Jak leczyć wzdęcia? Leki bez recepty.

Wzdęcia to subiektywne odczucie, gdy mamy wrażenie rozdęcia brzucha gazami jelitowymi. Towarzyszą im wiatry, odczuwamy dyskomfort, a nawet ból brzucha, który jest pełny, tkliwy i nieprzyjemnie głośno pracuje.

Chyba każdy z nas spotkał się w swoim życiu z problemem wzdęć, które co prawda nie są groźne, ale potrafią być bardzo dokuczliwe. Wzdęty brzuch w zdecydowanej większości przypadków wynika z zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Tylko niewielki odsetek osób zmaga się ze wzdęciami na skutek chorób przewlekłych i stanów zapalnych w organizmie. Wszystkie wzdęcia można załagodzić i wyeliminować z pomocą odpowiednich środków.

Leki na wzdęcia bez recepty

Dobranie odpowiedniego leczenia wzdęć zależy od ich poziomu nasilenia i dokuczliwości dla samej osoby dotkniętej wzdęciami. Wzdęcia to inaczej gazy jelitowe zgromadzone w organizmie. Nasze ciało radzi sobie z nimi na różne sposoby: usuwa je poprzez układ oddechowy, dyfuzję do krwi, zużycie bakteryjne i wydalanie. U osób, które z różnych powodów mają problem z przewodem pokarmowym ilości wydalanych gazów będą większe, co właśnie powoduje nasz dyskomfort psychiczny. Jak leczyć wzdęcia, aby pozbyć się ich raz na zawsze?

Częste wzdęcia mogą towarzyszyć złej diecie, braku ruchu, chorobom przewodu pokarmowego, chorobom metabolicznym, po zażyciu niektórych leków i czynnikom psychogennym. Do każdego z problemu należy przyjąć odpowiedni lek na wzdęcia, aby skutecznie je wyeliminować. Oprócz tego warto zrobić coś dla nas samych: zmieńmy dietę na zdrowszą. Jedzmy regularne posiłki w małych porcjach, ruszajmy się, unikajmy potraw wzdymających i tych, które nam osobiście szkodzą.

Każdy organizm jest inny i przyczyna wzdęć także może być różna u różnych z nas. Jeżeli miewasz problemy z trawieniem i dokuczają ci nie tylko wzdęcia, ale i czkawka czy odbijanie najlepszym wyjściem będzie zażycie leku wspomagającego pracę żołądka, np. Ulgix Trawienie. Domowe sposoby na wzdęcia podpowiadają, by wypić herbatę miętową lub zaparzyć filiżankę łopianu. Gdy wzdęcia i gazy dokuczają nam często zastanówmy się nad wprowadzeniem trwałych zmian w naszym stylu życia i jadłospisie. Wzdęcia same nie miną, należy im w tym nieco pomóc. W diecie możemy stosować przyprawy oraz zioła na wzdęcia, które usprawniają perystaltykę jelit: koper, imbir, liść laurowy, kminek. Wzdęcia po jedzeniu ustąpią, jeżeli zachowa się umiar i powstrzyma przed kolejną dokładką, szczególnie jeżeli podawane dania już wywołały u nas wydęcie brzucha. Gdy naszym głównym problemem są tylko wzdęcia, wybierzmy lek, który działa bezpośrednio na pęcherzyki powietrza, zmniejsza udział tlenu w przewodzie pokarmowym i powoduje jego szybsze wydalanie, np. Espumisan.

Polecany lek na wzdęcia bez recepty

Leczenie nawracających wzdęć

Wzdęcia są traktowane jako zjawisko zupełnie normalne a ich przyczyny są proste do zdiagnozowania, np. najczęściej przejedzenie. Układ trawienny na co dzień sam pozbywa się nadmiaru powietrza z jelit. Częste wzdęcia mogą nas jednak zaniepokoić, szczególnie gdy nie wynikają ze spożycia zbyt obfitego posiłku. Jak leczyć wzdęcia, gdy te są bardzo dokuczliwe?

W przypadku nasilenia objawów, a także braku reakcji organizmu na naturalne metody leczenia, warto udać się do specjalisty, bo bolesne wzdęcia mogą być objawem poważniejszych, przewlekłych chorób i schorzeń. Ogólne zalecenia co do diety pozostają takie same: częste i małe posiłki spożywajmy o stałych potach, unikajmy produktów wzdymających (fasola, kapusta, groch, bób, cebula, cukry). Także nadmierna ilość białka w diecie może powodować nasilenie objawów. Przyjrzyj się swojemu organizmowi i jego reakcjom, by rozpoznać co ci szkodzi. Lek na wzdęcia to nie tylko popularne tabletki, ale także preparaty z dobroczynnymi bakteriami, np. Bactilac NF, które naturalnie i stopniowo zwiększają skuteczność trawienia. Na problemy ze wzdęciami pomogą także popularne leki na niestrawność i biegunkę: węgiel aktywny, płyn Azulan, krople żołądkowe. Długotrwałe, powracające wzdęcia z towarzyszącym bólem brzucha, wymiotami, biegunką, które nie przechodzą po zażyciu węgla leczniczego mogą świadczyć o następujących chorobach i dolegliwościach:

W tych przypadkach wizyta u specjalisty pomoże postawić prawidłową diagnozę i zastosować odpowiednie metody leczenia. Profilaktycznie na wzdęcia możemy zażywać bezpieczne leki: Enzym Laktaza i błonnik pokarmowy, które usprawnią pracę jelit. Czasami jedynym wyjściem będzie wyeliminowanie z diety szkodzącego glutenu oraz mleka i produktów mlecznych. Do diety wprowadźmy za to warzywa i owoce, które wpływają korzystnie na cały organizm, bo są zdrowym źródłem błonnika oraz witamin.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.