Wada zgryzu – jak ją pokonać?

Wada zgryzu na pewno spędza sen z powiek dużej części społeczeństwa, jednak nie każdy wie że bardzo łatwo można sobie poradzić z takim problemem i to bez konieczności noszenia widocznych metalowych aparatów. W dzisiejszych czasach liczy się komfort i estetyka dlatego aparaty lingwalne są idealnym rozwiązaniem dla osób które dyskretnie chcą. poprawić swój uśmiech.

Dla kogo taki aparat?

W tej kwestii można powiedzieć iż nie ma ograniczeń wiekowych. Z racji iż mocowany jest od strony języka jest niewidoczny więc idealnie sprawdzi się dla osób które z powodu pracy nie chcą nosić tradycyjnych aparatów. Oczywiście aparat lingwalny może być noszony także przez młode osoby, a nie od dziś wiadomo że w środowisku nastolatków bardzo łatwo stać się obiektem drwin. Dobranie i założenie aparatu wymaga wcześniejszej wizyty u lekarza ortodonty. Najlepiej skorzystać z usług ortolingwa2.pl, gdzie świadczone są usługi na najwyższym poziomie.

Zalety nowoczesnych aparatów

Nie da się ukryć iż stosując aparat lingwalny można w krótkim czasie i co ważne bezboleśnie wyeliminować nawet duże wady zgryzu. Już na pierwszej wizycie lekarz przeprowadzi badanie, pobierze odcisk bo aparat musi być przygotowany ściśle do potrzeb pacjenta. Na pewno dużą zaletą jest fakt, iż jest niewidoczny i nie powoduje znacznego dyskomfortu. Owszem po założeniu pacjent może czuć się nieswojo jednak wszelkie dolegliwości szybko miną. Nie powoduje zniekształcenia mowy, co niestety ma miejsce przy tradycyjnych metalowych aparatach. Zalet nowoczesnych aparatów ortodontycznych jest naprawdę wiele i mimo że ich cena jest stosunkowo wysoka, warto zainwestować w piękny uśmiech który jest podstawa w relacjach międzyludzkich.

Jak wykonywany jest aparat lingwalny?

Jak już zostało wspomniane aparat tego typu wykonywany jest ściśle dla danego pacjenta. Ortodonta z ortolingwa.pl albo pobiera wycisk albo wykonuje skan uzębienia, po czym na jego podstawie tworzony jest aparat. Zazwyczaj odlewany jest ze szlachetnych metali, więc nie należy obawiać się ani o jego jakość ani o to że będzie miał negatywny wpływ na zęby. Samo założenie aparatu nie jest procesem ani skompilowanym ani czasochłonnym, gdyż posiada on specjalne zamki które są mocowane symultanicznie. Ściąganie aparatu po zakończonym leczeniu także jest łatwą czynnością, jednak należy pamiętać iż nie wolno robić tego samodzielnie, gdyż można uszkodzić delikatną śluzówkę jamy ustnej. Zakładaniem jak i ściąganiem aparatu powinien zając się lekarz ortodonta.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.