Puder do włosów – sposób na spektakularną objętość bez obciążania

Największym problemem włosów cienkich i skłonnych do przetłuszczania się jest brak objętości. Najlepszym wyjściem jest częste mycie włosów, jednak codzienne używanie suszarki i innych narzędzi stylizujących może być zgubne dla struktury włosa. Po jakimś kosmyki zaczynają się robić szorstkie, pozbawione blasku a ich końce rozdwajają się. Styliści wyszli na przeciw problemowi i stworzyli proszek stylizujący, który nie obciąża włosów, ale również zapobiega przetłuszczaniu i widocznie unosi włosy u nasady. Warto po niego sięgnąć, ponieważ łatwość aplikacji i szybkość stworzenia dzięki niemu fryzury zadowoli każdą kobietę z intensywnie zaplanowanym dniem i wielbicieli szalonych eskapad do miejsc, gdzie nie ma możliwości umycia włosów a zależy nam na odpowiedniej prezencji.

Jak działa puder do włosów?

Puder do włosów przypomina ten dla niemowląt, ma konsystencje talku i zazwyczaj przyjemny zapach. Opakowanie jest w kształcie tuby, a zakrętka posiada małe otwory, które ułatwiają dozowanie odpowiedniej ilości preparatu.

Puder stworzono by zapewnić odpowiedni kosmetyk dla włosów, które po kremach, sprayach i piankach są zbyt obciążone i pozbawione życia. Taki proszek działa również jak suchy szampon, po naniesieniu na skalp sprawia, że włosy są świeże i się nie błyszczą w miejscu aplikacji. Puder jest też nieco lepki, dlatego ułatwia ułożenie swobodnej fryzury, w kosmyki będą na długo uniesione u nasady. W razie gdy fryzura opadnie, wystarczy tylko zmierzwić włosy lub przeczesać je ręką, a pozostały puder ponownie je pokryje.

Właściwa aplikacja pudru do włosów

Puder do włosów zazwyczaj nie sprawia problemów z aplikacją. Na dłoń należy nasypać odrobinę produktu, rozcieramy go tak aby znalazł się na opuszkach palców i wcieramy w miejsca, które chcemy odświeżyć. Jeśli przetłuszcza się nam tylko grzywka lub poszczególne pasma, to proszek możemy nałożyć tylko w to konkretne miejsce, a rozprowadzamy go podobnie jak żel. Dzięki temu, że puder składa się najczęściej z naturalnych składników, to nie musimy się obawiać, że nadmiar produktu przyniesie szkody włosom. Puder do włosów zmywa się bardzo łatwo, nie musimy do tego celu kupować specjalistycznych szamponów.

Czy puder do włosów sprawdzi się na każdej głowie?

Niestety jak większość kosmetyków puder ma też swoje wady. Problem mogą mieć osoby o bardzo rzadkich i cienkich włosach, ponieważ mimo uniesienia u nasady kosmyki mogą być posklejane ze sobą, a to nie dodaje uroku. Ponadto sporo osób narzeka na szorstkość po nałożeniu proszku oraz na zbyt intensywny mat, który sprawia, że włosy zniszczone prezentują się jeszcze gorzej niż na ich rzeczywisty stan. Właścicielki wysokoporowatych włosów donoszą, że ciężko im usunąć kosmetyk samym wyczesywaniem i muszą do tego celu używać agresywnego szamponu.

Uważać należy z utrwalaniem fryzury po nałożeniu pudru, ponieważ zbyt duża ilość lakieru sprawi, że zamiast otrzymanej kreacji na głowie pojawi się sztuczny hełm.

Batiste, puder do włosów

Plusy pudru do włosów:

 • Odświeża włosy i sprawia, że nie wyglądają na tłuste

 • Ułatwia ułożenie ciekawych fryzur

 • Długo utrzymuje się na włosach

 • Aplikacja jest niezwykle prosta

 • Produkt jest wydajny, starcza na wiele aplikacji

 • Często można dostać go w promocyjnych cenach

 • Może okazać się świetnym rozwiązaniem dla właścicielek oklapłych włosów

 • Potrafi uratować w kryzysowej sytuacji

 • Jest idealny na dłuższe wycieczki i festiwale jako zastępnik suchego szamponu

 • Nie pozostawia białych śladów na włosach

Minusy pudru do włosów:

 • Obciąża delikatne włosy

 • Niewłaściwa aplikacja sprawi, że włosy będą nieestetycznie posklejane

 • Wyczesanie nie wystarcza aby się go pozbyć

 • Włosy stają się szorstkie i sztywne w dotyku

 • Może powodować elektryzowanie się włosów

Gdzie kupimy puder do włosów

Puder dostaniemy w prawie każdym dobrze zaopatrzonym sklepie, w marketach oraz drogeriach, a nawet w aptekach. Bardzo często w ramach promocji kupimy go 60% taniej, a i tak nie należy do drogich kosmetyków. Atrakcyjna cena pozwala każdemu zainteresowanemu na zapoznanie się z tym rodzajem kosmtyku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.