Nowoczesne implanty

Protezy zębowe kojarzą się z podeszłym wiekiem, tymczasem bardzo często zdarza się, że również młodzi ludzi mają braki w uzębieniu. Utrata zęba przyczynia się do powstawania kompleksów i wpływa na komfort życia, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u protetyka.

Nowoczesne metody
Leczenie protetyczne dotyczy wbrew pozorom całkiem sporej grupy osób – nie tylko tych starszych. Utrata pojedynczych zębów wcale nie należy do rzadkości i z oczywistych względów sprawia, że czujemy się niekomfortowo, nabywamy kompleksów, wstydzimy się uśmiechać w towarzystwie, a luźna proteza nierzadko sprawia ból podczas jedzenia. Rozwiązaniem tego typu problemów są implanty, które wyglądają jak naturalne zęby, a ze względu na fakt, że mocuje się je do kości na stałe, zapewniają pełną stabilność. Wszystko to sprawia, że pacjent dzięki implantom nie ma najmniejszych problemów z wyraźną wymową, jedzeniem, czy niskim poczuciem pewności siebie. Zależnie od potrzeb specjalista wykona licówki, korony albo mosty. Więcej na temat leczenia protetycznego można dowiedzieć się zaglądając tutaj.

To nie tylko kwestia estetyki
Chociaż mogłoby się wydawać, że braki w uzębieniu to głównie kwestia wyglądu, w rzeczywistości zwlekanie z wizytą u protetyka niesie znacznie poważniejsze konsekwencje, niż mało atrakcyjny uśmiech. Problemem jest utrata nawet jednego zęba, a jeśli tego braku nie uzupełnimy, otaczająca go kość zacznie się zapadać i zanikać. W efekcie sąsiadujące zęby mogą przesuwać się w kierunku luki, co powoduje trudności w dokładnym doczyszczeniu zębów, a w efekcie prowadzi do rozwoju chorób przyzębia. Podobnie dzieje się w przypadku, kiedy w wyniku choroby bądź urazu straciliśmy kilka zębów – w takich sytuacjach ryzyko utraty kolejnych jest bardzo duże stąd też im szybciej udamy się do specjalisty protetyka, tym lepiej.

Na czym to polega?
Implant stomatologiczny umieszczany jest w kości żuchwy bądź szczęki i stanowi podstawę dla korony, mostu lub protezy. W przeciwieństwie do innych metod rozwiązanie to nie maskuje braków w uzębieniu, a odtwarza je. Całość daje bardzo naturalny efekt wizualny, a jednocześnie zapewnia pełną funkcjonalność „sztucznych zębów”. Poza tym warto wspomnieć, że są one bardzo trwałe i nierzadko towarzyszą pacjentowi do końca życia, o ile odpowiednio o niego dba. Chociaż mogłoby się wydawać, że implanty wymagają specjalnego traktowania, w rzeczywistości wystarczy standardowa higiena jamy ustnej, a więc szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną, wizyty kontrolne u stomatologa dwa razy w roku i regularne usuwania kamienia nazębnego. Zaniechanie higieny jamy ustnej prowadzi do przewlekłego zapalenia dziąseł, którego konsekwencją jest zanik kości. Taka sytuacja może spowodować, że implant zostanie odsłonięty, dlatego warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu zębów i wizytach u dentysty. Nie wymaga to zbyt wiele wysiłku, a zapewni trwałość „nowych” zębów, które wyglądają jak naturalne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.