Kremy CC i BB – czym są? Kiedy po nie sięgać?

Kremy BB pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno, jednak obecnie panie mogą korzystać również z kremów CC. Wielozadaniowe kosmetyki okazały się bowiem strzałem w dziesiątkę dla pań, które wcześniej z różnych przyczyn rezygnowały z codziennego makijażu lub szukały alternatywy dla ciężkich podkładów i korektorów.

Pielęgnacja i makijaż w jednym

Kremy do twarzy BB i CC to nic innego jak kosmetyki, które jednocześnie pielęgnują skórę i ukrywają jej niedoskonałości jak podkład. Skrót BB, czyli Beauty Balm, wskakuje że są to kremy o działaniu upiększającym. Kosmetyki tego typu nawilżają cerę, pomagają łagodzić podrażnienia i ujednolicić koloryt. Dodatkowo dzięki nim można ochronić twarz przed promieniowaniem słonecznym. Kremy BB cechuje ponadto lekka formuła, która nie obciąża skóry i doskonale sprawdza się nawet w upalne dni.

Korzystnie z kremów BB poleca się młodym kobietom, które mają gładką, promienną cerę pozbawioną przebarwień. Kosmetyk dodaje im blasku, jednocześnie podkreślając naturalność i witalność skóry. Kremy z serii BB można znaleźć na przykład na https://kontigo.com.pl/makijaz/kosmetyki-do-cery/kremy-bb-i-cc.html.

Kremy BB CC – co je odróżnia?

Kremy CC działają nieco inaczej niż kosmetyki z linii BB.  Skrót CC rozwija się na kilka sposobów, jednak najbardziej znanym z wyjaśnień jest Colour and Care. Kosmetyki z linii CC nawilżają i pielęgnują skórę, jednak wykazują znacznie silniejsze właściwości koloryzujące i korygujące niż kremy BB. Preparaty oznaczone skrótem CC są kierowane do pań, które mają cerę trądzikową, tłustą, wrażliwą lub naczynkową. Delikatne działanie nawilżające i ochronne jest połączone z dobrym kryciem, dzięki czemu kremy CC umożliwiają ukrycie pajączków, zaczerwienienia, objawów alergii lub zaskórników i pryszczy. Część kosmetyków wykazuje również właściwości przeciwzapalne.

Łagodna i lekka formuła kremów Colour and Care sprawia, że można sięgać po nie nawet w upalne dni lub po wykonaniu chemicznych peelingów. Kosmetyki są dostępne w wersji nadającej blasku lub matującej.

Szybki makijaż na co dzień

Dzięki kremom upiększającym z serii BB i CC łatwo wykonuje się szybki makijaż na co dzień. Z kosmetyków tego typu korzystają nawet znane sportsmenki i trenerki fitness, które chcą dobrze wyglądać podczas prowadzenia zajęć. Po kremy z obu linii chętnie sięgają także gwiazdy, które w obawie przed przyłapaniem przez paparrazzi, ukrywają niedoskonałości cery podczas opalania na plaży czy w czasie robienia zakupów w supermarkecie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.