Dzięki tej miksturze skutecznie oczyścisz płuca palacza!

Dzięki tej miksturze skutecznie oczyścisz płuca palacza!
5 (100%) 4 votes

Palenie papierosów jest jednym z najpowszechniejszych uzależnień. Faktem jest, że w sytuacjach stresowych znacznie chętniej sięgamy po papierosa, a jego zapalenie przynosi nam ulgę i pozwala uwolnić się od stresu. Ci z nas, którzy palą jedynie okazjonalnie nie uskarżają się na problemy związane z objawami typowego nałogowego palacza. Palenie tytoniu przynosi bowiem wiele niepożądanych skutków i prowadzi do olbrzymiego zanieczyszczenia płuc.

To jak zanieczyszczone są płuca palacza wie chyba każdy. Wielu nałogowców ma problemy z oddychaniem, bo są one tak bardzo zanieczyszczone. Do tego dochodzi charakterystyczne „charczenie” i kaszel. Rokrocznie z powodu palenia papierosów umierają miliony ludzi na całym świecie. Mimo to liczba palaczy wciąż jest dość duża. Nawet fakt, że papierosy są dość drogie nie zniechęca do rzucenia palenia. Już po pięciu latach regularnego palenia papierosów mogą pojawić się pierwsze problemy z oskrzelami oraz uciążliwy kaszel.

Warto pamiętać też, że na takie same problemy jak osoby palące są narażeni ci, którzy przebywają w ich otoczeni, czyli tzw. „bierni palacze”. Największym błędem jest palenie tytoniu w obecności dzieci, narażając je na wdychanie niebezpiecznego dymy tytoniowego. Dziś przyjrzymy się bliżej oczyszczaniu płuc oraz podpowiemy, jak w prosty sposób stworzyć miksturę oczyszczającą płuca palacza.

Palenie tytoniu – nałóg dzisiejszych czasów

Faktem jest, że ówcześnie coraz chętniej sięgamy po papierosy. Nałogowe palenie jest nałogiem, który obciąża osoby w każdym wieku, powodując wiele niebezpiecznych chorób. Palenie prowadzi bowiem do powstawania wielu niebezpiecznych chorób i prowadzi do zmniejszenia wydolności płucnej. Mówi się, że nowotwór płuc jest jednym z najczęściej występujących odmian raka, a na jego zachorowanie narażone są właśnie nałogowi palacze.

Rzucenie palenia jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania nowotworom płuc. Faktem jest, że palenie tytoniu przyczynia się ponadto do szybszej męczliwości, w widoczny sposób wpływa na pogorszenie stanu naszego uzębienia i wywołuje występowanie nieprzyjemnego zapachu z naszych ust.

Palisz? Zadbaj o swoje uzębienie

Faktem jest, że osoby palące tytoń są znacznie bardziej narażone na żółty, nieestetyczny nalot oraz szybsze psucie się zębów, dlatego też nałogowi palacze powinni zwrócić szczególną uwagę na dbanie o swoje uzębienie.Regularne szczotkowanie i wybielanie zębów może pomóc zniwelować problem. Ciekawym, domowym sposobem na oczyszczenie, a przede wszystkim wybielenia zębów, który jest szczególnie przydatny palącym są maseczki na bazie węgla aktywnego.

Efekty znacznej poprawy widać już po pierwszym użyciu. Do wykonania takiej maseczki potrzebować będziemy jedynie dwóch kapsułek węgla aktywnego i odrobiny wody. Gęstą maź należy nanieść na zęby i delikatnie, okrężnymi ruchami szczotkować. Po kilku minutach dokładnie spłukać i dokładnie umyć zębów przy pomocy zwykłej pasty do zębów. Już po pierwszym razie widać zdecydowaną poprawę koloru naszych zębów – są nawet o kilka odcieni bielsze! Stosowanie takiej maseczki poleca się szczególnie osobom palącym, które nie chcą, aby ich zęby pokrył żółty nalot.


Naturalne oczyszczenie płuc

Domowe sposoby na niemalże wszystko zyskują coraz większą popularność wśród społeczeństwa. Coraz chętniej sięgamy po przepisy babć, czy prababć, doceniamy ziołolecznictwo. Wszystko przez to, że obecnie niemalże we wszystkim znajdziemy związki chemiczne, które niekoniecznie są dobre dla zdrowia. Dodatkowo specyfiki nabyte w aptekach czy drogeriach są często bardzo drogie, a ich skuteczność jest oceniana tak samo jak preparaty wykonane w domu samodzielnie.

Mikstura oczyszczająca płuca:

Aby ją zrobić potrzebujemy:

  • niedużego korzenia imbiru
  • 400 g cukru
  • 400 g cebuli
  • 2 łyżeczek kurkumy
  • 1 l wody

Na początku gotujemy wodę. Później wsypujemy do niej cukier i mieszamy aż się dobrze rozpuści. Imbir oraz cebulę kroimy w nieduże kawałeczki i dodajemy do gorącej wody. Później wrzucamy do niej kurkumę oraz trochę startego imbiru. Czekamy aż całość się zagotuje. Na koniec studzimy przygotowaną miksturę.

Taki preparat może być stosowany zaledwie przez 3 dni. Dlatego przygotowany wywar dzielimy równo na każdy dzień. Codziennie przyjmujemy połowę dziennej dawki z samego rana na czczo, a drugą połowę 2-3 godziny po ostatnim posiłku. Oczywiście dodatkowe ćwiczenia mające na celu oczyszczenie płuc są jak najbardziej wskazane, dzięki nim efekt będzie z pewnością znacznie lepszy. Dobrze jest również wdychać eukaliptusa.

Oczywiście nie jest tak, że picie tego typu mikstur i stosowanie różnych podobnych zabiegów sprawi, że osoba paląca będzie miała takie same płuca jak ta, która nie sięga po papierosy. Płuca palacza zawsze będą w jakimś stopniu uszkodzone, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest całkowite rzucenie palenia.

Zielona herbata zamiast zwykłej

Zamiast po czarną tradycyjną herbatę dobrze jest sięgać po zieloną, bowiem ta jest silnym przeciwutleniaczem. Zielona herbata niszczy też wolne rodniki. Jest więc jak najbardziej wskazana palaczom (i nie tylko). Dziennie dobrze jest pić 3-4 filiżanki zielonej herbaty.

Jeśli chcemy się naturalnie „oczyścić”, to możemy też sięgnąć po kwaśny winian potasu. Preparat jest dostępny w aptece i pozwala pozbyć się z dróg oddechowych różnych toksycznych substancji. Winian potasu należy pić dodając łyżkę preparatu do szklanki pomarańczowego soku i wypijać przed snem. To umożliwia wydalanie w naturalny sposób nikotyny z organizmu.

Palacze powinni też przyjrzeć się uważniej swojej diecie. Ta powinna być bogata w witaminy C, A i e. Dlatego dobrze jest jeść jak najwięcej ryb, warzyw, owoców, orzechów, migdałów czy ziarnach słonecznika.

Zaleca się też stosowanie rozmaryn, który wspomaga oczyszczanie płuc z toksyn oraz flegmy. Działa też rozgrzewająco i jest silnym przeciwutleniaczem. Dobrze jest też stosować tymianek, bowiem ma w swoim składzie tymol (dzięki temu łatwiej jest odkrztusić szkodliwe dla organizmu substancje).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Więcej w Dieta, Przepisy
Te naturalne metody pomogą w walce z depresją!

Zamknij