większych dawkach może być wyczuwany przez niektóre osoby, najczęściej zapach jest odbierany jako słodki i kwiatowy.

Androstadienon

Feromon polecany głównie dla mężczyzn, który bardzo dobrze wpływa na kobiety. Dzięki temu feromonowi kobiety w Twoim towarzystwie będą miały lepszy humor, będą dobrze i bezpiecznie się czuły. Ponadto w oczach kobiet staniesz się bardziej męski oraz używanie tej substancji może wpłynąć na poprawę życia intymnego.

Androstenol

Feromon uznawany za męski, jednak może być wykorzystywany przez obie płcie. Jego działanie tworzy aurę dominacji, mogącej w nadmiarze przypominać nawet agresywność. Używanie go pozwoli widzieć Cię jako osobnika dominującego, silnego, zwiększa atrakcyjność oraz pewność siebie. Polecany głównie dla osób pragnących zwiększyć swoją atrakcyjność oraz popularność wobec kobiet oraz szacunek i podporządkowanie wobec mężczyzn.

Androsterol

Jeden z najpopularniejszych męskich feromonów, który odpowiada za postrzeganie nas młodymi i pełnymi energii. Używanie go pozwala poprawić stosunki społeczne wśród ludzi obojga płci, ale wpływa również pozytywnie na ilość oraz jakość stosunków seksualnych. Chociaż oddziałuje on na poprawę relacji obu płci to najsilniej reagują na niego kobiety i skutkuje wzbogaceniem życia erotycznego. Androsterol ułatwia również zapoczątkowywanie nowych znajomości, wpływa na pewność siebie i otwartość w nawiązywaniu kontaktów. Warto jednak pamiętać, że stosowanie go w za dużej ilości może przyczynić się do efektu uległości i podporządkowania innym. Polecany jest dla mężczyzn pragnących stworzyć romantyczną atmosferę lub sukcesy w ścieżkach biznesowych wymagających dobrych relacji z klientami oraz pracownikami.

Androsteron

Kolejny z grupy feromonów typowo męskich o bardzo silnym działaniu. Wytwarza silną aurę dominacji oraz poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie ma wytwarza jednak aury seksualności, wobec kobiet jest to raczej poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji oraz zaufania. Polecany dla osób pragnących zyskać sympatie starszych kobiet, którym zależy na ustatkowaniu się.

Naturalne feromony?

Warto pamiętać, że feromony w naszym organizmie wytwarzane są naturalnie. Jednak przez obecny tryb życia i zmiany cywilizacyjne produkujemy coraz miej feromonów. Dzieje się tak na skutek częstych kąpieli, stosowania sztucznych środków higieny osobistej, używanie antyperspirantów oraz nieodpowiednia dieta. To wszystko wpływa na mniejszą produkcje feromonów, dlatego możemy kupić wiele produktów z dodatkiem feromonów i wykorzystywać je w codziennym życiu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Seks
Wskaźnik pearla – co to jest i do czego służy przy antykoncepcji

Zamknij