TOP 10 – najlepsze płyny do płukania jamy ustnej do 40 zł – ranking

Płyny do płukania jamy ustnej to co raz popularniejszy środek, który miałby dodatkowo wspomagać oczyszczanie i dbanie o higienę naszej jamy ustnej. Jednak przed zakupem warto zorientować się, które z produktów są najlepsze oraz czym się kierować przy wyborze takiego płynu. Istotna jest bowiem nie tylko cena, ale również funkcja jaką ma pełnić nasza płukanka. Również ważne jest, że płyny do płukania są inne dla dzieci, a inne dla dorosłych!

Rodzaje płynów do płukania ust

Chociaż może nam się wydawać, że płyny do płukania jamy ustnej są takie same, to jednak mogą się one bardzo różnić od siebie, powinno się więc je wybierać w zależności od potrzeb i zaleceń dentysty , stomatologa.

  • Płukanki na suchość w ustach
  • Płukanki na nieprzyjemny zapach z ust
  • Płukanki przeciwdziałające osadzaniu się kamienia nazębnego
  • Płukanki wybielające
  • Płukanki reminalizujące
  • Płukanki antybakteryjne
  • Płukanki na nadwrażliwe zęby i dziąsła
  • Płukanki 2 w 1 (mające na celu pełnić funkcję pasty i płukanki w jednym)

Płyny do płukania ust dla dzieci

Istotne jest, aby nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia innych płukanek do ust niż tylko specjalnie przygotowane dla dzieci. Mają one delikatniejsze składniki oraz przystosowane są do tego, że dzieci jeszcze nie zawsze potrafią właściwie wypluwać. Co więcej są to zawsze płukanki pozbawione w składzie alkoholu, więc są absolutnie bezpieczne, jednak dzieci mogą stosować płukanki dopiero po 6 roku życia!

Ważne! Takich płynów do płukania ust lepiej unikać!

Unikaj płukanek w których składzie znajduje się alkohol. Chociaż ma on działanie antybakteryjne jest również silnie przesuszający co może powodować szybsze powstawanie i wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu z ust. Przesuszenie śluzówki wpływa na szybszy rozwój bakterii!

Płyny do płukania ust dla dorosłych

Są znacznie silniejsze oraz mogą zawierać alkohol, który jednak nie jest najlepszym składnikiem takiej płukanki do ust. Główną różnicą jest nie tylko smak, ale właśnie skład, aktywnych substancji jest więcej i w wyższych stężeniach, ponieważ dorośli sprawnie wypluwają płyn oraz są więksi niż dzieci co ma znaczny wpływ na dobór płukanki.

Kiedy i jak stosować płyny do płukania ust

Płyny do płukania można stosować na dwa sposoby: przed myciem zębów szczoteczką, aby zmiękczyły płytkę kamienia oraz dla dzieci wybarwiły ją, aby było wiadomo gdzie dokładnie należy myć oraz między myciem zębów jako dodatkowa ochrona i odświeżenie. Płyn należy wziąć do ust i płukać przepuszczając płyn przez zęby, a następnie dokładnie wypluć i nie płukać ust czystą wodą.

TOP 10 najlepszych płynów do płukania jamy ustnej

1. IWHITE wybielający płyn do płukania ust 500ml

To płyn do płukania ust idealny dla osób, które pragną w sposób nieszkodliwy rozjaśnić przebarwienia oraz uzyskać bielsze i bardziej lśniące zęby! Niebieski barwnik zawarty w płukance pozostawia cieniutką warstwę na zębie dzięki czemu światło zmienia kąt odbicia i zęby wydają się bielsze. Co więcej podczas wybielania nie uszkadza szkliwa zębów. Dla właściwego efektu należy płukać dwa razy dziennie po myciu zębów!

2. ZIAJA płyn do płukania ust Mintperfekt Activ przeciwpróchniczy 500ml

To idealny delikatny płyn, który nie zawiera alkoholu dzięki czemu skutecznie walczy nie tylko z brzydkim zapachem z ust, ale również działa wyraźnie przeciw-próchniczy i antybakteryjnie. Odpowiednie jony i związki florku pozostawiają na zębie odpowiednią warstwę ochronną, która będzie chronić nasze zęby podczas dnia. Aby zmaksymalizować jego działanie warto płukać nim usta niedługo po posiłku oraz unikać picia napoi przez 30 minut po zastosowaniu!

