Młody jęczmień czyli zielony sok na piękną sylwetkę i zdrowie

Młody jęczmień czyli zielony sok na piękną sylwetkę i zdrowie
5 (100%) 7 votes

Młody jęczmień lub też znany jako jęczmień zielony to co raz bardziej popularny środek do odchudzania na rynku. Niestety bywa on co raz częściej nadużywany, a część jego właściwości określana zostaje na wyrost. Chociaż faktycznie ma on niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie i stan organizmu, to nie warto dawać się wodzić za nos. Już teraz sprawdź dlaczego tak naprawdę warto spożywać młody jęczmień zielony!

Czym jest młody jęczmień zielony

Młody jęczmień zielony to odmiana jęczmienia, który hodowany jest w specjalnych hodowlach, gdzie unika się chemicznych pestycydów i wzmacniaczy, stąd też jego naturalne, zdrowotne właściwości. Po zbiorach odpowiednich liści i łodyg jest on suszony oraz mielony na drobny pył. Można go dostać do kupienia zarówno w formie kapsułek jak i w formie proszku, z czego jego właściwości nie zmieniają się z tego powodu.

Właściwości jęczmienia

Jęczmień zielony jest promowany głównie ze względu na swoje właściwości odchudzające. Dzięki temu zyskuje na popularności w wielu krajach w tym Polski. Co raz częściej występuje na łamach gazet i częściej wspominany jest przez ikony świata „fit”, przez co również co raz częściej i chętniej po niego sięgamy. Młody jęczmień zielony jest bogaty w witaminy i minerały, zawiera w sobie witaminy z grupy B w tym istotną dla wegan i wegetarian witaminę B12. Co więcej ma w sobie wiele mikroelementów w tym żelazo, potas, a także magnez, które skutecznie przeciwdziałają negatywnym objawom stresu i zmęczenia!

Uważaj! Kiedy nie należy stosować jęczmienia

Przy chorobach jelit czy owrzodzenia żołądka niewskazane jest spożywanie dużych ilości błonnika, gdyż może on silnie podrażniać i powodować komplikacje choroby.

Kiedy warto zastosować młody jęczmień zielony

Młody jęczmień zielony zalecany jest jako naturalny suplement diety. Chociaż można również usłyszeć głosy że właściwie mógłby być on głównym składnikiem diety warto przymknąć oko na taką informację. Jęczmień zielony jest faktycznie skarbnicą witamin i minerałów, jednak nie jest on w stanie zastąpić zbilansowanej i zdrowej diety. Mimo wszystko młody jęczmień zielony warto stosować jako suplement diety niezależnie od naszego trybu życia. W formie jednej kapsułki przyjmowanej na czczo zapewni zdrowy początek dnia oraz energię na cały dzień!

Młody jęczmień zielony przy odchudzaniu – jak się odchudzać

Młody jęczmień najczęściej polecany jest jako suplement diety przy odchudzaniu. Ma on na celu zapewnienie odpowiedniej ilości błonnika, który nie tylko pobudza perystaltykę jelit zapobiegając zaparciom czy przyspieszając przemianę materii, ale również ma za zadanie wypełnić żołądek. Błonnik pozyskany z młodego jęczmienia zielonego pozwala na ograniczenie liczby posiłków oraz uniknięcie niepotrzebnego ssania w żołądku. Po spożyciu pęcznieje on w naszym przewodzie pokarmowym dając uczucie sytości na wiele godzin.


Inne właściwości zdrowotne młodego jęczmienia zielonego

Oprócz tego często mówi się o takich właściwościach młodego jęczmienia zielonego jak jego działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne czy przeciwgrzybicze. Brak jakichkolwiek dowodów naukowych na tego typu sugestie, dlatego decydując się na kupno lub szukając informacji na ten temat warto być nieco krytycznym!

Jęczmień zielony jako naturalny suplement diety

Mimo to młody jęczmień zielony jest idealnym naturalnym suplementem diety, który przy regularnym spożywaniu pozwoli na wyrównanie ewentualnych braków w organizmie, takich jak niedobory witamin czy mikroelementów. Jest on kierowany do osób, które prowadzą życie z podwyższonym poziomem stresu, narażonym na niego oraz żyjącym w biegu. W takich sytuacjach jęczmień pozwoli unormować poziom magnezu, potasu i żelaza i zapobiegnie nieprzyjemnym skutkom stresu.

Rodzaje młodego jęczmienia zielonego

Młody jęczmień zielony może być podawany pod różnymi postaciami. W sklepie dostaniemy do wyboru młody jęczmień zielony w formie tabletek, kapsułek lub równie często w formie luźnego proszku do przygotowywania własnych soków z niego. To na jaką formę jęczmienia się zdecydujemy zależy tylko od naszych preferencji, ponieważ nie każdemu odpowiada smak jęczmienia temu też więcej osób decyduje się na kapsułki czy tabletki.

Pamiętaj! Zdrowa dieta a młody jęczmień

Młody jęczmień jest jedynie suplementem diety, nie może on zastąpić zdrowej i zbilansowanej diety ani także zdrowego trybu życia.

Zalety i wady młodego jęczmienia zielonego w proszku

Jęczmień w proszku jest często znacznie tańszą formą dostępną w sklepach, jednak jest on również dużo bardziej wymagający. Jęczmień w proszku najczęściej polecany jest w formie napoi i koktajli owocowych jeżeli ktoś nie jest w stanie znieść jego smaku. Jest to znacznie bardziej wymagająca forma, ponieważ musimy sobie przygotować własne koktajle, jednak część osób lubi tego rodzaju aktywność.

Zalety i wady młodego jęczmienia zielonego w kapsułkach i tabletkach

Kapsułki z jęczmienia zawierają w sobie proszek obleczony rozpuszczalną otoczką, z kolei tabletki są formą sprasowaną i „sklejoną” w formę stałej tabletki bez otoczki. Jest to nieco droższa opcja, ale również znacznie bardziej poręczna, ponieważ nie trzeba przygotowywać koktajli zawczasu, a wystarczy mieć przy sobie kapsułkę lub tabletkę i zapas wody, gdyż po przyjęciu jej możemy czuć zwiększone pragnienie.

Myvita młody jęczmień sok proszek bio 100g

Jak stosować młody jęczmień zielony

Jęczmień zielony zaleca się aby stosować raz do dwóch razy dziennie najlepiej 15-30 minut przed posiłkiem, dzięki temu zmniejszymy swoje zapotrzebowanie na posiłek szybciej się najadając. Często również na ten temat istnieją pogłoski, że jęczmień ten można spożywać kiedy się chce i w dowolnych ilościach. Prawda jest jednak taka, że należy go stosować przy zdrowej diecie z ograniczeniem wyznaczonym na opakowaniu jęczmienia, który kupiliśmy. W przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do niebezpiecznych powikłań i konsekwencji – nic nie jest dobre ani zdrowe w nadmiarze.

Nie zapomnij! Jęczmień a dieta odchudzająca

Jeżeli pragniesz schudnąć warto dołączyć suplementację młodym jęczmieniem, należy jednak pamiętać, że bez odpowiedniej aktywności ruchowej i zbilansowanej diety schudnięcie jest niemożliwe!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Dieta, Zdrowie, Zioła
Top 10 najlepsze ciśnieniomierze – ranking

Zamknij