Nandrolon – kiedy i jak go przyjmować, jakie są jego zamienniki

Nandrolon to środek chemiczny o działaniu anabolicznym czyli odwrotnym do katabolicznego. Nazywany również Decanian obecnie dostępny jest najczęściej pod nazwą Deca-durabolin, który wciąż najczęściej bywa sprowadzany. Jest on pochodną testosteronu i ma do niego podobne działanie, dlatego do dzisiaj jest często używany jako środek wspomagający rozrost mięśni, jednak wśród sportowców zawodowych zaliczany jest do środków dopingujących. Jego przodowe zastosowanie jest w leczeniu wielu chorób w tym w nietypowych sytuacjach nowotworu sutka. Mimo to sportowcy wciąż chętnie po niego sięgają nie zawsze zdając sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje może nieść za sobą przyjmowanie nandrolonu bez konsultacji lekarza.

Jak działa nandrolon a inne sterydy

Nandrolon jako pochodna testosteronu ma do niego niezwykle zbliżone działanie. Wśród sportowców ceni się jego pozytywny wpływ na szybki rozrost masy mięśniowej wraz z siłą przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. W medycynie ceniony jest z kolei za przyspieszenie gojenia się ran jak i ogólny szybszy przyrost masy, co więcej pobudza on łaknienie dlatego jest dobrym środkiem przy leczeniu wielu chorób wyraźnie wyniszczających organizm. Bywa używany również jako środek przeciwbólowy, łagodzący nieprzyjemne bóle, ale jednak najważniejszym z jego działań odbudowa kośćca, dzięki czemu jest skutecznym lekiem przy osteoporozie i reumatyzmie.

Pamiętaj! Dawkowanie nandrolonu

Pamiętaj, że dawki nandrolonu powinien ustalić lekarz i bezwzględnie powinno się ich przestrzegać, gdyż może to prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Działanie anty kataboliczne nandrolonu

Od wielu sportowców możemy się dowiedzieć, że nandrolon jest niezwykle ceniony za jego działanie anaboliczne lub anty kataboliczne. Warto jednak wniknąć co dokładnie oznacza ten termin. Anty kataboliczne działanie można nazwać po prostu działaniem anabolicznym. Katabolizm to naturalny proces metaboliczny zachodzący w każdej komórce naszego ciała, polega on na rozłożeniu pewnych składników, aby została uwolniona energia. Jak wiadomo, przy ciężkim treningu najlepiej jest aby organizm miał zapas tych produktów, nandrolon zatrzymuje ich rozkład i pozwala na większe ich zmagazynowanie.

Kiedy stosuje się Nandrolon

Nandrolon stosowany jest w wąskim zakresie chorób w których niezbędna jest szybka odbudowa tkanki mięśniowej, kostnej lub ogólna poprawa stanu zdrowia. Z tego powodu bywa podawany dla osób po ciężkich operacjach lub z odleżynami, aby organizm mógł się znacznie szybciej zregenerować. Zasadniczo nandrolon jest przypisywany przez lekarza i sprowadzany na specjalne potrzeby pacjenta. Mimo to osoby pragnące szybko zbudować mięśnie chętnie go sprowadzają i stosują bez odpowiedniej wiedzy medycznej.

Nandrolon czyli DEKA dla sportowców

Osoby z branży sportowej o nandrolonie potocznie mówią DEKA ze względu na jego najpopularniejszą nazwę. Jako środek dopingujący bywał używany w wielu dziedzinach sportu, a dla polaków bardzo boleśnie odbił się na naszych najlepszych sztangistach u których wykryto ten nielegalny środek. Chociaż sportowcy hobbystyczni mogą go zażywać jeżeli bardzo im na to zależy to jest on nielegalny dla sportowców zawodowych i jest on stosunkowo łatwo wykrywalny nawet do kilku lat od przyjęcia.

Nandrolon przy chorobach kości

Nandrolon przez lekarzy najczęściej bywa podawany przy chorobach kości pod warunkiem, że osoby chore nie cierpią na nowotwór z przerzutami na kości. Nandrolon pozwala na szybszą odbudowę tkanki kostnej, zwiększenie ilości niezbędnego płynu w stawach dzięki czemu bóle są mniej dokuczliwe oraz rzadziej występują. Niestety wadą jest iż niemal natychmiast po odstawieniu kuracji tym sterydem problemy zaczynają nawracać, dlatego często niezbędna jest mimo wszystko operacja po kuracji.

