Masażer głowy – czyli relaks w zaciszu własnego domu!

Często chcąc poczuć prawdziwe odprężenie udajemy się do salonów masażu, czy na zasłużony urlop, podczas którego korzystamy z wszelakich udogodnień strefy SPA. Faktem jest, że takie zabiegi nie są małym wydatkiem i często chwila odprężenia znacznie obciąża nasz domowy budżet. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że również w domowych warunkach możemy stworzyć swój prywatny gabinet SPA. Jest to możliwe przy pomocy kilku niedrogich przedmiotów i gadżetów.

Ciekawym przedmiotem, którego możemy używać w zaciszu własnego domu jest masażer głowy. Ten innowacyjny produkt mimo prostoty swojego wykonania jest pomocny chociażby przy uciążliwych, migrenowych bólach. Jego zakup jest również świetną alternatywą dla tych z nas, które marzą o długich, bujnych włosach, bowiem ten prosty w obsłudze masażer stymuluje wzrost naszych kosmyków! Dziś przyjrzymy się bliżej zastosowaniu masażera głowy i podpowiemy jak efektywnie z niego korzystać.

Masażer głowy – innowacja dzisiejszych czasów?

W czasach ciągłego zmęczenia i pośpiechu często zapominamy o tym co dla nas najważniejsze – o zdrowiu które mamy tylko jedno. Wiele chorób bierze się najzwyczajniej w świecie z przemęczenia. Pod natłokiem obowiązków często zapominamy o chwili relaksu i zasłużonego odpoczynku, borykając się z ciągłym zmęczeniem.

Istnieje na to jednak doskonałe rozwiązanie – domowe zabiegi, które wpłyną na rozluźnienie poszczególnych partii naszego ciała. Poczynając od masaży, które zafundować może nam któryś z domowników po zobaczeniu prostych poradników, elektrycznych masażerów do stóp, aż po ręczny masażer głowy.

Masażer głowy w swoim wyglądzie przypomina niegdysiejszą ręczną ubijaczkę, która służyła chociażby do ubijania białek kurzych jaj. Posiada małą, poręczną rączkę z której wychodzi kilkanaście metalowych drucików o łagodnym zakończeniu. Druciki te rozmieszczone są w taki sposób, że przy delikatnym nacisku na skórę głowy rozchodzą się, masując jej całość.

Co daje nam taki masaż?

Wielu z nas, a szczególnie Ci, którzy nie wiedzą jak przyjemny jest masaż przy użyciu tego niepozornego urządzenia zastanawiają się, jakie korzyści przynosi korzystanie z masażera głowy. Masażer jest natomiast gadżetem o wielu zastosowaniach.

Jedną z ciekawszych funkcji tego prostego urządzenia jest stymulowanie wzrostu naszych włosów. Wielu z nas popuka się zapewne w głowę zastanawiając w jaki sposób ten niepozorny przedmiot wpłynąć może na szybszy wzrost naszych włosów. Faktem jest jednak, że masując naszą głowę poprawiamy ukrwienie skóry naszej głowy, co wiąże się z lepszą i efektywniejszą pracę cebulek włosowych, które są odpowiedzialne za porost włosów. Masowanie głowy przy użyciu tego prostego urządzenia poleca się więc tym z nas, które marzą o długich, pięknych włosach w stosunkowo krótkim czasie!

Korzystanie z tego prostego w obsłudze bez wątpienia pozwoli nam na całkowity relaks i chwile wytchnienia. Faktem jest, że urządzenie te jest bardzo poręczne i tak naprawdę możemy używać go wszędzie – począwszy od zacisza własnego domu, aż po wakacyjny wyjazd pod namioty. Nie zajmuje dużo miejsca i jest bardzo lekki. Warto wspomnieć również o tym, że relaks przy pomocy tego ręcznego masażera jest znacznie tańszy niżeli masaże głowy proponowane nam w salonach masażu i kosmetycznych.

Masażer głowy jest również znakomitą alternatywą, jeśli marzymy o znacznej poprawie humoru. Badania wykazują, że regularne masowanie naszej głowy przyczynia się do intensywnej produkcji endorfin – hormonu szczęścia. Chcąc więc poczuć się lepiej i zarażać uśmiechem powinniśmy często poddawać się takiemu masażowi!

Masażer głowy

Borykasz się z częstymi, migrenowymi bólami głowy nie do zniesienia! Poznaj proste rozwiązanie. Regularne masowanie głowy przy użyciu tego ręcznego, lekkiego masażera pomaga zapobiegać migrenowym bólom głowy. Jest to jednocześnie wspaniały sposób na odprężenie.

Borykasz się z codziennym zmęczeniem i bezsennością? Rozwiązaniem są regularne masaże głowy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że masowanie głowy przy użyciu tego prostego urządzenia pomoże nam uporać się z uciążliwą bezsennością i pozwoli poczuć zdecydowaną ulgę. Zminimalizuje codzienne zmęczenie i sprawi, że będziemy pełni wigoru!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.