Tantum Rosa- Czym jest, wskazania, przeciwwskazania, rodzaje, dawkowanie

Dolegliwości okolic intymnych są coraz częściej spotykanym problemem wśród kobiet. Świąd, pieczenie oraz upławy o nieprzyjemnym zapachu i niepokojącym kolorze mogą wskazywać na infekcje pochwy. W takim przypadku konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają bakterie i zapobiegają nawrotom. Do takich preparatów należy Tantum Rosa, który budzi zaufanie wśród kobiet od ponad 20 lat! Co warto wiedzieć o tym preparacie? Jak należy go stosować? Jak zapobiegać nawrotom infekcji okolic intymnych?

Tantum Rosa- Co to jest?

Tantum Rosa to niesteroidowy preparat, który stosowany jest w przypadku stanów zapalnych okolic intymnych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe. Zalecany jest przez wielu ginekologów. Preparat stosowany jest miejscowo. Substancją czynną jest tutaj  benzydamina, czyli lek przeciwzapalny z kręgu NLPZ. Ten składnik w odróżnieniu od innych podobnych substancji NLPZ nie przyczynia się do hamowania aktywności cyklooksygenazy i lipooksygenazy, czyli enzymów biorących udział w szeroko pojętych przemianach lipidów błon komórkowych, które prowadzą między innymi do leukotrienów. Warto zaznaczyć, że nie powoduje uciążliwych owrzodzeń przewodu pokarmowego.  Benzydamina działa również przeciw obrzękom i hamuje przepuszczalność włosowatych naczyń krwionośnych. W miejscu zapalenia wykazuje bardzo wysoką wchłanialność i skuteczność. W minimalnym stopniu może wchłaniać się do układu krążenia, jednak nie powoduje przy tym żadnych działań niepożądanych.

Tantum Rosa- Kiedy stosować?

Preparat ten zalecany jest w przypadku odczuwania jakichkolwiek nieprzyjemnych dolegliwości ze strony okolic intymnych. Zalicza się do nich oczywiście świąd, pieczenie, upławy oraz obrzęki okolic warg sromowych i wejścia do pochwy. Wśród wskazań znaleźć można również:

  • Infekcje i zapalenie sromu oraz pochwy,
  • zapalenie szyjki macicy (na przykład po radioterapii lub po chemioterapii),
  • w okresie połogu,
  • w przypadku powstania zakażeń przed lub po zabiegach ginekologicznych.

Tantum Rosa- Kiedy należy być ostrożnym?

Niektóre sytuacje mogą powodować brak możliwości stosowania tego preparatu. W niektórych przypadkach konieczny jest kontakt z lekarzem i uzyskanie niezbędnej opinii dotyczącej stosowania. Jeżeli objawy, które wymienione zostały w punkcie wyżej, nasilają się i powodują ból, wówczas konieczna jest konsultacja lekarska i ocenienie stanu pochwy i sromu. W niektórych przypadkach długotrwałego stosowania może wystąpić również nieoczekiwana reakcja alergiczna. Również w tym przypadku konieczne jest przerwanie kuracji. Preparat ten należy stosować tylko i wyłącznie w zewnętrzne miejsca okolic intymnych lub dopochwowo. Nie stwierdzono wpływu preparatu na kierowanie pojazdami oraz na obsługiwanie maszyn.

Tantum Rosa- Przeciwwskazania

Nawet w przypadku wyraźnych potrzeb do stosowania Tantum Rosa, w niektórych przypadkach jest to absolutnie niemożliwe. Preparat nie może być stosowany, jeżeli występuje alergia na jakikolwiek składnik tego preparatu.

Tantum Rosa- Rodzaje

Tantum Rosa- Proszek do sporządzania roztworu

Proszek do sporządzania wykorzystuje się do przemywania zewnętrznych części miejsc intymnych. Zaledwie 1 g proszku zawiera aż 53,2 mg/g benzydaminy chlorowodorku, dlatego skuteczność preparatu jest bardzo wysoka. Wystarczy sporządzić roztwór i gazą jałową przemywać miejsca intymne.