Nandrolon po radioterapii i na nowotwory

Nandrolon nie tylko wspomaga rozrost i odbudowę ciała, ale również zwiększa łaknienie co jest niezwykle istotne przy stosowaniu radioterapii czy chemioterapii w okresie chorowania na ciężkie nowotwory. Niestety nie jest możliwe stosowanie go jeżeli występują przerzuty na kości, ponieważ mogłoby to przyspieszyć rozniesienie się nowotworu po całym organizmie. Najczęściej stosowany jest przy nowotworze sutka zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

HUT Group białko Vegan czekoladowe

Znane i popularne mity na temat Nandrolonu – sprawdź co naprawdę o nim wiesz

Nandrolon jest polecany dla osób trenujących, jednak często dzieje się to w sposób nieodpowiedni. Nandrolon jest lekiem sterydowym, oznacza to, że przy nieprawidłowym stosowaniu może przynieść wiele nieprzyjemnych konsekwencji, sprawdź co naprawdę wiesz o nandrolonie!

1. Nandrolon jest bezpieczny dla zdrowia

To prawda, że ma on wiele pozytywnych właściwości, jak wzbogacanie organizm w wapń, pomaga przy odbudowie złamanych kości czy bólach stawów. Jednak przedawkowanie tego środka może być bardzo niebezpieczny zwłaszcza dla kobiet u których może wyraźnie zachwiać gospodarką hormonalną nawet doprowadzając do utraty miesiączki, stałych problemów z zajściem w ciążę, poronienia czy stałych zmian w kobiecym ciele.

2. Nandrolon jest bezpieczny dla wszystkich sportowców

Nandrolon sztucznie pozwala na szybsze nabudowanie tkanki mięśniowej i chociaż pod kontrolą lekarza może być on stosunkowo niegroźny, to jednak po odstawieniu nandrolonu masa mięśniowa z powrotem szybko zmaleje jak i ciężko będzie utrzymać poprzedni poziom wytrzymałości i siły.

Uważaj! Nandrolon dla kobiet

Nandrolon to pochodna testosteronu i może być niebezpieczna dla gospodarki hormonalnej u kobiet powodując zaburzenia miesiączkowania a nawet poronienia!

3. Nandrolon nie obniża libido

Oto jeden z najgorszych mitów na temat nandrolonu. Chociaż jest on pochodną testosteronu i jest nieco słabszy w przeciwwskazaniach i skutkach ubocznych wciąż bardzo wyraźne jest męskie łysienie, obniżenie płodności oraz libido lub co gorsza przy niewłaściwym stosowaniu doprowadzenie do stałej impotencji u mężczyzn! Podobnie jest również u kobiet gdyż następuje maskulinizacja czyli podbicie testosteronu, który u kobiet powinien być niewysoki.

Przeciwwskazania do stosowaniu Nandrolonu

  • nowotwory z przerzutami na kości
  • choroby nerek
  • uszkodzenie wątroby
  • choroby serca
  • nadciśnienie
  • przyjmowanie leków zmieniających krzepliwość krwi
  • cukrzyca oraz leki przeciwcukrzycowe
  • nadciśnienie
  • występują migreny
  • ciąża lub okres karmienia piersią

Nandrolon a ciąża i karmienie piersią

Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią koniecznie poinformuj o tym lekarza! Przyjmowanie nandrolonu w okresie ciąży może doprowadzić do poronienia lub nieodwracalnych zmian płodu. W przypadku karmienia piersią dziecko może doznać maskulinizacji lub ciężkich uszkodzeń rozwijającego się ciała.

Dawkowanie i podawanie nandrolonu

Dawkę koniecznie powinien wyznaczać lekarz i nikt inny! Jeżeli koniecznie chcesz przyjmować nandrolon jako sportowiec mimo wszystko poradź się lekarza. Istotne jest jednak, że nandrolon może być jedynie podawany w konkretne miejsce np. domięśniowo. Spożycie nandrolonu nie przynosi pozytywnych działań.

Zamienniki nandrolonu czyli DEKI dla sportowców

Jeżeli pragniesz przyjmować DEKĘ ze względów sportowych warto zapoznać się z produktami, które w sposób naturalny pomogą Ci zbudować masę mięśniową oraz siłę Twojego organizmu a po ich odstawieniu nie spowodują tak niebezpiecznych konsekwencji. W takich przypadkach zaleca się spożywanie protein, odżywek białkowych, witamin dla sportowców oraz innych produktów wspomagających pracę układu mięśniowego i kostnego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.