Controloc Control – lek, który warto mieć w swojej apteczce

Controloc Control – lek, który warto mieć w swojej apteczce
Oceń ten post

Z pewnością jakaś część osób nigdy nie doświadczyła zgagi i nie wie, czym jest charakterystyczne, bardzo nieprzyjemne palenie w przełyku. Takich osób jest jednak bardzo niewiele, gdyż wyniki badań pokazują, że zgaga dotyka osób w każdym wieku, nawet dzieci. Problemu tego zdecydowanie nie powinno się zaniedbywać, nie tylko dlatego, że znacząco obniża on komfort życia.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że dostawanie się do przełyku, a nawet jamy ustnej kwaśnej treści pokarmowej, co powoduje zgagę, może uszkodzić przełyk, a nawet szkliwo zębów. Osoby, u których zgaga trwa długi czas, narzekają często na drapanie w gardle, chrypkę, a nawet ból gardła, zaś ci, którzy doświadczają tego problemu bardzo często, mogą mieć zęby osłabione na skutek chemicznej demineralizacji szkliwa, spowodowanej przez kwasy żołądkowe. Tego trzeba unikać, a umożliwia to lek na zgagę Controloc Control.

Szybkie działanie

Zgagi najlepiej jest unikać, czyli przede wszystkim wystrzegać się pokarmów, które ją powodują (ale nie jest to proste, nie tylko ze względu na preferencje pokarmowe, ale też długi wykaz składników, jakie mogą wywoływać ten problem), używek, zwłaszcza alkoholu i papierosów, a także nie oddawać się aktywności fizycznej bezpośrednio po posiłkach. Jednak czasami palenie w przełyku czy kwaśne odbijanie może pojawić się nawet mimo stosowania się do tych zasad. W takich przypadkach zdecydowanie nie warto czekać, ale jak najszybciej sięgnąć po lek Controloc Control. Lek należy przyjąć przed posiłkiem, dlatego osoby, które nie mogą odmówić sobie ulubionych pokarmów bądź podejrzewają, że dany posiłek wywoła u nich zgagę, powinny lek ten mieć zawsze przy sobie. Już po krótkim czasie można będzie poczuć ulgę. Jego działanie opiera się na blokowaniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Dzięki temu treść pokarmowa cofająca się do przełyku nie jest już drażniąca i nieprzyjemne palenie w przełyku ustaje.

Controloc Control uwalnia od zgagi.

Lek na zgagę Controloc Control jest bardzo wygodny w stosowaniu. Istotną informację stanowi fakt, że nie wchodzi w interakcje z przyjmowanymi pokarmami, a więc można go zażywać bez względu na to, co się właśnie spożywa. Bardzo wygodne i dobre dla organizmu jest też to, że optymalna dawka substancji aktywnej w jednej tabletce powoduje, iż leku tego nie trzeba stosować częściej niż raz na dobę. Choć jest przeznaczony do kilkudniowego leczenia objawów zgagi, ulgę zazwyczaj można poczuć już po pierwszym dniu, jest to więc lek na zgagę idealny zwłaszcza dla tych osób, które męczy problem ten w szczególnie nasilonej postaci – zgaga trwająca nawet przez kilka dni zdarza się niestety bardzo często, nie tylko u osób, u których występuje choroba refluksowa żołądka i taka właśnie zgaga jest najbardziej szkodliwa. Warto też zauważyć, że Controloc Control jest lekiem, a nie suplementem diety i jego skuteczność jest wyższa niż w przypadku suplementów mających zwalczać objawy zgagi.

Więcej o leku oraz zgadze przeczytasz na stronie http://www.controloccontrol.pl

CONTROLOC Control® 20 mg Skład: 1 tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego). Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, zarzucanie treści żołądkowej) u dorosłych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Jednoczesne podawanie z atazanawirem. Podmiot odpowiedzialny: Takeda GmbH, Byk-Gulden-Str. 2, D-78467 Konstanz, Niemcy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Leki, Zdrowie
Napar z imbiru – właściwości lecznicze i odchudzające. Przepis na napar z imbiru

Zamknij