Tantum Rosa- Roztwór dopochwowy do irygacji

Irygacja to rodzaj zabiegu, który polega na przepłukiwaniu wnętrza pochwy woda lub specjalistycznymi roztworami, które zawierają kwas octowy, sodę oczyszczoną i inne substancje. Niektóre kobiety przykładają do pochwy jogurt naturalny. Jest to jednak ryzykowny krok, który może pogorszyć stan pochwy. Czy w ten sposób można sobie zaszkodzić? Nie, jeżeli zabieg będzie przeprowadzany w sposób bezpieczny według zaleceń umieszczonych na ulotce. Swędzenie pochwy oraz nieprzyjemne upławy mogą świadczyć o stanie zapalnym. Irygacja zalecana jest szczególnie przed wykonywaniem zabiegu ginekologicznego, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstania zakażenia pooperacyjnego, który pociągnie za sobą groźne konsekwencje. Po konsultacji z lekarzem, który zleci stosowanie irygatora, warto zakupić Tantum Rosa do irygacji. Pozwoli to przywrócić prawidłowe pH pochwy i usunąć bakterie. Stosując roztwór dopochwowy Tantum Rosa, można pokonać swoje problemy intymne raz na zawsze! Zaledwie 100 ml roztworu dopochwowego Tantum Rosa zawiera 0,1 g benzydaminy chlorowodorku.

Tantum Rosa

Tantum Rosa- Dawkowanie

Preparat ten przygotowuje się ze specjalistycznego proszku rozpuszczanego w wodzie. Wymieszanie składników spowoduje utworzenie płynu, który należy stosować do irygacji lub do przemywania pochwy. 1 saszetkę trzeba wymieszać w 0,5 l ciepłej, przegotowanej wody i takim roztworem przemywać miejsca intymne lub stosować irygację pochwy. Zarówno przemywanie krocza, jak i płukanie pochwy powinno być wykonywane 1-2 razy na dobę przez przynajmniej 3 dni. Bez wyraźnych wskazań, nie należy stosować preparatu dłużej, niż 7 dni.

Jak prawidłowo dbać o higienę miejsc intymnych?

Wiadomo już, czym jest irygator i do czego służy. Jego stosowanie na co dzień nie jest jednak konieczne. Aby środowisko pochwy było optymalne, konieczne jest stosowanie odpowiednich płynów do higieny intymnej oraz wkładanie bawełnianej bielizny. Zalecane jest też stosowanie wkładem higienicznych, jednak należy wystrzegać się wkładek zapachowych. Jeżeli wygląd śluzu, zapach z pochwy lub ból stanie się niepokojący, wówczas konieczne jest udanie się do lekarza specjalisty, który wdroży plan leczenia i niezbędną profilaktykę, taką jak na przykład stosowanie Tantum Rosa. Do niepokojących sygnałów należy:

  • Świąd miejsc intymnych,
  • nieprzyjemny zapach śluzu,
  • brązowa lub żółta barwa śluzu,
  • pieczenie miejsc intymnych.

Tantum Rosa- Czy warto stosować?

W przypadku odczuwania jakichkolwiek nieprzyjemnych objawów, związanych z miejscami intymnymi, konieczna jest rozmowa z lekarzem. Wielu ekspertów poleca Tantum Rosa, jako najlepszy preparat do poprawy stanu miejsc intymnych. Wiele kobiet stosuje ten preparat profilaktycznie w celu odbudowania flory bakteryjnej i prawidłowego stanu pH pochwy. Zestaw do sporządzania roztworu zawiera aż 10 saszetek. Wiele kobiet skarży się na bolesność stosunków lub suchość pochwy. Często te problemy są ze sobą powiązane, dlatego zastosowanie odpowiednich preparatów jest w tym przypadku koniecznością. W pochwie namnaża się ogromna liczba bakterii ze względu na fakt, że w pobliżu znajduje się pęcherz, który również ma tendencję do zakażeń. Wszystko to prowadzi do bólu, świądu i upławów, a te z kolei prowadzą do wstydu, jaki odczuwa kobieta na co dzień.

Tantum Rosa- O czym należy pamiętać?

Należy pamiętać przede wszystkim o odpowiedniej higienie miejsc intymnych oraz o konsultacji z lekarzem. Preparat sprzedawany jest bez recepty, jednak lekarz zaleca optymalną dawkę dostosowaną do danej przypadłości. Kwestia ta dotyczy szczególnie kobiet w ciąży i w połogu. Żadnego preparatu nie należy stosować w ciąży bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Dzięki takim preparatom bardzo szybko można powrócić do normalnego funkcjonowania bez uczucia dyskomfortu i skrępowania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.