Laserowe odmładzanie twarzy

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż przyszło nam żyć w czasach, w których wygląd zewnętrzny ma niezwykle dużą wartość. Każdego dnia miliony osób na całym świecie robi wszystko co w ich mocy, aby odpowiednio zatroszczyć się o swoją urodę i zatrzymać upływający czas, który zostawia ślady na naszym ciele. Niestety nawet najbardziej skrupulatna pielęgnacja skóry nie jest w stanie powstrzymać pojawienia się na niej zmarszczek. Dlatego też, wiele osób, zwłaszcza kobiet, decyduje się na wizyty w gabinetach medycyny estetycznej, w których szukają pomocy w przywróceniu skórze twarzy dawnego blasku.

laserowe odmładzanie twarzy

Niełatwy proces odmładzania skóry

Należy pamiętać, że odmłodzenie skóry nie jest procesem szczególnie łatwym. To właśnie z tego powodu, tak dużo uwagi należy przykładać do pielęgnacji skóry na co dzień. Odpowiednie nawyki dotyczące zarówno stosowania dobrze dobranych kosmetyków, jak i ich właściwej aplikacji, to w tym przypadku podstawa. Dzięki temu, również gdy zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy specjalisty, możemy liczyć na lepsze efekty przeprowadzonych zabiegów. Należy też pamiętać o tym, że dla osiągnięcia najlepszych rezultatów dobrze jest korzystać z terapii łączonej.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy jest niezwykle popularne z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze zabieg ten jest naprawdę skuteczny, a po drugie nie jest bolesny. Dlatego też, na skorzystanie z tej metody decyduje się tak wiele osób.

Podczas zabiegu, laser tworzy na skórze pacjenta frakcje, czyli mikroskopijne uszkodzenia, które są otoczone zdrową tkanką. To właśnie dzięki temu, naskórek bardzo szybko się regeneruje, intensywnie produkując przy tym kolagen, który jak wiadomo w dużej mierze odpowiada za zdrowy i młody wygląd naszej skóry. Przeprowadzenie takiego zabiegu skutkuje zatem odmłodzeniem się skóry na twarzy, która nabiera sprężystości. Poprawie ulega także koloryt skóry, a przebarwienia zanikają.

Laserowe odmładzanie skóry – czy to bezpieczne?

Wykorzystanie lasera do osiągnięcia lepszego wyglądu skóry twarzy jest w pełni bezpieczne. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania, które mogłyby doprowadzić do pojawienia się skutków ubocznych.

Działanie lasera w trakcie zabiegu, odczuwa się jak niewielkie pieczenie. Po przeprowadzeniu całej procedury pojawia się zaczerwienienie skóry oraz obrzęk, który jednak ustępuje w przeciągu kilku dni. Uszkodzona skóra zaczyna się regenerować tuż po zabiegu i proces ten trwa kilka dni, a w jego trakcie skóra jest także stymulowana do zwiększonej produkcji kolagenu.

Już po pierwszym zabiegu odmładzania skóry przy pomocy lasera, można dostrzec efekty. Skóra twarzy staje się gładsza i bardziej napięta, zanikają tez drobniejsze zmarszczki oraz przebarwienia różnego pochodzenia. Aby jednak rezultaty były jak najlepsze, zwykle zaleca się przeprowadzenia od 3 do 5 zabiegów tego rodzaju.

Lasery stosowane w zabiegach odmładzania twarzy

Obecnie, gabinety medycyny estetycznej posiadają w swoich zasobach niezwykle nowoczesne urządzenia, które są bezpieczne dla pacjenta i dają doskonałe efekty.

Laser ablacyjny CO2

Podstawowym urządzeniem jest w tym przypadku laser ablacyjny CO2, który od lat jest używany do odmładzania skóry. Doskonale radzi on sobie nie tylko z redukcją zmarszczek, ale również z przebarwieniami skóry, bliznami różnego pochodzenia, rozstępami oraz cellulitem.

Laser Harmony XL z głowicą iPixel, jest jednym z najbardziej nowoczesnych urządzeń, z których się obecnie korzysta. Wykorzystuje się go w zabiegach odmładzania skóry, resurfacingu oraz zmniejszania blizn i zmarszczek. Po jego zastosowaniu nawet szara i zmęczona skóra nabiera ponownego blasku.

Laser Harmony XL ClearLift, jest natomiast urządzeniem, które wykorzystuje nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch. Jego ogromną zaletą, oprócz doskonałych efektów jakie gwarantuje, jest również to, iż po jego zastosowaniu nie ma okresu widocznego gojenia się ran, dlatego można go używać nawet w najbardziej wrażliwych częściach ciała.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.