3. Listerine Original Płyn do Płukania Ust 1500ml

Listerine to kultowa marka na rynku płynów do płukania ust, na którą warto zwrócić uwagę. Jest idealnym płynem do sporadycznej codziennej poprawy jakości oddechu, jednak ze względu na zawartość alkoholu nie jest wskazana ani dla dzieci, ani dla osób cierpiących na halitozę czyli chroniczny nieprzyjemny zapach z ust. Jest o jednak idealnym płynem po ciężkich posiłkach, które mogły uszkodzić naszą płytkę nazębną!

4. L’ANGELICA płyn do płukania ust 500ml

L’angelica to płyn oparty przede wszystkim na bazie ziołowej z niewielką ilością substancji chemicznych, dzięki czemu nada się dla osób wrażliwych oraz dzieci! Łagodzi podrażnienia, goi rany i co najważniejsze nawilża dzięki czemu ograniczony jest rozwój bakterii a także dzięki mięcie pieprzowej i owemu nawilżeniu pozostawia na dłużej przyjemny i świeży zapach z ust!

5. Dentaid Vitis Orthodontic Mouthwash Płyn do Płukania Ust 500ml

Vitis płyn do płukania ust jest środkiem skonstruowanym z myślą o osobach noszących aparaty dentystyczne na zębach, ma za zadanie wspomagać szczotkowanie, które podczas noszenia aparatu jest znacznie utrudnione! Dzięki swojemu unikalnemu składowi wspiera nie tylko zęby podczas leczenia ortodontycznego, ale również pomaga utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej podczas tego trudnego okresu!

6. Listerine 250ml Smart Rinse Łagodnie Miętowy Płyn Do Płukania Ust

To płyn stworzony z myślą o dzieciach. Jest bezpieczny od 6 roku życia czyli od najniższego możliwego wieku w którym dzieci mogą stosować płyny do płukania ust. Jest o smaku miętowym jednak znacznie delikatniejszym niż jego odpowiedniki dla osób dorosłych przez co nie zrazi do siebie młodego użytkownika. Ma również bezpieczne składniki, które nie uszkodzą zdrowia a zapewnią zdrowe zęby bez próchnicy!

7. LACALUT ACTIV Płyn do płukania ust 300 ml

Lacalut jak cała linia produktów z tej firmy jest idealnym środkiem do wymagających ochrony zębów. Jak zapewnia producent można stosować go kilka razy na dzień zarówno przed myciem zębów kiedy zmiękcza płytkę kamienia nazębną lub też po myciu zębów i w trakcie dnia między posiłkami, kiedy to eliminuje zbędne bakterie i pozostawia świeży oddech na długi czas!

8. BLANX BioRepair Plus Płyn do płukania ust 500 ml

Masz nadwrażliwe zęby, które zbytnio reagują na temperatury a nawet słodki smak? To idealny produkt właśnie dla Ciebie! Zadba o zęby, wzmocni je i sprawi, że już nigdy nie będą tak delikatne. Co więcej naprawi zniszczone szkliwo, nie zabarwi zębów sztucznymi składnikami oraz zabezpieczy je przed próchnicą!

9. Baikadent Płyn do ust miętowy 300ml

To płyn można by powiedzieć do zadań specjalnych, jest bezpieczny już od szóstego roku życia! Pomaga leczyć stany rozpulchnienia, stany zapalne dziąseł, afty, a nawet pleśniawki! Producent zaleca stosowanie płynu po myciu zębów oraz unikanie spożywania i picia napoi do 30 minut po płukania ust, aby uzyskać efekt leczenia niezbędne jest stosowanie produktu co najmniej dwa razy dziennie!

10. VADEMECUM Pasta i Płyn do Płukania Ust 2w1 2 x 75 ml Menthol Fresh

To unikalna formuła dwa w jednym, oznacza to, że można śmiało stosować ten płyn jako pastę do zębów. Można go używać zarówno jako płukanki do usta, ale również można chwycić za szczoteczkę i przy jego użyciu dokładnie wyszczotkować zęby! Jest to idealna forma pasty i płynu na podróże, ponieważ wystarczy nam jedna buteleczka na dwie różne potrzeby!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.