TOP 10 – najlepsze alkomaty – ranking

TOP 10 – najlepsze alkomaty – ranking
5 (100%) 3 votes

Prawie każdemu kierowcy zdarzyło się, że po nieco zakrapianej alkoholem imprezie zastanawiał się następnego dnia czy może prowadzić samochód. Niektórzy bezmyślnie wsiadają za kółko, często powodując przy tym wypadki. Inni wybierają spacer na pobliski komisariat, by tam profesjonalnym alkomatem zbadać swoją trzeźwość. Zdarza się jednak, że najbliższy komisariat jest oddalony o kilka lub nawet kilkanaście kilometrów, co znacznie zniechęca do spaceru. Wato więc być ubezpieczonym i mieć przy sobie podręczny alkomat, który pokaże nam czy możemy wsiąść za kierownicę. Oto wykaz 10 naszym zdaniem najlepszych alkomatów dostępnych na rynku.

  1. ALCO2GO Alkomat jednorazowy

Jest to prosty alkomat jednorazowy o niewielkich rozmiarach, który warto mieć w samochodzie. Alkomat zawiera substancję, która kilka sekund po dmuchnięciu w ustnik wskaże nam, czy możemy prowadzić samochód.


ALCO2GO

  1. CLATRONIC AT 3605

Jest to niewielki alkomat zasilany bateriami. Zmieści się w każdej kieszeni, więc zawsze możemy go mieć pod ręką. Pokazuje od 0,0 promila do 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest niezwykle prosty w obsłudze – posiada jedynie cztery guziki, w tym jeden włączający urządzenie. Dodatkowo jest wyposażony w dwa wyświetlacze, z których jeden po pokazaniu promili podświetla się na zielono – jeżeli możemy jechać, lub na czerwono – jeżeli stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu jest zbyt wysokie.


Alkomat CLATRONIC

  1. Kemot alkomat KT-560

Jest to dość precyzyjny kieszonkowy alkomat, zasilany baterią 9V.  W razie potrzeby do zestawu dołączony jest zasilacz, który możemy podłączyć do gniazda ładowarki samochodowej. Jedna bateria pozwala na wykonanie 200 pomiarów, które możemy wykonywać jeden po drugim w odstępie czasowym krótszym niż 60 sekund. Czas pomiaru to jedyne 20 sekund. Alkomat wyposażony jest w czytelny wyświetlacz oraz zapamiętywanie ostatnich 20 pomiarów.


Alkomat Kemot

  1. TRACER Alokmat X101

Alkomat posiada trzy rodzaje przeliczania promili. Posiada spory wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem. Jest niewielkich rozmiarów i nie wymaga specjalnych umiejętności , aby go użyć. Posiada wymienny ustnik, który można zainstalować z obu stron oraz alarm o głośnym dźwięku.


Alkomat Tracer

  1. MACMA alkomat

Jest to alkomat o niezwykle estetycznym wyglądzie. Aby go użyć nie potrzbujemy ustnika, ponieważ dmucha się w niego z odległości kilkunastu centymetrów. Charakteryzuje się bardzo czułym i dokładnym pomiarem, z dokładnością do 0,001 promila. Urządzenie nie posiada wyświetlacza, jednak po przekroczeniu granicy 0,5 promila włącza się alarm, który informuje nas, że nie możemy prowadzić samochodu. Dzięki braku ustnika, z alkomatu może korzystać kilka, nawet kilkanaście osób jeden po drugim.


Alkomat MACMA

  1. HURTEL Kieszonkowy alkomat do telefonów

Firma HURTEL proponuje bardzo  ciekawe rozwiązanie, którym jest możliwość podłączenia alkomatu do telefonu przez złącze micro USB, wystarczy, że model będzie wyposażony w technologię OTG. Aby zbadać poziom wydychanego alkoholu, należy podłączyć go do telefonu i włączyć, poczekać aż skończy się odliczanie od 10 do 0 i dmuchnąć w ustnik. Po kilku sekundach ekran alkomatu pokaże szacowaną liczbę promili i podświetli się na jeden z trzech kolorów: zielony, pomarańczowy lub czerwony, który oznacza, że nie można prowadzić samochodu.


Alkomat Hurtel

  1. DATECH ALCOFIND AF35

Największym plusem tego urządzenie jest wyposażenie go w elektrotechniczny sensor, o czułości od 0,01 promila do 5 promili. Alkomat charakteryzuje się działaniem podobnym do działania alkomatów policyjnych. System posiada właściwości, które informują użytkownika o ewentualnej potrzebie kalibracji. Dodatkowo urządzenie ostrzega o niskim poziomie baterii. Ponadto posiada duży wyświetlacz lcd, jest też niezwykle proste w użyciu, posiada jeden przycisk funkcyjny.Alkomat Datech

  1. PROMILER AR 8000

Alkomat niewątpliwie odznacza się wysokimi walorami estetycznymi, można powiedzieć, że wyglądem przypomina Ipoda. Wygląd to jednak nie jedyny atut alkomatu. Posiada on szczególnie czuły sensor elektrotechniczny, który został wzbogacony o stop platyny, której zawdzięcza jeszcze większą dokładność. Duży wyświetlacz umożliwi wygodne odczytanie wyniku.


Alkomat promiler AR 8000

  1. PROMILER ALKOMAT AL9000C

Oto kolejny alkomat wyposażony w elektrotechniczny system wzbogacony o stop platyny, który pozwala na niezwykle dokładny pomiar alkoholu w wydychanym powietrzu. Czas pomiaru został skrócony do 6 sekund. Urządzenie dba również o utrzymanie wysokiego poziomu baterii, by można było je jak najdłużej użytkować. Duży podświetlany wyświetlacz oraz sygnał alarmowy pomogą w użytkowaniu alkomatu.

Alkomat promiler 9000C

  1. ALCOBLOW Bezustnikowy alkomat

Dużą zaletą tego urządzenia jest brak konieczności używania ustnika. Wykonanie pomiaru to zaledwie 5 sekund, przy zachowaniu precyzyjnej dokładności, która prawie nie odbiega od alkomatów stosowanych przez policję. Ciekawostką jest zastosowanie trybu pasywnego, który włączamy po wciśnięciu przycisku passive; opcja jest przydatna, gdy osoba odmawia wykonania pomiaru lub gdy chcemy zbadać obecność alkoholu w pojemniku.

Alkomat ALCOBLOW

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Uncategorized
TOP 10 – najlepsze podkłady mineralne – ranking

Zamknij