Tribulus Terrestris czyli buzdyganek naziemny na problemy z erekcją

Buzdyganek naziemny to polska nazwa na roślinę znaną w medycynie jako tribulus terresrtis pochodzącą z terenów Indii i Azji, znana była ona już od wielu wieków i używana w tamtejszej medycynie ludowej. Sama Ayurveda podaje liczne jej zastosowanie, które zostało dosyć niedawno odkryte przez zachodni świat. Według badań jeszcze z ubiegłego wieku roślina ta ma pozytywne działanie na mężczyzn, właściwe jej stosowanie może zwiększyć nie tylko masę mięśniową i testosteron, ale również podbić libido, a nawet podnieść płodność! Z tego względu jest częstym składnikiem odżywek dla sportowców, które mają przeciwdziałać licznym skutkom ubocznym niekiedy spowodowanych przez nielegalny doping.

Czym jest tribulus terrestris czyli buzdyganek naziemny

To roślina jednoroczna o parzystych liściach, która uwielbia mocno nasłonecznione miejsca, która często jest komponentem preparatów na serce oraz odżywek dla sportowców w celu zdrowego podbicia testosteronu. W przeciwieństwie do środków dopingujących tribulus terrestris jest niezwykle bezpieczny i podniesienie testosteronu nie powoduje skutków ubocznych jak łysienie czy impotencje.

Pamiętaj! Dawkowanie tribulus terrestris

Zalecana dzienna dawka wynosi do 6mg na dobę!

Działanie tribulus terrestris

Głównym działaniem tribulus terrestris jest podnoszenie ilości produkowanego testosteronu. Badania prowadzone na zwierzętach potwierdzają tę teorię. W Bułgarii w latach 70-tych XX wieku prowadzone były badania również na niepłodność, które potwierdzają ten fakt. Dzięki podniesieniu produkcji testosteronu zwiększa się produkcja plemników oraz podnosi się libido, co więcej sprzyja to również przyrostowi masy mięśniowej przez co często dodawany jest do odżywek dla sportowców. Co istotne jego działanie jest zupełnie różne od środków dopingujących, dlatego też jest całkowicie bezpieczny nawet dla osób trenujących zawodowo. Oprócz tego przeciwdziała rozwojowi chorób serca, łysieniu a nawet ginekomastii.

Kiedy warto suplementować tribulus terrestris

Jeżeli nie ma przeciwwskazań do stosowania może go suplementować stale w celu zapobiegania pewnym chorobom. Lekarz również może go przypisać w formie kapsułek jako terapia przy ginekomastii. Jednak jego obecnie najpopularniejszym przeznaczeniem jest wspomaganie pracy organizmu sportowców zarówno tych zawodowych jak i hobbystycznych. Ze względu na działanie podbijające produkcję testosteronu jest niezwykle pożądany, ponieważ to właśnie ten hormon sprzyja rozwojowi podczas treningu.

 • Buzdyganek naziemny czyli tribulus terrestris w kulturystyce – najczęściej buzdyganem nadziemny polecany jest kulturystom wraz z połączeniem treningu HST, dzięki czemu mięśnie szybko i równomiernie przyrastają. Do tego buzdyganek „pilnuje” aby najistotniejsze męskie organy były w pełni sprawne w przeciwieństwie do chemicznych środków dopingujących, które wręcz mogą powodować stałą impotencje. Testosteron podczas suplementacji buzdygankiem wytwarzany jest w naturalny sposób a nie sztucznie dostarczany dzięki czemu nie ma powodów do obaw!

 

 • Na problemy z erekcją i libido – jak donoszą badania tribulus terrestris jest idealną naturalną viagrą! Roślina ta jest pomocna do tego stopnia, że nie zaleca się jej częstego stosowania bez stałej partnerki, gdyż podnosi ona libido do dosyć wysokiego stopnia i niemożliwość zaspokojenia może być frustrująca. Jednak ze względu na roślinne pochodzenie niezbędna jest nieco dłuższa kuracja, mimo to roślina ta jest uważana za silny afrodyzjak.
 • Ziołowe leczenie niepłodności – badania, które rozpoczęły się w Bułgarii nad niepłodnością mężczyzn potwierdziły, że w przypadku gdy plemniki są zbyt nieruchliwe oraz ejakulat ma zły skład regularne przyjmowanie rośliny tribulus terrestris sprzyja poprawie ruchliwości oraz składu ejakulatu który pozwala na zapłodnienie komórki jajowej. Jest to jedna z lepszych metod leczenia niepłodności ziołami znana już w starożytnych Indiach!

Swanson Tribulus Terrestris wyciąg Extrakt 500mg

 • Przy chorobach serca – Zostało potwierdzone medycznie, że buzdyganek naziemny jest rośliną sprzyjającą obniżanie ilości złego cholesterolu we krwi przy jego regularnym stosowaniu, dzięki czemu hamuje on rozwój chorób serca, wieńcowych oraz żył poprawiając ich jakość oraz sprzyjając dobremu cholesterolowi.
 • Przeciwko łysieniu – Chociaż tribulus terrestris podnosi produkcję testosteronu to jest to nieco inny chemicznie testosteron niż ten który powoduje łysienie. Zawarte składniki w roślinie pozwalają na zahamowanie tych procesów, jednocześnie w połączeniu ze środkami wspomagającymi porost włosa będzie powodować większy ich przyrost.
 • Przy ginekomastii – Podnosząc poziom testosteronu regularne spożywanie buzdyganka sprzyja cofnięciu się choroby nazywanej ginekomastią, czyli powiększeniem się gruczołów sutkowych u mężczyzn na kształt kobiecych. Często jest proponowany w przypadku gdy leki, które stosujemy mogą wywołać takie właśnie efekty jako środek przeciwdziałający a jednocześnie nie obniżający działania leków.
Ciekawe! Silny afrodyzjak

Tribulus terrestris zaliczany jest do roślin nazywanych afrodyzjakami, a co więcej uważany jest za jeden z silniejszych.

Efekty regularnego stosowania tribulus terrestris

 • poprawa stanu mięśni oraz umięśnienia
 • zahamowanie wypadania włosów oraz łysienia
 • przeciwdziałanie ginekomastii
 • poprawa pracy serca
 • poprawa kondycji żył i tętnic
 • Lepsze ukrwienie mięśni
 • Podniesiony poziom libido
 • Zwiększenie się ruchliwości plemników oraz stanu spermy u niepłodnych mężczyzn

Kiedy unikać stosowania tribulus terrestris – przeciwwskazania

Brak jest znanych medycynie przypadków, w których buzdyganek mógłby być niebezpieczny dla zdrowia oprócz istotnego przekroczenia zalecanych dawek. Znaczne przekroczenie może okazać się trujące, jednak przyjmując go w formie kapsułek czy leków nie ma obawy do śmiertelnego przedawkowania. Ze względu na wspieranie produkcji testosteronu jest odradzany kobietom w ciąży, karmiącym oraz z zaburzeniami miesiączkowania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.