Zasady diety tłuszczowej – pomoc w szybkiej utracie wagi

Zasady diety tłuszczowej – pomoc w szybkiej utracie wagi
5 (100%) 3 votes

Większość z was zapewne sądzi, że to tłuszcz prowadzi do przybierania na wadze – nic bardziej mylnego. To właśnie węglowodany prowadzą do tycia, gdyż za ich sprawą tłuszcz odkłada się w naszym organizmie. Badania wykazują iż to nie tłuszcz jest winą otyłości tylko jest to spowodowane nierównowagą hormonalną. Za proces tycia odpowiada przede wszystkim insulina, której zadaniem jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi. To właśnie trzustka jest odpowiedzialna za jej produkcję. Już samo myślenie o spożywaniu jedzenia symuluje ten proces.

Wystarczy mała dawka posiłku aby wydzielanie insuliny się zwiększyło. Wtedy glukoza ze zjedzonego posiłku zaczyna zalewać krwioobieg – dzieje się tak gdy spożywamy węglowodany. Insulina zostaje przetworzona na potrzebną nam energię, a komórki tłuszczowe magazynują się w formie tłuszczu. Jeżeli chcemy więc stracić na wadze musimy ograniczyć ilość spożywanych przez nas węglowodanów, które stymulują wydzielanie insuliny. Nie wszyscy jednak jedząc węglowodany tyją, dlatego dietę tłuszczową szczególnie zaleca się osobom, które mają z tym problem.

Czym jest dieta tłuszczowa?

Dieta tłuszczowa zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Osoby stosujące ją szybko chudną mimo tego iż jedzą tłusto. Jedzenie mięsa i tłuszczu, przy równoczesnym unikaniu pokarmów zawierających cukry proste, wywiera bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dieta tłuszczowa jest jedną z niewielu diet, które zostały bardzo dobrze przebadane.

Dieta ta stanowi rewolucję wspomagającą odchudzanie! Zapewnia ona maksymalny poziom energii i znikomą ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Dieta tłuszczowa nie należy do diet, które są łatwe. Przy jej stosowaniu trzeba radykalnie zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Dieta tłuszczowa polega na wyeliminowaniu węglowodanów ze swojej diety. Należy natomiast zastąpić je białkiem i tłuszczami, które nie powodują tycia. Otóż organizm pozbawiony tego składnika zaczyna produkować ciała ketonowe, które mają za zadanie chronić mięśnie przed zamianą na energię oraz dodatkowo mają odżywiać mózg. Dieta tłuszczowa powinna być głównie oparta na spożywaniu białka i tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. Trzeba pamiętać również o tym iż nie wszystkie produkty zawierające węglowodany są tak samo tuczące.


Zasady diety tłuszczowej

Sekretem i generalną zasadą diety tłuszczowej jest zachowanie właściwych proporcji między białkiem, tłuszczem i węglowodanami – spowoduje to iż organizm zacznie sięgać po zapasy zgromadzone w tkance tłuszczowej, dzięki czemu zaczniemy tracić na wadze. Przede wszystkim należy zredukować liczbę spożywanych węglowodanów do nie więcej niż 20 gram dziennie. Godziny posiłków nie są wyznaczone – powinno się jeść wtedy gdy poczujemy głód. Po przystosowaniu się organizmu do nowej diety zapotrzebowanie na białko zacznie się zmniejszać. Jak przy każdej innej diecie zalecane jest picie dużej ilości wody.

Co jeść podczas diety tłuszczowej?

Podczas diety tłuszczowej należy unikać przede wszystkim słodzonych napojów, ryżu, ziemniaków, kaszy czy makaronów. Ponadto należy także wykluczyć z diety pieczywo, ponieważ jest bogate w węglowodany. Przy diecie tłuszczowej zaleca się spożywanie:

  • wołowiny
  • wieprzowiny
  • jaj
  • serów
  • śmietany
  • majonezu
  • smalcu
  • owoców morza

Należy zwracać uwagę na etykiety kupowanych przez nas produktów. Nie unikajcie tłuszczu! Należy cały czas pilnować czy dostarczamy naszemu organizmowi również wystarczającą ilość białka. Aby dieta była zrównoważona należy zjadać około 2 szklanek warzyw dziennie. Napoje, które będziemy pić powinny nie zawierać cukrów. Jednak niech nas nie zmyli to iż w składzie produktów spożywczych nie znajdziemy cukru. Często występuje on pod takimi nazwami jak sacharoza, dekstroza, maltoza, laktoza, glukoza, syrop z agawy, syrop klonowy czy fruktoza.

Z wielu węglowodanów najgorsza jest właśnie fruktoza zawarta w owocach, miodzie czy cukrze. Może zdarzyć się również sytuacja, w której nasza waga się zatrzyma. Oczywiście jest na to sposób. Musimy ograniczyć spożywane węglowodany poniżej 20 gram. Dieta może mieć też odwrotny skutek. Możemy chudnąć za szybko – w tej sytuacji trzeba zwiększyć ilość spożywanych węglowodanów. Dieta tłuszczowa poprawi nasze samopoczucie i dzięki niej zyskamy więcej energii, a przede wszystkim stracimy zbędne kilogramy. Nasz organizm się wzmocni i stanie się zdrowszy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Dieta, Odchudzające
Dieta katogenna – wady,zalety i zasady stosowania

Zamknij