Dowiedz się jak w prosty sposób usunąć kamień nazębny!

Zęby są wizytówką każdego z nas, a ich śnieżnobiały, piękny blask przyciąga zazdrosne spojrzenia. Często zdarza się, że mimo pielęgnacji i regularnego dbania o nasze uzębienie zauważamy na nich żółty nalot, który spowodowany może być paleniem tytoniu, czy chociażby piciem dużych ilości kawy. Istnieje wiele prostych, domowych sposobów na poprawę wyglądu swojego uzębienia w prosty i nie wymagający ogromnego nakładu finansowego. Ciekawym sposobem na wybielenie naszych zębów jest chociażby użycie sproszkowanego węgla aktywnego, który delikatnie rozcieńczony z wodą i nałożony na nasze zęby znacznie je wybieli już po pierwszym użyciu!

Ogromnym problemem, z którym boryka się każdy z nas jest kamień nazębny, który może pojawiać się w konsekwencji braku odpowiedniej higieny w obrębie naszej jamy ustnej, czy chociażby wspomnianego wyżej zbyt częstego picia kawy i palenia. Kamień nazębny pozostawia najczęściej żółty lub brązowy nalot na naszych zębach i jego usunięcie jest nie lada wyzwaniem. Niemalże każdy z nas boryka się z problemem pojawiającego się kamienia nazębnego, zastanawiając się jak najtaniej i najskuteczniej go usunąć. Dziś przyjrzymy się bliżej temu problemowi oraz opowiemy o prostych sposobach usuwania kamienia nazębnego!

Skąd się bierze kamień nazębny?

Przyczyn pojawiającego się kamienia nazębnego może być wiele. Pierwszą i najczęstszą z nich jest nieprawidłowa lub niedostateczna higiena jamy ustnej. Zdarza się często, że kamień nazębny pojawia się wskutek nieprawidłowej techniki szczotkowania naszych zębów i jest spowodowany ich zbyt krótkim lub nieodpowiednim myciem.

Równie częstą przyczyną nieestetycznego, żółtego nalotu na zębach jest nałogowe palenie tytoniu i picie dużych ilości kawy i mocnej herbaty. Żółty nalot na zębach możemy zauważyć najczęściej u nałogowych palaczy – nawet jeśli prawidłowo i intensywnie dbają o odpowiednią higienę jamy ustnej i zębów.

Warto również dodać, że kamień nazębny może pojawiać się wskutek nieprawidłowej diety, bogatej w liczne cukry – czy to te spożywane jako dodatek do różnego rodzajów napojów i dań ale również te obecne w przetworzonych produktach.

Proste sposoby na usuwanie kamienia nazębnego:

1) Kuracja węglem aktywnym

Jednym z najciekawszych i najskuteczniejszych sposobów usunięcia kamienia nazębnego, a przy tym skutecznego wybielenia naszych zębów jest stosowanie regularnych past na zęby wykonanych ze sproszkowanego węgla aktywnego. Ten specyfik nabyć możemy w każdej aptece i większej drogerii i aby wykonać tą prostą maseczkę potrzebować będziemy jedynie 2 kapsułek węgla i odrobiny wody. Połączone składniki powinny tworzyć gęstą, zwartą masę, która po umieszczeniu i delikatnym szczotkowaniu zębów z jej użyciem nie powinna nam z nich spływać. Po 5 minutach należy spłukać tą naturalną pastę z naszych zębów i dokładnie umyć zęby. Już po pierwszym zabiegu dostrzeżemy znaczną poprawę koloru naszych zębów – będą zdecydowanie bielsze i wolne od kamienia nazębnego.

Węgiel aktywny 30 kapsułek

 

2) Płukanki z wody utlenionej

Znakomitym, prostym i przede wszystkim tanim sposobem na domowe usuwanie kamienia nazębnego jest stosowanie płukanek na bazie wody utlenionej, o której wybielających właściwościach słyszymy od lat. Jest to bowiem produkt, który przy niewielkim nakładzie finansowym pomoże usunąć nieestetyczny żółty kamień nazębny bez wizyty w gabinecie stomatologicznym. Do płukanki na bazie utlenionej potrzebować będziemy małej łyzeczki tego specyfiku, a dla lepszego efektu dodać możemy również wystudzony napar z rumianku. Tak powstałą płukanką powinniśmy płukać jamę ustną przynajmniej raz dziennie. Jest to prosty sposób, który przy regularnym stosowaniu przyniesie spektakularne efekty!

Woda utleniona 1000 ml

3) Naturalne płukanki

Idealnym rozwiązaniem, które nie tylko pomoże w prosty sposób pozbyć się kamienia nazębnego ale również znacznie wybieli nasze zęby i oczyści oddech jest stosowanie płukanek na bazie naturalnych składników – roślin i ziół. Najlepiej sprawdzą się płukanki na bazie naparu z rumianku, a dodatek mięty sprawi, że taka płukanka będzie jednocześnie odświeżającą kuracją naszej jamy ustnej, która zalecana jest szczególnie tym z nas, którzy mają kompleksy związane z nieświeżym oddechem. Należy jednak pamiętać, ze takie naturalne płukanki przynoszą znakomite efekty ale dopiero po dłuższym stosowaniu i dlatego tak ważna jest regularność i sumiennośc przy ich stosowaniu.

Suszony rumianek – idealny na napar

4) Zamienniki cukru

Ciekawym jest, że zdrowsza alternatywa cukru, jaką jest stewia znakomicie wpływa na nasze zęby. Stewia może być zamiennikiem cukry w naszej codziennej kuchni, a dzięki swojemu działaniu dodatkowo zadba o stan naszych zębów i pomoże usunąć kamień nazębny. Stewia jest znacznie zdrowszym zastępcą cukru i ze względów zdrowotnych powinna być stosowana przez każdego z nas.

Strewia w proszku

5) Trochę zieleni

Warto pamiętać również, że przede wszystkim na stan i wygląd naszych zębów wpływa to, co na co dzień spożywamy. Bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów w naszym codziennym jadłospisie powinny być owoce i warzywa, które dzięki ogromnej ilości witamin i minerałów znakomicie wpływają na nasz organizm, ale również wyraźnie wzmacniają i chronią nasze zęby. Regularne spożywanie warzyw, szczególnie tych zielonych pozytywnie wpływa na nasze uzębienie wyraźnie je wzmacniając i w naturalny sposób usuwając żółty nalot. Powinniśmy więc połączyć przyjemne z pożytecznym i regularnie spożywać owoce i warzywa, które pozytywnie wpłyną na nasz organizm – w tym na stan naszego uzębienia.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.