Gazowanie wody w domu – prostsze niż myślisz


Woda gazowana miała, ma i będzie miała grupę zwolenników. W odróżnieniu od niegazowanej, która dla niektórych smakuje jak zwykła „kranówka” woda gazowana ma bardziej wyrazisty smak, a perliste bąbelki nadają jej orzeźwiającego charakteru. Doskonale smakuje przez cały rok, chociaż oczywiście największym powodzeniem cieszy się latem.
Woda, również ta gazowana jest jednym z tańszych artykułów spożywczych, ale licząc, że latem pijemy ją codziennie po obliczeniu otrzymamy całkiem konkretny koszt sięgający co najmniej kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Trzeba również pamiętać, że pijąc sprzedawaną w plastikowych butelkach wodę produkujemy ogromną ilość plastikowych odpadów, które zanieczyszczą trwale nasze środowisko na kilkaset lat. Dlatego znakomitym wyjściem jest gazowanie wody w domu, które nie tylko jest przyjazne naturze, ale niesie za sobą większe możliwości. Jedyną wadą jest stosunkowo spory, jednorazowy wydatek, który jednak zamortyzuje się już po kilku miesiącach regularnego używania.

Jak wygląda gazowanie wody w domu ?

Aby rozpocząć gazowanie wody w domu należy zaopatrzyć się w specjalny ekspres wyposażony w specjalne karafki oraz naboje z dwutlenkiem węgla. Taki zestaw można zamówić w sklepie sodastream.pl, który wyspecjalizował się właśnie w aparaturze do gazowania wody w domu. Ekspres pozwala nie tylko na otrzymywanie wody sodowej, ale nawet na regulację jej nasycenia bąbelkami. Zależnie od gustu możemy sporządzić od wodę delikatnie gazowaną- 1500mg na na litr, średnio gazowaną (do 4000 mg na litr) aź do mocno nasyconej – od 4000mg na litr w górę. W sklepie sodastream.pl można zaopatrzyć się również w filtry do wody kranowej, zapasowe naboje, doskonałe syropy do przyrządzania napojów o różnych smakach, a także butelki szklane wielorazowego użytku. Jeden nabój wystarcza na przygotowanie około 60 litrów wody gazowanej. Naboje można wymieniać on-line, lub w sieciach sklepów współpracujących z sodastream.pl – Media Markt, Carrefour, RTV Euro AGD czy Makro. Gotową wodę można bez przeszkód przechowywać w lodówce 2-3 dni.

Czy spożywanie wody sodowe jest korzystne dla zdrowia ?

Poza tym, że woda sodowa jest smaczna i orzeźwiająca pomaga wspomaga pracę nerek, ma również działanie oczyszczające organizm z toksyn. Jedynymi przeciwwskazaniami mogą być dolegliwości żołądkowo-jelitowe i zgaga – jeśli ktoś ma tego typu problemy powinien zasięgnąć porady swojego lekarza domowego.
Gazowanie wody w domu to również atrakcja i smaczne, zdrowe napoje dla dzieci. Syropy smakowe oferowane przez sodastream.pl są oparte na naturalnych składnikach i zawierają o wiele mniejsze ilości cukru niż popularne napoje gazowane dostępne w sklepach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.