Piękne stopy. Zapobiegaj, nie lecz!

Stopy to jedna z najważniejszych części ciała. Niestety, często pomijana w codziennej pielęgnacji. Przypominamy sobie o nich dopiero wtedy, kiedy przychodzi lato, a my chcemy wyjść na plażę. Rozpoczynamy więc nierówną walkę z miesiącami zaniedbań. Co zrobić, by nasze stopy zawsze były piękne i zdrowe? Pielęgnować!

Solidne dbanie o stopy bywa trudne. To szczególne miejsce naszego ciała, na którym nie występują gruczoły łojowe, a jedynie potowe. Sprawia to, że skóra na nich bardzo szybko ulega przesuszeniu lub mocno się poci. Efektem tego jest suchy, zgrubiały i nieestetyczny naskórek. Pojawiają się też odciski, pięty pękają, a skóra się łuszczy.

Stopy są podatne na różne problemy. Przytrafia się więc grzybica czy wrastające paznokcie. Wszystkim nim można jednak zaradzić. Do codziennych rytuałów należy włączyć pielęgnację stóp.

Kąpiele dla zdrowia i relaksu

Pierwszy punktem odpowiedniego dbania o tę część ciała są regularne, dedykowane jej kąpiele. W zależności od konkretnych potrzeb i preferencji dobieramy temperaturę wody i kosmetyki. Kąpiel może działać relaksująco, kojąco, a nawet leczniczo!

Przede wszystkim służy ona zmiękczeniu twardego naskórka. Wystarczy do miski z wodą dodać soli kuchennej lub sody oczyszczonej albo moczyć stopy w wodzie z oliwą z oliwek. W przypadku nadmiernej potliwości do roztworu możemy dorzucić odpowiednie zioła: tymianek lub lawendę, które wyregulują działanie gruczołów.

Pozbądź się zgrubień

Tarka do pedicure lub dobry pumeks pomogą zatroszczyć się o skórę. Po tym pierwszym etapie całą stopę powinniśmy potraktować peelingiem, najlepiej takim gruboziarnistym. Zabieg nie tylko złuszczy nadmiar naskórka, ale też przygotuje skórę do dalszych zabiegów. Dzięki temu nakładane później kosmetyki będą się znacznie lepiej wchłaniać i, co za tym idzie, mocniej działać.

Krem i paznokcie

Kolejne etapy pielęgnacji to: intensywne nawilżenie i odpowiednie zadbanie o paznokcie. Krem na dzień nie może być zbyt tłusty. Taka substancja sprawi, że gruczoły potowe będą pracowały jeszcze intensywniej. Najlepszym wyborem będą kosmetyki dedykowane stopom, w których składzie znajdą się enzymy i składniki złuszczające. Przy zabiegach stosowanych na noc możemy pozwolić sobie na większą dowolność. Tutaj sprawdzą się specjalne maski odżywcze i natłuszczające kremy.

Jeśli chodzi o paznokcie, wystarczy je skrócić i wyrównać pilnikiem. Całość koniecznie obcinajmy w linii prostej, bez wycinania po bokach, które może prowadzić do wrastania paznokci!

Profesjonalna pielęgnacja

Najlepszą formą pielęgnacji są regularne wizyty u podologa. Doświadczony specjalista z gabinetu podologicznego Satin w Warszawie pomoże poradzić sobie z ewentualnymi problemami, dobierze odpowiednią terapię i przeprowadzi zabiegi, które sprawią, że nasze stopy staną się zdrowe i piękne. Dodatkowo przekaże nam też garść porad na temat tego, jak dbać o tę część ciała.
Wybierając się na profilaktyczny zabieg podologiczny, otrzymamy półgodzinną, profesjonalną pielęgnację połączoną z analizą stanu naszych stóp pod okiem specjalisty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.