Jakie afrodyzjaki dla mężczyzn są najbardziej skuteczne?

Jakie afrodyzjaki dla mężczyzn są najbardziej skuteczne?
5 (100%) 10 votes

Warto zatem zacząć od tego co to w ogóle jest afrodyzjak. Otóż są to substancje znane ludziom już od bardzo dawna. Już w starożytności stosowano je do wzmocnienia ochoty na seks, a także samą jakość i długość stosunku. Nie bez powodu ich nazwa pochodzi od imienia greckiej bogini miłości – Afrodyty.  Niektóre z afrodyzjaków, różnego rodzaju zioła lub przyprawy, były hodowane przy świątyniach Afrodyty, ceniono ich niesamowite właściwości sprzyjające bliskości partnerów. Według legendy niektóre z nich wskazała ludzkości sama bogini, tak jak oregano – które powstało podobno za sprawą jej oddechu, co wyjaśniało niesamowity zapach oraz właściwości tejże przyprawy.

Co jest afrodyzjakiem w dzisiejszych czasach? Najbardziej korzystne, zarówno przez sam wpływ na pożądanie, jak i ogólne korzyści dla zdrowia – są naturalne afrodyzjaki. Różnego rodzaju owoce, warzywa, owoce morze oraz przyprawy. Dołączone do codziennej diety przynoszą niezrównane efekty krótko i długoterminowe. Zatem warto wiedzieć “co z czym jeść”.

Szparagi

Jest to afrodyzjak znany ludziom od wielu setek lat, stosowany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Udowodniają to między innymi zapiski angielskiego zielarza – Nicholasa Culpeppera, które pochodzą z XVII wieku i mówią, że jego zdaniem szparagi “wzbudzają pożądanie w mężczyźnie i kobiecie”. Co więcej niewiele czasu po tym, we Francji, podawano kilka lasek szparagów nowożeńcom przed nocą poślubną, jako środek wzmacniający popęd seksualny. Wspaniałe działanie szparagów wynika z ich bogactwa, które w sobie zawierają. Jest to w dużej części kwas foliowy, oraz różne witaminy, które podnoszą poziom histaminy (czyli neuroprzekaźnika w procesie odpowiedzialnym za orgazm). Mówi się, że szparagi mogą również rozwiązywać różnego rodzaje problemy z erekcją, za sprawą zawartości protodioscyny, która zwiększa również podniecenie.

Seler

Jest najbardziej znanym i cenionym warzywem, jeśli chodzi o wymiar erotyczny.  Nie bez powodu, działa on pobudzająco na funkcjonowanie układu płciowego mężczyzny. Jego spożywanie niesie ze sobą wiele korzyści. Ważna w selerze jest jego zawartość cynku, który jest niezwykle ważny, ponieważ bierze udział w syntezie testosteronu, wpływa bardzo korzystnie na jakość samej w sobie spermy oraz pobudza działanie męskich narządów płciowych. Seler zawiera dodatkowo dwie bardzo ważne witaminy: C i E. Obie z nich pobudzają wydzielanie hormonów. Co więcej witamina E zwiększa popęd płciowy i opóźnia starzenie, witamina A natomiast – poprawia ukrwienie narządów płciowych.

Afrodyzjak Hiszpańska Mucha
Kliknij i zamów!

Arbuz

Działanie arbuza jest proste, ale skuteczne. Można spotkać się z określeniem, że jest to swojego rodzaju “naturalna viagra”. Chodzi tutaj o niesamowite właściwości soku z arbuza. Wystarczy zaledwie pół szklanki owego soku, aby rozpalić w mężczyźnie chęć na miłosne zabawy. Najlepiej w tym wypadku spożywać sok ze zmiksowanego kawałka arbuza, wraz ze skórką.

Banan

Jest to zapewne znany jako afrodyzjak owoc, który może nie do końca ma dla wszystkich znane działanie. Otóż pomaga on uwolnić serotoniny do krwi, załagodzić nerwy, a dzięki temu poprawić nastrój. Owoc ten jest więc skuteczną bronią w walce ze stresem. Samo rozluźnienie napięcia często stanowi już dużą pomoc i poprawia nastrój. Dodatkowo banan zawiera duże ilości potasu, dzięki którym wzmacnia mięśnie. Silne, sprawne mięśnie stanowią skuteczną drogę do osiągnięcia orgazmu. Zdwojenie efektu można osiągnąć, podczas gdy serwuje się banana wraz z truskawami lub czekoladą, która jak wiadomo rozpieszcza zmysły.

Orzech brazylijski

Nie jest to dobrze znany orzech, właściwie niewiele osób próbowało go kiedykolwiek. Jednak warto zwrócić uwagę – jest to największy skład selenu jaki istnieje w naturze. Selen to pierwiastek, który jest bardzo istotny, jeśli chodzi o wpływ na podtrzymanie sprawności seksualnej u mężczyzn. Około połowy selenu, jaki gromadzi  organizm znajduje się w jądrach, a także gruczołach płciowych i produkowanej przez mężczyznę spermie. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego działania procesu spermatogenezy, dzięki niemu produkcja spermy jest na odpowiednim poziomie, a także dojrzewanie plemników. Szczególnie ważne, aby uzupełniać go wtedy, gdy planuje się mieć dziecko. Właściwości selenu sprawiają, że zwiększa się znacznie nie tylko ilość, ale również ruchliwość i żywotność nasienie, które zdatne jest do zapłodnienia. Dlatego jest to bardzo ważne, aby selenu w organizmie mężczyzny nie zabrakło.

Żeń-szeń

Działanie tego afrodyzjaku zostało udowodnione naukowo, jako jednego z najskuteczniejszych substancji pobudzających oraz zwiększających potencję seksualną dla mężczyzn. Co więcej żeń-szeń dodaje także sił witalnych, jego regularne stosowanie przez około 2-3 tygodnie (dawki 3000 mg dziennie) wpływa na znaczną poprawę funkcji seksualnych. Zwiększa popęd seksualny, a także intensywność erekcji podczas samego współżycia. Dawki jednak nie wolno przekraczać, przedawkowanie wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Nadmierna ilość może wywołać nadciśnienie tętnicze, nadpobudliwość nerwową, wysypkę skórną lub biegunkę. Znaną i wygodną formą spożywania żeń-szenia są tabletki lub nalewki, na których rozpisana jest odpowiednia ilość dawkowania, która nie zaszkodzi nikomu, więc nie ma się czego obawiać.

Imbir

Jest to jeden z najbardziej znanych afrodyzjaków, który stosowany jest z powodzeniem w wielu różnych kulturach na świecie. Popularnością cieszy się głównie w krajach Dalekiego Wschodu, gdzie pierwsze wzmianki o jego działaniu pochodzą z Kamasutry. Chińska medycyna określa imbir jako gorący korzeń, który wywołuje duże ciepło w ciele, rozgrzewa je. W Indiach natomiast wykorzystywano imbir w połączeniu z miodem i jajkami, jako skuteczny lek na impotencję. Imbir działa silnie rozgrzewająco na organizm, jak również w dużej mierze poprawia ukrwienie narządów płciowych, co przekłada się na jakość erekcji i długość orgazmów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Porady, Seks
Sposoby na powiększenie piersi

Zamknij