Suplementy diety na włosy

Dzisiejsza dostępność suplementów diety jest ogromna. Możemy je znaleźć praktycznie wszędzie, przyjmują je wszystkie grupy społeczne a zalecają lekarze z różnych środowisk. Jak wiemy to, co zyskuje powszechną przychylność jest też z drugiej strony mocno krytykowane. Nie inaczej jest z suplementami diety na włosy, wobec których stawia się wysokie wymagania.: mają zagęścić, odżywić, wzmocnić włosy i przyspieszyć ich wzrost. Czy wszystkie suplementy diety na włosy to potrafią? Jakie są najlepsze, a które nie sprawdzą się w naszym wypadku?

Jaki suplement diety na włosy

Suplement diety ma za zadanie uzupełniać braki w diecie, które powstają z wysoko-przetworzonych artykułów spożywczych, pełnych konserwantów, barwników i ulepszaczy smaku, wyglądu, zapachu i konsystencji. Krytycznie o żywieniu i dietach można pisać bez końca. O konieczności suplementacji wie już prawie każdy, dlatego suplementy diety na włosy są tak popularne. Włosy bardzo szybko reagują na spadek wartości odżywczych w organizmie. Koncentracja składników mineralnych we włosach przewyższa tą we krwi, dlatego przyjmowanie tabletek na włosy to nie wymysł, a coraz częściej potrzeba. Wymagają tego kobiety po ciąży, które obserwują przerzedzenie włosów, kobiety które rezygnują ze środków hormonalnych na skutek spadku estrogenu w organizmie oraz te z pań, które w dążeniu do szczupłej sylwetki zapominają o zapotrzebowaniu organizmu i włosów w witaminy i minerały.

Jaki suplement diety na włosy wybrać? To zależy od przyczyny utraty włosów. Oczywiście zdarza się, że włosy wypadają na skutek stresu, złego odżywiania, osłabienia odporności czy choroby. W takich wypadkach najlepiej jest wyeliminować przyczynę, dopiero później oczekiwać od suplementu dodatkowego działania. Suplementy diety nie sprawią, że nasze włosy będą wyglądały jak sobie wymarzyłyśmy, ale pomogą nam o nie zadbać. Dlatego nie oczekujmy cudów, a spełnienia konkretnych obietnic producenta. Produkty wspomagające włosy znajdziemy w różnych formach:

  • Tabletki na włosy – wymagają regularnego stosowania zgodnie z zaleceniami producenta. Trafiają do przewodu pokarmowego i stamtąd są doprowadzane do włosów, jeżeli brakuje im konkretnych składników. Efekty takiej kuracji nie będą widoczne od razu. Powinnyśmy je wspierać zdrową dietą, która pomoże uzupełnić inne możliwe niedobory. Niektóre z nich, np. Doppelherz Aktiv działają jednocześnie na włosy i paznokcie.
  • Ampułki na włosy – to małe zawartości płynu, które należy rozprowadzić na skórze głowy. W niektórych kulturach, np. azjatyckiej uważa się, że sekret zdrowych i pięknych włosów tkwi w skórze, która powinna być w jak najlepszym stanie, by wypuścić gęste, silne włosy. Ich działanie wzmacnia masaż, który pobudza krążenie i stymuluje do wzrostu nowych baby hair. Także przy ich użyciu powinnyśmy zadbać, by w naszej diecie niczego nie zabrakło.
  • Spraye, szampony, maski, odżywki – to kosmetyczne formuły, które będą wspomagały podjętą suplementację. Zdarza się, że z jednej serii pochodzą kosmetyki i suplementy diety, co gwarantuje najlepszą skuteczność podjętej kuracji. Tak jest w przypadku DX2, który uzupełnił szampon i odżywkę suplementem diety w tabletkach.

Jaki suplement na włosy wybrać

Suplement diety ma za zadanie dostarczyć do organizmu składniki odżywcze. Wszystkich efektów suplementów diety na włosy nie zobaczymy od razu. Efekty krótkoterminowe to poprawa ogólnego samopoczucia poprzez dostarczenie witamin i pierwiastków niezbędnych do funkcjonowania. Wtedy najczęściej obserwujemy, że nasze włosy mniej wypadają. Późniejsze efekty to przywrócenie optymalnego stanu włosów ? ich zagęszczenie, wzmocnienie, odżywienie. Dodatkowo raz przyjmowane suplementy diety zaprocentują na przyszłość ? oznacza to tyle, że raz odżywione włosy będą w stanie lepiej rosnąć w przyszłości, dlatego warto powtarzać kurację zgodnie z potrzebą. Przy przyjmowaniu suplementu diety na włosy należy wziąć także pod uwagę kilka czynników osobistych, które mogą zaważyć na działaniu specyfiku, a będą to:

  • Wiek
  • BMI
  • Stan organizmu
  • Aktywne choroby
  • Długotrwale przyjmowane leki

Suplement diety Belissa na włosy, paznokcie i skórę

Suplementy diety na włosy – skład

Najważniejszym składnikiem suplementów diety są witaminy i minerały, bez których można zapomnieć o pięknych włosach. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich sobie z pożywieniem, to weźmy pod uwagę suplementację. Wybierzmy tabletki lub . Każde z nich zawierają nieco inny skład i są lepiej lub gorzej przyswajalne przez organizm. Nie zapominajmy, że to bardzo ważne, bo tabletka trafia najpierw do żołądka, a dopiero stamtąd do cebulek włosa. Z tego także powodu nie należy odwlekać potrzeby odżywienia włosów ? gdy tylko zauważymy pierwsze objawy pogorszenia stanu włosów rozpocznijmy kurację. W składzie suplementów diety na włosy powinny znaleźć się:

  • Witamina A, B, C, E, H. Witamina A pomaga zachować skórę głowy w dobrej kondycji, ponieważ utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia od wewnątrz. Witamina B przyspiesza wzrost włosów i odżywia je. Witamina C podobnie jak E usprawnia krążenie, dzięki czemu do cebulek dociera jeszcze więcej składników odżywczych. Skóra jest lepiej dotleniona a włosy mniej skłonne do wypadania. Witamina H zwania biotyną znakomicie wpływa na ogólną kondycję włosów.
  • Poza tym suplement diety na włosy powinien zawierać liczne minerały, miedzy innymi cynk, żelazo i magnez. Dobrą zawartość minerałów posiadają także suplementy diety na włosy ze skrzypem. To dobrze przyswajalne źródło związków krzemu oraz potasu. Krzem jest pierwiastkiem, którego poziom maleje wraz z upływem lat, dlatego włosy stają się słabsze i wypadają. Przyjmowanie krzemu opóźnia czas pojawienia się siwizny na włosach i zapobiega utracie włosów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.